In hun voorstel wezen Burgemeester en Wet houders er op, dat de heffing van 35 cc te zwaar was om de voorstellingen in zaal „'t Roodhert" te Bergum te blijven geven. Nu de Regering aan de terugkeer tot een normale heffing geen financiële consequenties meer voor de gemeente verbindt, doordat de zogenaamde kortingsregeling niet meer wordt toegepast, waren Burgemeester en Wethouders bereid om aan het verzoek tot ver laging te voldoen. Daardoor zullen weer geregeld voorstellingen in bovenvermelde zaal kunnen worden gegeven. De verordening wordt geacht op 1 Januari j.1. in werking te zijn getreden, behoudens goed keuring. Vlagtwedde De heren H. H. Lubberman, exploitant van hei: Flora Theater te Ter Apel en J. J. Abeln, exploi tant onder meer van de Cinema Hollandia te Vlagtwedde, zagen hun pogingen om in de ge meente Vlagtwedde verlaging van vermakelijk- heidsbelasting te verkrijgen bekroond toen de Raad in zijn zitting van 19 December j.1. bij de vaststelling van de gemeentebegroting 1952 be sloot het tarief voor filmvoorstellingen van 35 te verlagen tot 25 IJsselstein Einde December 1951 heeft de Raad van de gemeente IJsselstein besloten het heffingspercen tage der vermakelijkheidsbelasting op filmvoor stellingen van 35 te verlagen tot 25 In hun desbetreffend voorstel wezen Burge meester en Wethouders er op dat een heffing van 35 een te grote last vormt voor een redelijke exploitatie va.n de filmvoorstellingen in deze ge meente zoals uit de door de N.V. Gofilex over gelegde en door de gemeente gecontroleerde ge gevens blijkt en dat tengevolge van het weg vallen van de zogenaamde kortingsregeling de gemeente niet méér aan inkomsten derft, dan het geschatte bedrag van de verminderde heffing be draagt. Zaandijk In zijn vergadering van 11 December 1951 heeft de Raad van de gemeente Zaandijk over eenkomstig een daartoe door Burgemeester en Wethouders ingediend voorstel besloten de ver makelijkheidsbelasting voor filmvoorstellingen van 35 te verlagen tot 25 Aanleiding tot het voorstel van Burgemeester en Wethouders was een request van de exploitante van de Centrum Bioscoop aldaar, Mevrouw S. Oenen-Bergers. Tijdens de onderwerpelijke vergadering werd tevens het voorstel gedaa.n om het tarief voor culturele films van 20 te verlagen tot 15 welk voorstel eveneens door de Raad met alge mene stemmen werd rd. Ingevolge Koninklijk Besluit van 23 Januari 1952, is deze verordening op 15 Februari j.1. in werking getreden. CANDIDAATSTELLING HOOFDBESTUUR Overeenkomstig het bepaalde in artikel 12 van het Algemeen Bondsreglement deelt het Hoofd bestuur mede, dat dit jaar de volgende leden van het Hoofdbestuur aan de beurt van aftreden zijn: M. P. M. Vermin, Voorzitter, L. L. Lioni, R. Uges Jr., die terstond herbenoembaar zijn. Het Hoofdbestuur nodigt de leden uit namen, voornamen en woonplaatsen der gewenste can- didaten op te geven. De candidatenlijsten moeten door elf leden worden ondertekend en uiterlijk vier weken voor de datum der jaarlijkse algemene ledenvergadering bij het Bondsbestuur worden ingeleverd. In de keuze van de Voorzitter is de vergade ring geheel vrij, met dien verstande, dat hij zelf of zijn maat- of vennootschap, vereniging of stichting lid moeten zijn van de Bond. Voor de beide overige vacatures kunnen even eens slechts candidaat gesteld worden personen, die zelf of wier maat- of vennootschap, vereni ging of stichting lid zijn van de Bond. Een vacature moet worden vervuld door een persoon, die is eigenaar, mede-vennoot of be stuurder van een filmfabriek, filmproductiezaak, filmimportzaak of filmverhuurkantoor en een moet worden vervuld door iemand, die is eige naar, mede-vennoot of bestuurder van een perma nente of reizende bioscoop en zich niet mag be zighouden met filmfabricage, filmproductie, film- impart of filmverhuur, tenzij hij is bestuurslid van een plaatselijke of provinciale afdeling. BIOSCOOPDIPLOMA OORLOGSINVALI DEN EEN GEWAARDEERD BEZIT Zoals bekend reikt het Bondsbureau ingevolge besluit van de ledenvergadering elk jaar aan de oorlogsinvaliden bioscoopdiploma's uit, op grond waarvan zij kosteloos de bioscopen mogen be zoeken. Ieder jaar opnieuw blijkt hoezeer vele invaliden dit diploma op prijs stellen. Herhaaldelijk wordt er met klem op aangedrongen toch vooral niet te verzuimen aan de leden bioscoopexploitanten me- deling te doen van de waardering, die deze oorlogs slachtoffers voor het bioscoopbedrijf hebben, waar aan wij bij deze voldoen. Deze ervaring zal voor de bioscoopexploitanten een stimulans te meer zijn om deze ex-militairen als welkome gasten in hun bioscopen te ontvangen.

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 65