a. het operateursdiploma, of b. een tijdelijke dispensatie van de verplichting om dit diploma te bezitten, of c. een vrijstelling. Daar er van overheidswege regelmatig con trole wordt uitgeoefend op de juiste naleving van de Loonregeling is het zaak dat door de leden wordt vastgesteld of hun operateurs aan de ver eisten als bovenbedoeld voldoen, en dat zij, indien dit niet het geval mocht zijn, van de betrokkenen verlangen dat zij aan het aanstaande operateurs examen deelnemen, ten einde te trachten het di ploma te verwerven. Volledigheidshalve zij hierbij vermeld, dat op pagina 3 van het werkboekje, dat iedere opera teur moet bezitten, is aangetekend aan welke van bovengenoemde vereisten de houder van het boekje voldoet. Voor bioscopen met een normale wekelijkse arbeidstijd van minder dan 24 uur is een speciale regeling getroffen, hierop neerkomende, dat de operateurs die aldaar werkzaam zijn en wier functie als regel een nevenberoep vormt, kunnen volstaan met een zogenaamd practijk-certificaat. Ook het bezit hiervan moet op pagina 3 van het werkboekje zijn aangetekend. Zij die alsnog het practijk-certificaat wensen te behalen, kunnen hiervoor in de tweede helft van Augustus in Amsterdam examen doen. De kosten voor het laatstgenoemde examen bedragen 7,50 en die voor het normale operateursexamen ƒ210,- per candidaat. Veiligheidsvoorschriften De Technische Commissie geeft de leden ander maal dringend in overweging om, indien zij plan nen hebben om hun bioscoop of gedeelten daarvan, zoals de cabine, te verbouwen respectievelijk té restaureren, de Commissie daarin te kennen, op dat ter zake deskundig advies kan worden ge geven. De laatste tijd is namelijk verschillende malen gebleken, dat verbouwingen zijn uitgevoerd waar bij niet geheel werd voldaan aan de bestaande veiligheidsvoorschriften met als gevolg, dat later moeilijkheden met brandweerautoriteiten zijn ge rezen. Zulks had kunnen worden vermeden in dien de verbouwingsplannen te voren aan de Technische Commissie zouden zijn voorgelegd, die dan op de meestal kleine onvolkomenheden had geattendeerd en aldus doende nodeloze geld- en energieverspilling had kunnen voorkomen. Het opheffen van dergelijke kleinigheden nadat de verbouwing tot stand is gekomen is echter als regel een zeer kostbare geschiedenis. Indien men van het advies der Technische Com missie gebruik wenst te maken dient men steeds zijn architect of aannemer opdracht te geven de bouw- of schetstekeningeu van het te veranderen object ter goedkeuring aan de Technische Com missie voor te leggen. BESLUIT CENTRALE COMMISSIE VOOR DE FILMKEURING INZAKE KEURING IN GEWIJZIGDE SAMENSTELLING De Huishoudelijke Commissie in haar vergade ring van 30 Mei 1951; overwegende: dat naar haar mening van de door haar vast gestelde voorschriften t.a.v. het inzenden van films ter keuring in een gewijzigde samenstelling, vervat in haar besluit van 14 Juni 1950, een ge bruik wordt gemaakt dat niet in de bedoeling van de Huishoudelijke Commissie heeft gelegen, dat n.1. de Huishoudelijke Commissie een gewij zigde samenstelling ener film slechts voor bijzon dere gevallen heeft willen aanvaarden. dat de Huishoudelijke Commissie thans consta teert dat deze uitzonderingsgevallen in een zo danige frequentie voorkomen, dat hieraan een beperking dient te worden opgelegd, dat de Huishoudelijke Commissie derhalve de keuring van een gewijzigde samenstelling ener reeds toegelaten film wil beperken tot de gevallen waarin deze gewijzigde samenstelling naar haar oordeel inderdaad onvermijdelijk is, besluit: het tweede lid van haar besluit van 14 Juni 1950 zodanig te wijzigen, dat dit thans luidt: ,,dat het ter keuring aanbieden van een reeds toegelaten film, al dan niet in een veranderde samenstelling, steeds mogelijk is, met dien ver stande, dat een dergelijke aanbieding niet eerder in behandeling zal worden genomen dan nadat zes maanden na de datum der laatste keuring zijn ver streken. Deze aanbieding wordt overigens behan deld als een keuring in eerste instantie, zodat er gelegenheid bestaat tot het aanvragen van een herkeuring. Vóór de keuring zal geschieden moet door de exploitant der film: a. schriftelijk aan de Centrale Commissie voor de keuring van films zijn medegedeeld, dat de exploitatie van de vroeger gekeurde of her keurde film is beëindigd, welke verklaring vergezeld dient te gaan van alle reeds uitge reikte keuringskaarten en het eventueel ver strekte keuringsrapport; b. schriftelijk worden medegedeeld aan de Cen trale Commissie voor de keuring van films de datum en uitslag der vroegere keuring of her keuring alsmede de titel waaronder de film in eerste instantie is toegelaten. Dit besluit treedt in werking 1 Juni 1951. 24

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 25