Vermakeh] hkeden BELASTING OP Beek en Donk Bij Koninklijk Besluit is de nieuwe verordening van de gemeente Beek en Donk goedgekeurd, waarbij een bedrag van 0,20 van het entreegeld voor filmvoorstellingen werd vrijgesteld van ver- makelijkheidsbelasting. Beverwijk Ten gevolge van bij Koninklijk Besluit verkregen goedkeuring is in de gemeente Beverwijk een ver ordening in werking getreden krachtens welke op voorstellingen, waarin behoudens een Neder lands journaal uitsluitend worden vertoond films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e. der Bio scoopwet, een vermakelijkheidsbelasting van 20 wordt geheven. Borculo In de gemeente Borculo is een nieuwe verorde ning in zake de heffing der vermakelijkheidsbe lasting van kracht geworden, welke door de Raad op voorstel van Burgemeester en Wethouders was vastgesteld. De heffing op gewone filmvoorstellin gen is van 35 op 25 gebracht en die op voor stellingen van culturele films van 20 op 15 Druten De Kroon heeft haar goedkeuring gehecht aan het enige tijd geleden door de Raad van de ge meente Druten genomen besluit om de belasting op vermakelijkheden op filmvoorstellingen te verlagen van 35 tot 20 Dit besluit was overeenkomstig een voorstel van Burgemeester en Wethouders genomen naar aan leiding van een request, dat door de Firma P. N. Brouwer en J. S. van der Meer, exploitante van de Bioscoop Concertgebouw, was ingediend. Ede Ingevolge de van de Kroon verkregen goed keuring van het besluit van de Raad der gemeente Ede dd. 26 October 1950 om het percentage der heffing op filmvoorstellingen van 35 te brengen op 20, is dit nieuwe tarief op 1 September j.1. in werking getreden. Elten Bij Koninklijk Besluit van 16 Juli j.1. is de door de Landdrost van Elten op 13 Juni 1951 vastge stelde verordening goedgekeurd, waarbij het per centage voor filmvoorstellingen, waarin naast andere films Nederlands journaal en/of films, als bedoeld in artikel 1, tweede lid, sub 2 der Bio scoopwet worden vertoond tot een gezamenlijke lengte van minstens 500 m., van 35 fo wordt ver laagd tot 20 Het nieuwe tarief is op 11 Augustus j.1. van kracht geworden. Helden Op 11 Juni j.1. werd het bericht ontvangen, dat de Kroon haar goedkeuring heeft gehecht aan de op 27 Januari 1951 door de Raad van de ge meente Helden vastgestelde belastingverordening, waarbij de heffing voor filmvoorstellingen van 35 werd verlaagd tot 25 Burgemeester en Wethouders hadden daartoe een gelijkluidend voorstel ingediend naar aanleiding van een re quest van de heer M. B. J. van der Kop, exploi tant van Bioscooptheater „V.I.O.S." te Helden- Beringen. Hillegom. De Raad van de gemeente Hillegom heeft in zijn op 29 Juni j.1. gehouden vergadering beslopen de vermakelijkheidsbelasting voor filmvoorstel lingen waarin films worden vertoond als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e. der Bioscoopwet te verlagen tot 20 Krimpen aan de IJsel Overeenkomstig het daartoe door Burgemees ter en Wethouders ingediende voorstel heeft de Raad van de gemeente Krimpen aan de IJsel in zijn op 21 Augustus j.1. gehouden vergadering besloten de heffing van de vermakelijkheidsbe lasting op filmvoorstellingen van 35 te brengen op 25 Lemsterland Naar aanleiding van een door de heer Joh. Miedema, exploitant onder meer van Bioscoop Nutsgebouw te Lemmer, ingediend request heb ben Burgemeester en Wethouders van de ge meente Lemsterland een voorstel ingediend om de heffing voor filmvoorstellingen, waarin naast andere films Nederlands journaal en/of films als bedoeld in artikel 1, tweede lid, sub 2 van de Bioscoopwet worden vertoond, terug te brengen tot 20 In zijn op Donderdag 5 Juli j.1. gehouden ver gadering heeft de Raad dezer gemeente dienover eenkomstig besloten. Sedert het verschijnen van de vorige afleve ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wij ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten.

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 4