INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 35 maten 9 Mei gemonteerd zijn; dat op de dag dat de appa raten gemonteerd werden van dr zijde van appellant aan wezig waren aanvankelijk diens echtgenote, later hijzelf en dat bij die gelegenheid alles heel vriendschappelijk ver lopen is; OVERWEGENDE: dat appellant lid en geïntimeerde donateur is van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en dat ingevolge het bepaalde in artikel 32 der Statuten en artikel I van het Arbitrage- Bondsreglement alle geschillen tussen leden en donateurs van de Bond met uitsluiting van de burgerlijke rechter zijn onderworpen aan de Bondsarbitrage, zoals die is geregeld in dat Arbitrage-Bondsreglement; dat dus de Raad van Beroep bevoegd is van het onder havige geschil in hoger beroep kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitrage-college in tweede en hoogste instantie; dat appellant overeenkomstig het daaromtrent in het Ar bitrage-Bondsreglement bepaalde tijdig in beroep is ge komen; dat de grief van appellant tegen het vonnis van de Com missie van Geschillen in hoofdzaak hierop neerkomt, dat deze commissie ten onrechte heeft geconcludeerd aan de hand van een eenzijdige bevestiging van de zijde van geïntimeerde d.d. 28 Maart 1950, dat tussen partijen wilsovereenstemming was bereikt over de levering van twee protectors; dat de Raad deze grief niet kan delen, aangezien appellant niet alleen op de brief van geïntimeerde d.d. 28 Maart 1950, waarin deze ten tweede male de bestelling van de twee pro tectors bevestigt, welke bestelling door appellant in tegen stelling tot zijn brief van 20 Maart op de Filmbeurs van 27 Maart zou zijn gedaan, niet schriftelijk heeft gereageerd, terwijl hij zulks bij schrijven van 20 Maart wél heeft ge daan op de eerste bevestiging van geïntimeerde d.d. 15 Maart 1950, en hij in gebreke is gebleven te bewijzen, dat hij mondeling zou hebben gereageerd, doch bovendien de beide protectors half Mei op zijn Hahn-apparaten heeft laten monteren; dat nu appellant de brief van geïntimeerd d.d. 28 Maart niet bestreden heeft, deze montage als de levering van de beide protectors moet worden gezien, in aanmerking ne mende, dat van een demonstratie geen sprake kan zijn geweest, nu de protectors op de apparaten zijn blijven zitten en appallant deze eerst maanden later op 17 Augustus aan geïntimeerde heeft teruggezonden, terwijl nergens uit blijkt, dat overeengekomen was, dat de protectors eerst op proef zouden komen; dat derhalve de Raad de conclusie van de Commissie van Geschillen dat op 27 Maart partijen geacht moeten worden tot wilsovereenstemming te zijn gekomen volkomen onder schrijft, aangezien ook hetgeen appellant overigens heeft aan gevoerd het vorenstaande niet in een ander licht stelt; dat op genoemde gronden het vonnis van de Commissie van Geschillen moet worden bevestigd en appellant dient te worden veroordeeld tot betaling van de geschilkosten in tweede instantie, welke worden begroot op 100,en voor de helft van die in eerste instantie, zodat de in totaal te zijnen laste komende geschilkosten 125,komen te be dragen, terwijl geïntimeerde moet worden veroordeeld tot betaling van de helft van de geschilkosten in eerste instantie, bedragende zijn aandeel 25, RECHTDOENDE IN HOGER BEROEP ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID: BEVESTIGT het vonnis van de Comissie van Geschillen, waarvan beroep; VEROORDEELT appellant tot betaling van in totaal 125,(honderd vijf en twintig gulden) geschilkosten en geïntimeerde tot betaling van in totaal 25,(vijf en twintig gulden) geschilkosten. Aldus gewezen te Amsterdam op 3 September 1951. Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet ge schieden, raadplege men artikel 6 van het desbetreffend Reglement. Datum Titels waaronder de film naam van den waarop in Nederland worden uit houder der ex inschrijving verzocht is gebracht ploitatie-rechten 11 Juni '51 Dr. Holl Filmex 14 Lilli Mariene Nova 4 Jiuli Politie-dossier 301 Warner 6 Verborgen gevaar R.K.O. 7 Morgen is te laat Nederland 7 Mr. Knock Spiendal 9 Francis weet het beter Universal I.F.N. 9 Het teken van Don Marcos i< 10 Achtervolging in Frisco 10 Hyena's van het rotsge bergte 10 Onder schot n 10 Op naar Broadway Warner 13 Als je pas getrouwd bent... Paramount 16 Morgen ben ik rijk Eaglc Lion 19 De geheimzinnig duikboot Universal I.F.N. 21 Bakersprookje Nova 21 Liefde kent geen muren Spiendal 23 Een vreemde eend in de bijt Rio 24 Frühling auf dem Eis Actueel 24 Okinawa Fox 25 Mijn man is verloofd M.G.M. 26 Mule train Centra 26 Een eiland in de welken Filmex 26 De gesluierde maja 27 De leukste thuis Nova 27 Het noodlot lacht Rio 27 De prinses van Samarkand Universal I.F.N. 30 Flitsende vleugels 30 Uitstel van de dood 30 De zoon van de kalief 1 Aug. De held van Amerika Holland-America F.B.O. 2 Als mijn man dat wist Express 2 Huwelijkswals 2 Koningin der wildernis 2 Onder de zon van Rome 2 Vallei der verraders 2 Verborgen goud 6 Legershow in Tokio Fox 6 Nachtvlinder 6 Noodlot in de woestijn 7 Lente-symphonie R.K.O. 7 Tramlijn begeerte Warner 13 38ste breedtegraad Victoria 13 Koningin der bandieten 13 Raket XM 13 Een tweede schot voor Jesse James 13 Een vrouw spionneert 14 De dokter en het meisje M.G.M. 16 Het rode signaal Meteor 17 Daar zul je voor boeten Columbia F.B.O. 17 Ogen als sterren Filmex 20 Dédée, de havenmeid Columbia F.B. 21 Zondige levens Express 21 De avonturen van Robin Hood R.K.O. 21 De blauwe sluier 21 Dossier 212 van Tokio

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 36