Nieuwenhagen Ingevolge goedkeuring door de Kroon van het op 27 October 1950 door de Raad van de ge meente Nieuwenhagen genomen besluit om het heffingspercentage voor filmvoorstellingen van 35 te verlagen tot 27, onverschillig welke films wor den vertoond, is deze verordening met terugwer kende kracht op 1 Januari 1950 in werking ge treden. Onstwedde In zijn vergadering van 15 October j.1. heeft de Raad van de gemeente Onstwedde besloten de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen te verlagen tot 25 Ooststellingwerf De Raad van de gemeente Ooststellingwerf heeft op Maandag 2 Juli j.1. besloten de verorde ning op de heffing van de vermakelijkheidsbelas ting te wijzigen met dien verstande, dat het tarief voor filmvoorstellingen van 35 wordt verlaagd tot 25 Aanleiding tot dit besluit was een door de ex ploitant van Bioscoop ,,De Zon" te Oosterwolde. de heer Joh. Miedema, ingediend request. Sneek De vorige week is door de Raad van de gemeente Sneek het besluit genomen de belasting op verma kelijkheden op filmvoorstellingen te verlagen tot 30 Burgemeester en Wethouders hadden daar toe een voorstel ingediend, nadat zij ingevolge een accountantsonderzoek tot de overtuiging gekomen waren, dat een dergelijke verlaging gerechtvaar digd was. Gezien de kortingsregeling vreesden Burgemeester en Wethouders, dat op de rijksuit- keringen kon worden gekort, weshalve de exploi tant van het Amicitia Theater te Sneek, de heer Joh. Miedema, er in toestemde om bij het ingaan van de voorgestelde verlaging der heffing, de en treeprijzen gemiddeld tien cent per plaats te ver hogen. Vlieland De Raad van de gemeente Vlieland heeft be sloten de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstel lingen voor de wintermaanden vast te stellen op 10 Voor het zomerseizoen wordt het percentage van 35 gehandhaafd. Weststellingwerf De Raad van de gemeente Weststellingwerf heeft op Dinsdag 28 Augustus een voorstel van Burgemeester en Wethouders aangenomen om de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen van 35 te verlagen tot 20 De aanleiding tot dit voorstel was een door de heren Joh. Miedema, exploitant van bioscoop Oosterhof te Noordwolde, en G. R. Dragt, exploi tant van de Marktzicht-Bioscoop te Wolvega, ingediend request, waarin zij wezen op de zeer slechte exploitatie-uitkomsten. Burgemeester en Wethouders bevestigden in de toelichting op hun voorstel dat het geven van filmvoorstellingen in de gemeente Weststelling werf inderdaad niet meer lonend is. Aangezien zij het behoud van de bioscopen in de plaatsen Noord wolde en Wolvega van belang achtten en de be trokken exploitanten gedurende een reeks van jaren de filmvoorstellingen op alleszins behoorlijke wijze hebben verzorgd, meenden Burgemeester en Wet houders dat aan dit verzoek der exploitanten te gemoet diende te worden gekomen door het be lastingpercentage te verlagen. Zodra de koninklijke goedkeuring is verkregen, zal het nieuwe tarief met ingang van 1 Juli 1951 van kracht worden. ELECTRICITEITSBESCHIKKING 1951 De Staatscourant van Maandag 17 October j.1. bevatte een beschikking van het Directoraat-Gene raal van de Energievoorziening dd. 12 October j.1. in zake het gebruik van electriciteit voor étalage- en winkelverlichting, alsmede lichtreclame gedu rende de periode van de tweede Maandag in No vember tot en met de eerste Zaterdag in Februari. Volgens deze beschikking is het, behalve in de provincies Groningen, Friesland, Drenthe en Over- ijsel, verboden tijdens de piekuren electriciteit te verbruiken ten behoeve van lichtreclame. Onder reclame in de zin van deze beschikking dient te worden verstaan verlichting, welke geheel of over wegend dient voor reclamedoeleinden. Tot de piekuren worden gerekend: a. op de eerste 5 werkdagen van de week: van 7.30 uur tot 9 uur en van 16.30 uur tot 18 uur; b. op Zaterdag: van 7.30 tot 9 uur. Van de in deze beschikking gegeven voorschrif ten kan de Directeur-Generaal van de Energie voorziening, al dan niet voorwaardelijk, geheel of gedeeltelijk ontheffing verlenen. I 1Iui i il ij i il iimmuunminiminiimmiimiimiinii| „Onze samenlevingsvormen zijn inderdaad veront- 1 rustend en hebben veel weg van de ernstigste ziekte- verschijnselen. Maar die worden niet minder door ver- ontrusting alleen. Men kan de klok niet terugzetten. Tot op zekere hoogte zal men de film dankbaar te j accepteren hebben. Wie dit weigert en er niets anders voor in de plaats geeft, zal de misstanden alleen maar i verergeren en dus de ontsporing en de criminaliteit f ten zeerste doen toenemen". (Ds. W. G. Overbosch, predikant j te Amsterdam: De plaats van de film in het leven der hedendaagse jeugd; Tweede Nationale Congres van het Insti- tuut „Film en Jeugd", p. 9). I LjI llimilKIH ■lUHllllluilllnuiimimimiimnmmmmiiiiiiiiiniimmiiPI

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 5