legd, staan hem voor deze me ning borg. Dat kritiek uit Oost Europese productiekringen enkele dezer successen niet gerechtvaar digd heeft geacht, is voor hem geen reden zijn hierboven ver melde opvatting te wijzigen. De filmproductie is een bij uitstek internationaal bedrijf. Dat film kunstenaars er dikwijls de voor keur aan geven in verschillende landen hun activiteiten te ont plooien, behoeft dan ook aller minst als een ongewenste toe stand beschouwd te worden. Van Overheidswege door bin dende voorschriften de schijn - kunst of zg.n. Kitsch te bestrijden is, naar de mening van de Minister, niet wel doenlijk. Een objectief criterium, dat als basis voor dergelijke maatrege len zou moeten dienen, is door de Overheid uitermate moeilijk te stellen. Wel zal de Overheid door positieve steun aan artistiek verantwoorde kunstuitingen een bijdrage in de strijd tegen deze „schijnkunst" kunnen leveren en daarmede tevens de noodlijdende kunstenaars helpen. FONDS VOOR BIJZONDERE NODEN Enige weken geleden hebben de heren L. Groen, H. W. Hagenberg, H. Kroonenberg en P. Ooms Jr. te Amsterdam opgericht een stichting, die ten doel heeft financiële hulp te verlenen aan per sonen, die werkzaam zijn of geweest zijn in het Ne derlandse filmverhuurbedrijf en die in bijzondere nood verkeren. De oprichters hebben overwogen, dat de be staande wettelijke maatregelen op sociaal gebied niet in alle gevallen, waarin mensen buiten hun schuld in nood komen te verkeren, uitkomst bieden. Dergelijke gevallen doen zich ook voor onder hen, die werkzaam zijn op het gebied van de filmver huur. De oprichters zijn van mening, dat er juist in het filmbedrijf, dat immers zo sterk voor econo mische schommelingen vatbaar is, behoefte bestaat aan een fonds, waaruit aan hen, die werkzaam zijnde of geweest zijnde in het filmverhuurbedrijf in Nederland door welke oorzaak ook in bijzondere nood verkeren, financiële hulp kan worden ver leend. In het bestuur der stichting, die naar de initiatief nemer Louis Groen-Fonds is genaamd, hebben behalve de oprichters zitting de Bondsvoorzitter, de heer M. P. M. Vermin, en het Hoofdbestuurslid, de heer M. Desmet. Het fonds wordt gevormd door wekelijkse of maandelijkse contributies van personen, werkzaam in het filmverhuurbedrijf, door donaties en beschik kingen ten gunste van de stichting. Een groot deel van het personeel der filmver huurkantoren is reeds begonnen met de betaling van contributies. Wij zien de ontwikkeling van deze stichting, die ongetwijfeld belangrijk humanitair werk kan ver richten, met belangstelling tegemoet. WIJZIGINGEN NAAM- EN ADRESLIJST Zie ook onder Algemeen Bedrijfsreglement Toe lating lidmaatschap en Beëindiging lidmaatschap. (Opgave nr. 1 Pag. 5: Afdeling Het Oosten. Schrappen: Ch. van Biene, voorzitter. Toevoegen: C. M. Westland, Wagenin- gen, voorzitter; H. J. Snelders, Ede, lid. Pag. 7: Commissie Nieuwe Zaken. Schrappen: A. Cahn, lid-filrnverhuurder. Toevoegen: E. S. Alter, 's-Gravenhage, lid-filmverhuurder. Schrappen: E. S. Alter, pl.v.v. lid-film verhuurder. Toevoegen: J. Weening, Amsterdam, pl.v.v. lid-filmverhuurder. Pag. 12: Amsterdam, Corso Cinema. Schrappen: H. C. Nicasie, leider. Toevoegen: W. J. Kok, leider. Pag. 14: Amsterdam, Hollandia (Haarlemmerdijk). 27 Suriname is rijk aan bauxiet. Opname uil de jilm ..DE HAND AAN DE PLOEG" van Polygoon-Prajilti

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 28