kennis van hun cabinepersoneel zullen brengen. Nadere bijzonderheden zullen op aanvrage door het Secretariaat gaarne worden verstrekt. Filmbeschadiging Enige maanden geleden werden de leden-film- verhuurders reeds per circulaire verzocht om met het oog op de veiligheid in de projectiecabines brandbare en onbrandbare copieën die in roulatie worden gebracht van duidelijke onderscheidingste kenen te voorzien. Hierbij werd aangegeven dat dit bijvoorbeeld zou kunnen gebeuren door het gebruik van aanloopstukken in verschillende kleuren. Later is gebleken, dat het toepassen van die onderschei- dingsmethode moeilijkheden opleverde, om welke reden sommige leden er toe zijn overgegaan door middel van papierstroken op de startstukken aan te geven of het een brandbare dan wel onbrandbare copie betreft. Daarenboven werd zulks eveneens op de dozen vermeld. Andere leden hebben dit echter achter wege gelaten respectievelijk uitsluitend op de film dozen aangegeven uit welke soort materiaal de in- boud bestaat. Aangezien het niet alleen uit veilig- heidsoogpunt, maar tevens met het oog op de behandeling van het filmmateriaal van belang is dat de operateur te allen tijde op eenvoudige wijze kan vaststellen met welke materiaalsoort hij te doen heeft, nodigen wij de leden nogmaals uit hun brand bare respectievelijk onbrandbare filmcopieën van duidelijke onderscheidingstekenen te voorzien. DIPLOMA'S 1952 Het Bondsbureau is overgegaan tot het uit schrijven en verzenden van Bondsdiploma's voor het jaar 1952 (hoogstens twee per zaak) ten be hoeve van hen, die als alleen-eigenaar, bestuurder of leider overeenkomstig de reglementaire bepa lingen in het Bedrijfsregister respectievelijk op het lidmaatschapsformulier staan ingeschreven. Tevens zijn en worden uitgereikt beursdiplo ma's, welke 2.50 per stuk kosten, alsmede bewij zen van donateurschap. Leden en donateurs, die alsnog een of meer der hiervoor bedoelde diploma's wensen te ontvangen, worden verzocht hiervan opgave te doen aan het Bondsbureau met vermelding van naam en voor letters der betrokken personen en onder toezending van één pasfoto per persoon, formaat: 3 X 3]/^ cm., alsmede, voor wat betreft de beursdiploma's, onder gelijktijdige betaling van 2.50 per diploma. Bovendien zijn thans uitgereikt diploma's voor oorlogsinvaliden, die door de Geneeskundige Dienst der Koninklijke Landmacht aan het Bondsbureau zijn opgegeven. Wij vertrouwen, dat de leden hun personeel zullen instrueren deze peronen evenals voorheen met welwillendheid te behandelen. De leden, die nog geen diploma's hebben aan gevraagd, worden verzocht hiermede niet te lang te wachten, ten einde vertraging in de verzending te voorkomen. De diploma's 1951 zijn per 1 Maart '52 ongeldig verklaard. VERSLAG VAN DE JAARVERGADERING DER BEDRIJFSAFDELING FILMVERHUUR DERS In de door vrijwel alle leden van de Bedrijfsafde ling Filmverhuurders bijgewoonde op 28 Januari jl. gehouden jaarlijkse ledenvergadering is behandeld het jaarverslag van deze Afdeling over 1951, sa mengesteld door de Administrateur, de heer H. W. Hagenberg. Dit verslag werd aanleiding tot dis cussies over vraagstukken betreffende de sommaties der Filmhuurschuldcommissie en de recettecontröle. Nadat het jaarverslag was goedgekeurd, werden behandeld de rekening en verantwoording over 1951 en de begroting voor het jaar 1952. De des betreffende voorstellen van het Bestuur werden aangenomen. Bij de verkiezingen van bestuursleden deed zich de bijzonderheid voor, dat de negen bestuursleden allen hun mandaat ter beschikking hadden gesteld, om de vergadering de gelegenheid te geven het Bestuur tot zeven leden in te krimpen, hetgeen om organisatorisch-technische redenen gewenst was. Candidaat gesteld waren de heren H. S. Boek man, J. S. Croeze, L. Groen, D. J. van Leen, L. L. Lioni, J. L. Paerl, C. S. Roem, F. L. D. Strengholt, J. Weening en K. F. J. Weismuller. Uit deze tien candidaten werden de volgende zeven bestuursle den gekozen: de heren F. L. D. Strengholt, J. L. Paerl, D. J. van Leen, L. L. Lioni. L. Groen, H. S. Boekman en J. S. Croeze. Overeenkomstig het be paalde in artikel 4 van het Afdelingsreglement moest er uit de zeven bestuursleden een dagelijks bestuur van vier leden door de vergadering wor den gekozen. Achtereenvolgens werden benoemd de heren Strengholt tot voorzitter, Croeze tot vice-voorzitter, Van Leen tot secretaris en Groen tot penningmeester. De heer Croeze heeft hierna aan de aftredende bestuursleden, de heren Roem, Weening van Van Mourik dank betuigd voor hun aan de organisatie bewezen diensten. Vervolgens werd de heer Strengholt als voorzit ter geïnstalleerd. Bij het einde van de vergadering werd op initia tief van mevrouw E. VermeerHarschel een col lecte gehouden voor de Stichting Louis Groen- Fonds. 21 [llllllllllllllllllllllllllllllllllllhlIllllllllNIUIIIIItlllllllllllHllllllllllllllllinillillllilliliHiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiimiiiii[~~1 „Wij zijn er ons wel van bewust, dat wij zonder de hulp van de film onze problemen nooit aan het volk zouden kunnen hebben duidelijk maken in een mate 1 als nodig was om een gezamenlijke nationale krachts- 1 j inspanning te verzekeren. 1 (President Truman, October 1945) 1 |NIHI'IIMIItllllllllllllllllllllNIMIIIIII»i»iUUUtUUUII[U;ilülüUIUIIIIIUIIIII(IIIIIUIIIIIillIIIIIIIIIIIUIIIIIIlllllllUIIIIIIIIIUIl!llllllllllllir~]

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 77