komstig het voorstel van Burgemeester en Wet houders een nieuwe verordening op de heffing der vermakelijkheidsbelasting vastgesteld. Krachtens deze nieuwe verordening zal, behou dens Koninklijke goedkeuring, ingaande 1 April 1952 op filmvoorstellingen de volgende belasting geheven worden: Ie. Voor voorstellingen, waarin uitsluitend door het nakeuringsorgaan als „aanbevolen" ge kwalificeerde films worden vertoond en voor voorstellingen, waarin naast deze „aanbevo len" films Nederlands journaal en/of films als bedoeld in art. 1, lid 2, 2e der Bioscoop wet worden vertoond: 10 van het toegangsgeld met een minimum van 10 gulden per dag. 2e. voor voorstellingen, waarin uitsluitend door het nakeuringsorgaan als „geschikt" gekwa lificeerde films worden vertoond en voor voorstellingen, waarin naast deze „geschikte" films Nederlands journaal en'of films als be doeld in artikel 1. lid 2. 2e der Bioscoopwet worden vertoond: jk 20 c/c van het toegangsgeld met een minimum van 15,per dag. 3e. voor voorstellingen, waarin behalve door het nakeuringsorgaan als „toelaatbaar" gekwalifi ceerde films tevens Nederlands journaal en'of films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e dei- Bioscoopwet tot een gezamenlijke lengte van tenminste 500 meter worden vertoond: Y 33V3 van het toegangsgeld met een mini mum van 20 gulden per dag. 4e. voorzover voorstellingen omvattende, niet vallende onder Ie, 2e of 3e: 45 c/c van het toegangsgeld met een minimum van 25 gulden per dag. De bepalingen sub Ie, 2e en 3e zijn alleen van toepassing wanneer het gebruikelijke toegangs geld voor deze voorstellingen niet wordt ver hoogd. Bij verhoging van toegangsgeld wordt de voorstelling, voor de heffing der belasting, ge rangschikt onder het naast-hogere tarief. Leerdam Medio 1951 werd door de heer J. de Reuver, exploitant van bioscoop Kunstmin te Leerdam, een request ingediend, dat voor Burgemeester en Wethouders aanleiding werd om aan de Raad voor te stellen de vermakelijkheidsbelasting van 35 tot 25 te verlagen. Dit voorstel is door de Raad op 30 Januari j.1. aangenomen. Meerssen Overeenkomstig een voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Meerssen in zijn vergadering van 4 December j.1. besloten de vermakelijkheidsbelastingen op Film voorstellingen te verlagen tot 25 Het tarief voor voorstellingen met culturele films bleef op 20 gehandhaafd. Behoudens goedkeuring, zal het nieuwe percen tage met terugwerkende kracht, ingaande 1 Januari j.1., in werking treden. Oud- en Nieuw Gastel In navolging van vele andere gemeenten in Nederland heeft de Raad van de gemeente Oud en Nieuw Gastel besloten filmvoorstellingen, waarin uitsluitend vertoond worden Nederlands journaal en films als bedoeld in artikel 1, 2e. lid, 2e. der Wet, geheel van de heffing der vermake lijkheidsbelasting vrij te stellen. Burgemeester en Wethouders hadden daartoe een voorstel ingediend, naar aanleiding van een verzoek van de directie van het Rovo Theater en de N.V. Filmfabriek Polygoon om culturele films vrij te stellen van vermakelijkheidsbelasting. De heffing voor filmvoorstellingen, waarin naast andere films Nederlands journaal en of an dere films als bedoeld in artikel 1, 2e. lid, 2e. der Wet worden vertoond tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 m., bedraagt in deze gemeente 20 Steenbergen De Raad van de gemeente Steenbergen heeft in zijn op 29 Januari j.1. gehouden vergadering, overeenkomstig het verzoek van de heer L. P. Vrolijk, exploitant van het Luxor Theater, be sloten de vermakelijkheidsbelasting op filmvoor stellingen van 35 tot 25 °/t te verlagen en culturele films van deze heffing geheel vrij te stellen. Tegelen Bij de behandeling van de gemeentebegroting 1952 heeft de Raad van Tegelen op 11 Februari j.1. besloten om de heffing op filmvoorstellingen te verlagen tot 25 Het tarief voor voorstellin gen, waarin uitsluitend Nederlands journaal en ol' films betreffende onderwerpen van wetenschap, nijverheid, landbouw en handel, welke als zoda nig door de Centrale Commissie zijn goedgekeurd, worden vertoond, is thans bepaald op 15%. Deze beslissing is genomen ingevolge het door het Hoofdbestuur ondersteunde verzoek van de heer M. J. W. Peters, exploitant van het Scala Theater. Behoudens goedkeuring, zullen de nieuwe ta rieven op 11 Februari 1952 ingaan. Tietjerksteradeel. Op Zaterdag 26 Januari j.1. heeft de Raad van de gemeente Tietjerksteradeel besloten de ver makelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen terug te brengen tot 20 8

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 64