Deze wijziging zal in werking treden op de dag, volgende op die waarop de goedkeuring ontvangen Emmen Naar aanleiding van een request van de heer Joh. Miedema, exploitant onder meer van Bio scoop „Groothuis" te Emmen, en de heer J. J. Abeln, exploitant van de Cinema Hollandia te Emmer-Compascum, te Klazinaveen en te Nieuw- Amsterdam, heeft de Raad der gemeente Emmen op voorstel van Burgemeester en Wethouders einde November j.1. besloten de vermakelijkheids- belasting op filmvoorstellingen te verlagen tot 25 De recettes in deze gemeente waren sedert 1948 aanmerkelijk gedaald, terwijl anderzijds de bedrijfskosten belangrijk gestegen zijn, waardoor een financieel gezo,nde exploitatie niet meer mo gelijk was. Burgemeester en Wethouders achtten derhalve een herziening van het tarief gewettigd, mede in verband met het feit, dat onlangs in deze gemeente een comité is opgericht, dat zich ten doel stelt de vertoning van betere" films te be vorderen. Over deze aangelegenheid is overleg gepleegd tussen dit comité en de betrokken exploi tanten met als resultaat, dat eens per maand als normaal bioscoopprogramma een door dit comité aangegeven film zal worden vertoond. Enkhuizen Burgemeester en Wethouders van Enkhuizen hadden op 7 December 1951 aan de Raad dezer gemeente een voorstel gedaan tot verlaging van het tarief voor filmvoorstellingen van 35 c/c tot 30 Aanleiding tot dit voorstel was een request, waarin de exploitante van de Munt Bioscoop, de Firma Z. Telles, C. J. Telles N. Hoogcarspel daarbij gesteund door een schrijven van het Hoofdbestuur aan Burgemeester en Wethouders verzocht het tarief te verlagen tot 20 De Raad bleek zich niet met het voorstel van Burgemeester en Wethouders te kunnen vereni gen en nam met 11 tegen 4 stemmen een tegen voorstel aan, dat het tarief van 35 op 25 bracht. Voorstellingen, waarin uitsluitend films als bedoeld in artikel 1 tweede lid, sub 2 der Bio scoopwet worden vertoond, zijn in deze gemeente vrijgesteld van vermakelijkheidsbelasting. Fijnaart Naar aanleiding van een request van de N.V. Gofilex, die de bioscoop „De Beurs" in Fijnaart exploiteert, hebben Burgemeester en Wethouders dezer gemeente het voorstel gedaan de vermake lijkheidsbelasting op filmvoorstellingen te verla gen van 35 tot 25 De gemeenteraad heeft in zijn op 9 October 1951 gehouden vergadering dienovereenkomstig besloten. Gennep De heren J. F. A. van de Kamp en Jac. Mie dema zagen hun pogingen om voor hun in de gemeente Gennep gevestigde bioscopen enige verlichting van de druk der vermakelijkheidsbe lasting te verkrijgen met welslagen bekroond, toen de Raad op 5 October 1951 een dienover- komstig besluit nam. Voor filmvoorstellingen, waarin naast andere films, Nederlands journaal en/of films als be doeld in artikel 1, lid 2, onder 2e. van de Bio scoopwet worden vertoond tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 m. is het tarief van 35 tot 25 verlaagd. Ingevolge Koninklijk Besluit verkregen goed keuring, is dit nieuwe tarief met ingang van 2 Januari j.1. van kracht geworden. Heer Overeenkomstig een desbetreffend voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Heer in zijn vergadering van 23 Oct. 1951 een verordening tot wijziging van de veror dening op de heffing ener belasting op vermake lijkheden vastgesteld, tengevolge waarvan het tarief op filmvoorstellingen van 35 °/c is terug gebracht tot 25 c/o. Deze verordening is op 23 October 1951 in wer king getreden. 's Heerenberg Ten gevolge va.n bij Koninklijk Besluit verkre gen goedkeuring is in de gemeente Bergh met ingang van 28 December 1951 een verordening in werking getreden krachtens welke het tarief der vermakelijkheidsbelasting van 35 is terugge bracht tot 20 Hilvarenbeek Op 20 December 1951 heeft de Raad van de gemeente Hilvarenbeek gunstig beschikt op een request van de N.V. Gofilex, die ter plaatse bio scoop Goes exploiteert. De vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstel lingen is nu van 30 tot 20 teruggebracht. Kerkrade Naar aanleiding van een request van de heer H. den Doop, exploitant van de Hollandia Bio scoop te Spekholzerheide, de heer J. H. Sijster- mans, beherend vennoot van de Comm. Venn. „Roxy", exploitante van het Roxy Theater te Kerkrade, en de Firma Jos. Herberichs, exploi tante van het Hollandia Theater te Kerkrade, heeft de Raad van deze gemeente in zijn op 28 December 1951 gehouden vergadering overeen- is.

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 63