Hordijk, D. Jordans, F. Kamp, M. J. H. v. Larsson, F. Mars, A. P. Oorlog, R. W. Oostveen, M. J. v. Schneider, J. C. J. Swarte, A. Tabbers, Chr. J. De Vries, J. P. Wakker, J. v. d. Wijk, W. F. v. Victoria Tuschinski Rialto Passage City Concertzaal 't Venster Seinpost Casino Casino Flora Odeon Flora Practijkexamen 1951. In het kader van het normale operateursexamen werd op 28 en 29 Augustus j.1. tevens het tweede examen ter verkrijging van het zogenaamde prac- tijkcertificaat afgenomen. Hiervoor meldden zich 23 candidaten aan waarvan er 13 slaagden. Zoals bekend gaat het hierbij alleen om een beoordeling van de kennis der cabinepractijk en de brandvei ligheidsvoorschriften, waaraan operateurs die werkzaam zijn in kleine bioscopen met een nor male wekelijkse arbeidstijd van ten hoogste 24 uur zich kunnen onderwerpen. Het practijkcertificaat heeft uitsluitend in deze kleine bioscopen waarde en ontheft de houders daarvan, zo lang zij werkzaam zijn in bovenge noemde categorie van bioscopen, van de verplich ting om het normale operateursdiploma te be zitten. Het was frappant te moeten constateren dat verschillende van de candidaten die werden af gewezen niet het minste benul hadden van bijvoor beeld het ontstaan en de bestrijding van filmbe- schadigingen hoewel zij toch in sommige gevallen reeds jaren in de practijk werkzaam waren. Wijziging in de examens Van het Bestuur der Stichting „Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel" ver nemen wij, dat er op het ogenblik plannen in studie zijn om te geraken tot een splitsing van de stof die tot dusverre tijdens de operateursexamens werd behandeld. Gedacht wordt daarbij aan een examen in drie delen, waarvan het eerste deel zal bestaan uit de cabinepractijk en de brandveiligheidsvoor schriften, het tweede deel bijvoorbeeld uit de vak ken lichttechniek en electrotechniek en het derde deel bijvoorbeeld uit de vakken voorschriften elec trotechniek en versterkertechniek. Aan hen die voor het eerste deel slagen zou daaromtrent een verklaring worden afgegeven, waarna de candidaat, indien hij ook het tweede Rotterdam Amsterdam Amsterdam Schiedam Haarlem Doesburg Rotterdam Scheveningen Breda Leiden Bussum Den Haag Delft B B A B B A B B B A A A B deel met succes aflegt, het diploma-A ontvangt. Ten slotte wordt, nadat hij ook voor het derde deel van het examen is geslaagd, het diploma-B uitge reikt, v/aarmede volledige bevoegdheid is ver kregen. Dit systeem biedt het voordeel dar candidaten die niet in staat zijn de gehele stof in twee jaren zodanig in zich op te nemen dat zij in alle vakken met succes examen kunnen doen, de gelegenheid krijgen, het geheel over drie jaren te verdelen en zich gedurende ieder jaar speciaal toe te leggen op de beide vakken waarin zij dat jaar examen zullen doen. Het Bestuur van de Stichting heeft in deze rich ting tevens gezocht om het examenpeil dat de laatste jaren als gevolg van de capaciteiten van de gemiddelde examinandi in tamelijk sterke mate was gedaald in de toekomst te kunnen opvoeren tot het niveau waarop de cursus staat. Het vorenstaande houdt niet in dat het in de toekomst onmogelijk zou zijn in een keer het ge hele examen af te leggen. Indien een candidaat meent in staat te zijn in alle vakken tegelijkertijd examen te doen, blijft ook dit mogelijk. Er wordt thans nog bezien in hoeverre de lopende schrifte lijke cursussen moeten worden aangepast aan de onderwerpelijke splitsing van het examen. Bovendien wordt nog de mogelijkheid onder zocht om de keuze van de theoretische vakken aan de candidaat over te laten. Dat wil zeggen dat iedere candidaat, alvorens hij in de theoretische vakken kan worden geëxamineerd, geslaagd moet zijn voor het examen in de vakken cabinepractijk en brandveiligheidsvoorschriften en vervolgens zelf kan aangeven in welke twee theoretische vakken hij zijn tweede examen wenst af te leggen. Zulks zal echter geruime tijd tevoren bekend moeten zijn, om dat daarmede bij het schriftelijk gedeelte uiteraard rekening zal moeten worden gehouden. Zodra te dezer zake nadere bijzonderheden be kend zijn, zal dit ter kennis worden gebracht van de leden. 25 d.

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 26