Jaarstukken Het voorstel van het Hoofdbestuur tot het ver lenen van dispensatie van het bepaalde in artikel 26 der Statuten met betrekking tot het houden van de Jaarvergadering vóór of op 31 Maart werd met algemene stemmen aangenomen. De notulen van de op 30 October 1950 gehou den buitengewone spoed-ledenvergadering, wer den op advies van de notulen-commissie, be staande uit de heren E. Alter, S. Barnstijn en G. M. Th. Gielisse, goedgekeurd. Tot leden van de commissie belast met het nazien van de notulen der Jaarvergadering werden benoemd de heren L. W. R. Meyer, P. Vink Sr. en H. Zondervan Jr. Het Jaarverslag over 1950 werd goedgekeurd, nadat de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, de aandacht der vergadering er op gevestigd had, dat in dit verslag de ondertekening van een twee tal afdelingsverslagen, namelijk die van de heer H. W. Hagenberg onder het verslag der Be drijfsafdeling Filmverhuurders en van de heer J. Nijland Jr. onder het jaaroverzicht van de Afde ling ,,Het Centrum", was weggevallen. Namens de op het verzoek van de Afdelings- raad en van het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders door het Hoofdbestuur benoemde Commissie van Rapporteurs, bestaande uit de heren E. Alter, J. S. Croeze, G. J. Milius en J. Nijland Jr., bracht de heer E. Alter verslag uit betreffende de Rekening en Verantwoording van het financieel beheer over 1950, de Balans per 31 December 1950 en het voorstel van het Hoofd bestuur om de door het Accountantskantoor W. Langelaar te Amsterdam gecontroleerde Rekening van de Bond goed te keuren, alsmede alle op het Bondsbureau ter visie liggende Rekeningen der Afdelingen. De ter zake gestelde vragen werden door de Penningmeester, de heer W. K. G. van Royen, beantwoord, waarna deze jaarstukken alsmede de Begroting van Ontvangsten en Uitgaven voor 1951, werden goedgekeurd. Ook het voorstel van het Hoofdbestuur om het eventueel batig saldo over 1951 in de Weerstandskas te storten, werd met algemene stemmen aanvaard terwijl de contributie voor 1951 werd vastgesteld. Verkiezingen en benoemingen Hierna vond overeenkomstig artikel 12 der Statuten en artikel 12 van het Algemeen Bondsreglement de verkiezing plaats van vier leden van het Hoofdbestuur in de vacatures ontstaan door het periodiek af treden van de heer M. Desmet, Joh. Miedema en C. S. Roem en het tussentijdse af treden van de heer H. S. Boekman. De heren M. Desmet en Joh. Miedema werden bij enkele candidaatstelling door de vergadering als lid van het Hoofdbestuur herkozen. Voor de beide overige vacatures vermeldde de agenda vier namen, doch daar de heren E. Alter en L. W. R. Meyer hun candidatuur introkken konden de heren L. L. Lioni en O S. Roem eveneens bij enkele candidaat stelling worden gekozen. De Bondsvoorzitter dankte het afgetreden lid, de heer H. S. Boekman, namens de vergadering voor de arbeid, die hij in zijn zittingspepriode in het belang van het bedrijf heeft verricht, en heette de herkozen leden en in het bijzonder het nieuwge kozen lid, de heer L, L. Lioni, hartelijk welkom in het Hoofdbestuur, daarbij wijzende op de beteke nis van de moeilijke en verantwoordelijke taak, welke zij door hun candidaatstelling en verkiezing hebben aanvaard. De ingevolge artikel 8 van het Filmbeurs-Regle ment periodiek aftredende leden der Filmbeurs commissie, de heren A. J. Dresscher, Ch. Hart en J. Nijland Sr., werden herkozen. Verslag Ledenraadsvergadering dd. 12 Maart ,,Naar aanleiding van verschillende verzoeken om inlichtingen, die bij het Hoofdbestuur zijn bin nengekomen omtrent het verhandelde in de ver gadering van de Ledenraad van 12 Maart j.1.", verklaarde de Bondsvoorzitter vervolgens, „meen Opname uit de jilm ..SPIECEL VAN HOLLAND" waarmede Bert Haansira op het Internationale Festival van de Film Cannes 1951 de grote prijs voor de heste korte film won.

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 6