16$. NATIONALE HERDENKINGSAVOND mede leiding genomen in het Nederlandse film en bioscoopbedrijf en even onbetwistbaar aan de belangrijke plaats die de film in het amusements- leven inneemt een eigen touch gegeven. Hoe dikwijls heeft hij niet de axioma's van het film bedrijf genegeerd en hoe dikwijls heeft hij het niet gewaagd met zijn films te appelleren aan het intellect in de filmbelangstelling en aan het verlangen van het publiek naar wezenlijke ont roering, naar een ideaal en naar een boodschap van een betere wereld. Zo heeft de heer Streng- holt het aanzien van de na-oorlogse filmwereld verhoogd en zijn zijn verdiensten voor de onder nemingen waarin hij geïnteresseerd was aan het gehele bedrijf ten goede gekomen. Zijn werk heeft geleidelijk waardering gevon den. De Franse regering onderscheidde hem met het Legioen van Eer. Nog onlangs benoemde de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen hem tot lid van de Televisieraad. U.ni- ted Artists nam hem op in de Europese leiding; het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bio scoop-Bond benoemde hem in April 1949 tot Voorzitter van de Raad van Beroep va.n de orga nisatie. Het kon welhaast niet anders cf de be langstelling van deze rusteloze, energieke en ogenschijnlijk zo krachtige mens moest zich ver der uitstrekken dan de onmiddellijke belangen sferen van zijn bedrijf, namelijk tot de algemene belangen van de bedrijfsgenoten en hun bedrijfs organisatie. In onderscheidene functies waarin hij de organisatie heeft gediend, heeft de heer Strengholt zich buitengewoon verdienstelijk ge maakt. Hij was na de bevrijding tot Januari 1947 Vice-Voo'rzitter van het Hoofdbestuur van de Bond, in welke hoedanigheid hij in belangrijke mate heeft bijgedragen tot de wederopbouw van de bedrijfsorganisatie. Van 29 Juni 1945 tot Januari 1947 was hij Voorzitter van de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders. Op 12 Januari 1951 werd hij gekozen tot lid van de Ledenraad. Op 28 Januari 1952 werd hij andermaal gekozen tot Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmverhuur ders. In al deze functies heeft hij zijn beste krach ten gegeven voor het welzijn van ons bedrijf. Hij wist bezieling te wekken en met vaste hand te leiden. Wij hechten eraan hier de overledene ook als mens te eren. Natuurlijk heeft zijn markante per soonlijkheid weerstanden opgeroepen. Zakelijk was hij een scherp concurrent. Zij die hem per soonlijk gekend hebben weten echter welk een hartelijk vriend hij kon zijn. Zij waarderen zijn spontaniteit en zijn humaniteit. Zijn naam zal tot in lengte van jaren met ere verbonden blijven aan de geschiedenis van ons bedrijf en zijn organisatie. Moge hij, wiens voortvarendheid hem nimmer j rusten in vrede. De Raad van Ministers heeft de Nationale Her denking voor dit jaar vastgesteld op de avond van Zaterdag, 3 Mei a.s. Vanaf des avond 18.00 uur zullen de plechtig heden plaats vinden ter herdenking van de militai ren van de Nederlandse strijdkrachten, de zeelie den, de verzetsstrijders en de geallieerde militairen en alle overigen, die waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn ge vallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan ten gevolge van een tegen hen gerichte vijandelijke actie zijn omgekomen. Daar het in verband met het karakter van deze Nationale Herdenkingsavond ongewenst is, dat openbare vermakelijkheden plaats vinden tijdens de plechtigheden, doet het Hoofdbestuur een beroep op de leden om op Zaterdag 3 Mei a.s. hun theaters vanaf 18.00 uur te sluiten en voorzover zij deze wensen te heropenen, zulks niet te doen voor 21.00 uur, omstreeks welk tijdstip de herdenkingsplechtig- heden in het algemeen geëindigd zijn. Mochten er gemeenten zijn, waar de herdenking op een ander tijdstip plaats vindt, dan verdient het aanbeveling om de sluiting dienovereenkomstig aan te passen. Het Hoofdbestuur meent het vertrouwen te mo- men uitspreken, dat alle leden het bijzonder karak ter van deze avond zullen eerbiedigen. NAKEURING De Vereniging van Nederlandse Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring op Katho lieke Grondslag heeft medegedeeld, dat de ge meenten Oldenzaal, Loon op Zand en Vlijmen als gewone leden tot deze vereniging zijn toege treden.

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 58