welker gezamenlijke lengte 2700 m. niet mag overschrijden. Het Festivalcomité behoudt zich het recht voor één verdere film toe te staan aan elk land, dat, om gewichtige redenen, daarom zou verzoeken. Het comité kan van deze bevoegdheid gebruik maken tot een limiet van 5 films voor elk der beide categorieën. Artikel 6 Het Festivalcomité behoudt zich het recht voor de toelating van een film te weigeren, indien het van oordeel is, dat deze kwetsend is voor het nationaal gevoel van enig land. Artikel 7 Gedurende het festival mag geen enkele toege laten film te Cannes buiten de officiële zalen wor den vertoond. Artikel 8 Alle films moeten in de oorspronkelijke versie worden vertoond met Franse voettitels. De films welke, in afwijking hiervan, zonder voettitels zou den worden toegelaten, zullen door middel van de microfoon door commentatoren van beroep in het Frans moeten worden toegelicht. Het commentaar zal een maand voor de opening van het festival aan het Algemeen Secretariaat moeten worden voorgelegd. Ingeval deze voor schriften niet in acht worden genomen, zullen de films worden uitgesloten. Artikel 9 Ieder land wordt op het festival vertegenwoor digd door een gemachtigde, die door zijn regering is aangewezen en langs diplomatieke weg is ge accrediteerd bij de voorzitter van het festival. Hij alleen heeft bevoegdheid alle problemen te be handelen, betrekking hebbende op de deelneming van zijn land. Hij kan terzijde worden gestaan door iemand, die hem wordt toegevoegd en onder dezelfde omstandigheden is aangewezen. Artikel 10 De jury, samengesteld uit vijftien leden, wordt gevormd door Franse persoonlijkheden, gekozen om haar bekwaamheid en aangewezen bij inter ministerieel besluit. Degenen die direct of indirect hebben deelge nomen aan de productie of exploitatie van een te vertonen film, kunnen geen deel uitmaken van de jury. Artikel 11 Alle stemmen van de jury worden in geheime stemming uitgebracht. De beslissingen worden genomen met absolute meerderheid van stemmen bij de twee eerste stemmingen en, indien zij plaats vindt, met een gewone meerderheid bij de derde stemming. De algemeen secretaris van het comité of zijn plaatsvervanger bekleedt de functie van secretaris van de jury. Hij is niet stemgerechtigd. Artikel 12 De jury wordt belast met het toekennen van de volgende beloningen: De Grote Prijs van het Internationaal Festival van de Film Cannes 1952 toegekend voor de beste hoofdfilm. De Grote Prijs van het Internationaal Festival van de Film Cannes 1952 toegekend voor de beste korte films. Bovendien heeft de jury de mogelijkheid om naar haar keuze toe te kennen: De Bijzondere Prijs van de jury voor een hoofdfilm; De Bijzondere Prijs van de jury voor een korte film; De Bijzondere Prijs van de jury voor een wetenschappelijke of opvoedkundige film, welke prijzen dienen ter bekroning van een film voor haar uitzonderlijke kwaliteiten en niet zijn opgenomen in de categorieën voorzien in de lijst der prijzen. Artikel 13 Daarenboven worden acht prijzen uitgeloofd: a. Prijs voor de enscenering van het Internatio naal Festival van de Film Cannes 1952 b. Prijs voor het scenario van het Internationaal Festival van de Film Cannes 1952 c. Prijs voor de vrouwelijke vertolking van het Internationaal Festival van de Film Cannes 1952 d. Prijs voor de mannelijke vertolking van het Internationaal Festival van de Film Cannes 1952 e. Prijs voor de partituur van het Internationaal Festival van de Film Cannes 1952 f. Prijs voor de fotografie van het Internationaal Festival van de Film Cannes 1952 g. Prijs voor de kleur van het Internationaal Festival van de Film Cannes 1952 h. Prijs voor het decor van het Internationaal Festival van de Film Cannes 1952. De jury kan beslissen een of meerdere van deze prijzen niet toe te kennen. De bekroonden verbin den zich in hun reclame slechts de benaming van bovengenoemde prijzen te voeren. Artikel 14 Een speciaal getuigschrift kan door de voorzit ter van de jury voor hoofdfilms worden toege kend aan het land, dat de beste selectie heeft vertoond. Artikel 15 De films worden vertoond, hetzij in een middag- hetzij in een avondvoorstelling in de volgorde, welke door het comité wordt vastgesteld. 17

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 73