NIEUWS UIT HET BUITENLAND Frankrijk ZOALS reeds werd medegedeeld is de in September 1951 te Venetië gehouden vergadering van de Internationale Fede ratie van Verenigingen van Filmprodu centen tot overeenstemming gekomen over de wenselijkheid om ieder jaar slechts één internationale filmmanifestatie te organiseren. Hiermede beoogt men een einde te maken aan het groeiend aantal festivals, welke slechts geor ganiseerd werden bij wijze van attractie voor touristen. Natuurlijk kunnen er festivals worden georganiseerd en de Federatie moedigt het houden daarvan zelfs aan welke niet het ka rakter van een competitie hebben, maar uitslui tend van een demonstratie van filmkunst. Dienovereenkomstig heeft de Federatie, toen haar leden werden uitgenodigd deel te nemen aan het internationale filmfestival dat van 24 Januari tot 6 Februari in India is gehouden, het betrokken comité van organisatie in kennis gesteld van het besluit van haar algemene leden vergadering. Het comité heeft daarop verzekerd, dat zij deze resolutie zou eerbiedigen en derhalve aan dit festival het karakter van een competitie zou ontnemen door geen prijzen beschikbaar te stellen. De Federatie heeft daarop haar bezwaren tegen de deelneming ingetrokken. Hetzelfde heeft zich voorgedaan met betrek king tot het filmfestival dat van 1031 Januari in Uruguay in de badplaats Punta del Este is ge houden. Internationaal Filmfestival Cannes 1952 Cannes zal dit jaar wederom getuige zijn van een filmfestival, dat wordt voorbereid door een comité onder voorzitterschap van de heer Fourré- Cormeray, directeur-generaal van het Centre Na tional de la Cinématographie. Algemeen secretaris is de heer Favre Le Bret. Het festival staat onder beschermheerschap van de Ministers van Buitenlandse Zaken en van Handel en Nijverheid. Het secretariaat dringt er bij de genodigde organisaties en bij de deelnemende producenten op aan, dat zij zich stipt aan de bepalingen van het reglement zullen houden, inzonderheid aan de daarin gestelde termijnen, opdat het festival onder de meest gunstige omstandigheden zal kun nen worden gehouden. Ter oriëntering laten wij hier het reglement van het festival volgen: REGLEMENT Artikel 1 Het Internationaal Festival van de Film zal te Cannes worden gehouden van 23 April tot 10 Mei 1952. Artikel 2 Het doel van dit festival is de ontwikkeling van de filmkunst in al haar onderscheidene vor men aan te moedigen en tussen alle filmprodu- cerende landen een geest van samenwerking te scheppen en te handhaven. Artikel 3 De deelnemende landen kunnen in elk van de volgende categorieën mededingen: a. hoofdfilms. b. korte films. Behoudens bijzondere afwijkingen, door het comité toegestaan, kunnen slechts films worden vertoond, welke aan onderstaande voorwaarden voldoen: le. zij moeten vervaardigd zijn gedurende de twaalf maanden welke aan het festival voor afgaan; 2e. zij mogen nergens anders dan in het land van productie geëxploiteerd zijn; 3e. zij mogen niet vertoond zijn tijdens een film- competitie. Ieder land moet aan het Algemeen Secretariaat van het festival voor 1 Februari 1952 van zijn deelneming kennis geven en de lijst van films overleggen, waaruit zijn deelneming bestaat. Artikel 4 Co-producties zullen worden vertoond onder de vlag van één der landen, welke de film produ ceerden, na overeenstemming van de betrokken producenten. Artikel 5 Het maximum aantal films, waaruit de deelne ming van een land bestaat, wordt als volgt be paald naar verhouding van het aantal films, dat gedurende de aan het festival voorafgaande twaalf maanden in dat land is vervaardigd: Voor een productie van minder dan 40 hoofdfilms 1 film Voor een productie van meer dan 40 hoofdfilms 3 films Voor een productie van minder dan 40 korte films 1 film Voor een productie van meer dan 40 korte films 3 films 16

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 72