JAARVERGADERING BIOSCOOP RECLAME-EXPLOITANTEN Onder voorzitterschap van de heer J. C. A. Meischke, werd op 26 April de jaarlijkse leden vergadering van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten gehouden op het Bureau van de Nederlandsche Bioscoop-Bond te Amsterdam. Allereerst herdacht de Voorzitter het sedert de vorige ledenvergadering overleden lid, de heer L. Elze uit Rotterdam, waarna de leden staande een ogenblik stilte in acht namen. Vervolgens werd overgegaan tot behandeling van de agendapunten. Goedgekeurd werden het jaarverslag over 1950, alsmede de rekening en verantwoording van het financieel beheer over dat jaar. De begroting van ontvangsten en uitgaven werd vastgesteld overeenkomstig concept van het Bestuur. Het periodiek aftredend Bestuurslid, de heer M. Samson, werd bij enkele candidaatstelling her kozen. Met algemene stemmen werd besloten aan de agenda toe te voegen een voorstel van de heer J. Smit om de laatste alinea van artikel 12 van het Algemeen Vereenigingsreglement betreffende de aftreding en verkiezing van Bestuursleden als volgt te doen luiden: ,,De aftredenden zijn eerst herbenoembaar twee jaar na de datum, waarop zij zijn afgetreden; zo lang echter geen nieuwe benoeming heeft plaats gehad, blijven zij niettegenstaande hun aftreden volgens rooster in de functie waartoe zij zijn be noemd." Nadat de termijn van twee jaar bij amendement was gewijzigd in één jaar. werd dit voorstel aan genomen. Dit betekent, dat er in de toekomst ieder jaar één Bestuurslid aftreedt en moet worden ver vangen door een ander lid. Het voorstel van het Bestuur tot wijziging en aanvulling van het Bedrijfsbesluit no. 1 van 29 Sep tember 1949. houdende een verbod aan de leden om op het gebied van het bioscoopreclamebedrijf zaken te doen met film- en bioscoopondernemingen, die geen lid van de Nederlandsche Bioscoop-Bond zijn, werd, na aanvulling door het Bestuur en amende ring door een der leden, aangenomen. Dit voorstel betrof de instelling van een Lijst van Geen Be zwaar, waarop de namen en adressen worden ver meld van personen en zaken die geen lid zijn van de Vereeniging of lid-filmfabrikant/producent van de Bioscoop-Bond. maar van die wel reclamefilms mogen worden betrokken ter vertoning in de bioscopen. Vervolgens werd aangenomen een Bestuursvoor- stel om in artikel 2B van het Algemeen Bedrijfs- reglement toe te voegen na de woorden „prijzen van films" de woorden ,,met een minimum van vijf tig meter per opdrachtgever". Ter toelichting diene, dat deze wijziging niet betekent, dat films die korter zijn dan vijftig meter, niet meer voor vertoning in aanmerking zouden komen. Zij komt er op neer. dat bij vertoning van reclamefilms tenminste de pnis van vijftig meter in rekening moet worden gebracht, ook al is de film korter. Een ontwerp-algemene voorwaarden van het pachten en verpachten van projectiereclame, door het Bestuur aan de vergadering voorgelegd, werd in den brede besproken, aangevuld en verbeterd. De leden gingen er in principe mee accoord. dat aan het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop- Bond zal worden voorgesteld over te gaan tot in voering van bedoelde algemene voorwaarden op basis van het ontwerp der Vereeniging, zulks on der het beding, dat het concept, omgewerkt aan de hand van de gemaakte opmerkingen en bezwaren, alsnog voordien aan de leden van de Vereeniging ter nadere bestudering zou worden voorgelegd. Een voorstel van drie leden tot het invoeren van een verplichte verhoging van prijzen voor projectie platen, hetwelk door het Bestuur in gewijzigde vorm en wel als een nieuw bedrijfsbesluit (no. 2) was overgenomen, werd na ampele discussie ver worpen. NIEUWE LEDENCOMMISSIE BIOSCOOP RECLAME-EXPLOITANTEN De Nieuwe Ledencommissie van de Neder landsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Ex ploitanten heeft in haar op 23 Mei gehouden zitting besloten toestemming te verlenen als be doeld in artikel 7 van de Statuten en artikel 3 van het Algemeen Verenigingsreglement op de volgende aanvragen, ingediend door: het Drukkers-, Uitgevers- en Reclamebedrijt Cloeck Moedigh N.V. om toelating tot het lid maatschap in de plaats van de heer J. C. A. Meischke voor de exploitatie van het tot dusverre door genoemde heer geëxploiteerde bioscooprecla mebedrijf; de firma Samson Van der Helms Reclame bureau te Rotterdam om toelating tot het lidmaat schap voor de exploitatie van een gedeelte van het bioscoopreclamebedrijf van de heer Samson te Rotterdam, die persoonlijk lid is van de Ver eeniging. De Nieuwe Ledencommissie heeft afwijzend be schikt op het verzoek om toelating tot het lidmaat schap voor de exploitatie van een nieuw bioscoop reclamebedrijf, ingediend door C. J. Palm N.V. te Amsterdam. NAKEURING De Vereniging van Nederlandse Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring op Katho lieke Grondslag, heeft medegedeeld, dat als nieu we leden toetraden de gemeenten: Hoogeloon, Horst, L., Maasbree en Vaals (gewone leden) en verder de gemeenten: Berg-en-Terblijt, Cadier-en- Keer, Gronsveld, Heel-en-Panheel, Hunsel en Neer-en-Roosteren als buitengewone leden, dat wil zeggen gemeenten, waar geen bioscoop is ge vestigd. 25

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 26