In Memoriam F. L. D. Strengholt HET bericht dat op Woensdag 5 Maart de heer F. L. D. Strengholt te Zürich, waar hij voor herstel van gezondheid in een sanatorium verbleef, op 50-jarige leeftijd is overleden, heeft op ons allen diepe indruk gemaakt. In de bloei van zijn leven en midden in zijn rusteloze arbeid, die hij ook in Zürich voor zover de voorgeschreven kuur hem dat toeliet was blijven voortzetten, heeft hij vol komen onverwacht het tij delijke met het eeuwige verwisseld. Het moge al het memen to mori zijn, dat bij de tra giek van dit verscheiden ons innerlijk beroert, het mogen gevoelens van innig medeleven zijn welke in ons opwellen jegens zijn zwaar getroffen familie, zijn vrienden en medewer kers om het verlies dat zij geleden hebben, niet minder zijn wij bewogen door de gedachtenis aan en de waardering en bewondering om veel, nu wij eensklaps in rouw aan de baar staan van één onzer grootste be- drijfsgenoten. J* Met de heer Strengholt >K is uit de filmwereld heen gegaan een figuur van formaat. Getogen in de theaterexploitatie, opgeleid in de verhuurbedrij ven van Wilton en Barnstijn, opgeklommen naar de post van European Manager van de Metro Goldwyn Mayer, had hij een enorme Europese en men mag haast zeggen intercontinentale erva ring toen hij omstreeks 1935/1936 belangen ver wierf in het Nederlandse bioscoopbedrijf. Zijn organisatorisch en coördinerend vermogen heeft hem de aanvankelijk bescheiden interessen in samenwerking met anderen doen uitbouwen tot een krachtig concern van bioscoop- en filmim- portmaatschappijen met vertakkingen tot over de grenzen. De heer Strengholt beheerste de economie van de filmexploitatie en hij was ontvankelijk voor haar charme. Deze geluk kige verbinding gevoegd bij zijn dynamische aanleg en zijn internationale be trekkingen, heeft hem tot een grote figuur gemaakt in het na-oorlogse film- en bioscoopbedrijf van ons land. Honderden films van alle soorten en kwaliteiten met meer cf minder succes maar soms met zeer groot resultaat stroom den via zijn organisatie naar ons land, waarbij hii in de vertoning en de ver koop hoogtepunten wist te bereiken die een model zijn van verhuur en exploitatie. Zijn activiteit en bedrij vigheid hadden onmisken baar allure. De mogelijkhe den van de film konden bij hem nooit beperkt worden door de cassa, hoogstens door de balansen van zijn zaken. Hij durfde de film aan, evenzeer als de afnemer en het publiek. Hij durfde te breken met conventies op het ge bied van de exploitatie, hij durfde op te tornen tegen gevestigde meningen. Volgens bepaalde grote buitenlandse voorbeelden vormde hij zijn organisatie, niettemin zodanig dat zij een eigen karakter droeg. Onbetwistbaar heeft hij daar- 1

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 57