r ring door het Algemeen Werkloosheidsfonds be dragen 2.2 van het verzekeringsplichtig loon. De aan de werkloosheidsverzekering verbonden kosten, die voor rekening van het Algemeen werk loosheidsfonds komen, worden gedragen door de werkgevers, en werknemers en het Rijk, in dier voege, dat door de werkgevers en de werknemers elk 34 deel en door het Rijk de helft wordt be taald. Deze premie zal behoudens goedkeuring doo: de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid bedragen 2.8 van het verzekeringsplichtig loon. De inning van de premiën geschiedt door de bedrijfsvereniging. Het door de werknemers ver schuldigde aandeel in de kosten wordt door de werkgevers aan de bedrijfsvereniging betaald. De werkgevers houden dit aandeel bij de uitbetaling van het loon van de werknemers af. Mochten er leden zijn, die van een andere be drijfsvereniging dan van de Nieuwe Algemene Bedrijfsvereniging een invulformulier hebben ont vangen, dan doen zij er goed aan dit terug te zenden met vermelding, dat hun bedrijf bij be drijfsvereniging nr. 26 (Nieuwe Algemene Be drijfsvereniging) is ingedeeld. AFREKENSTATEN NIET ZEGELPLICHTIG ONDER BEPAALDE VOORWAARDEN In de loop van 1951 werd bij gelegenheid van hscale controles bij enkele Bondsleden door de betreffende Belastinginspecties de vraag aan de orde gesteld of de in ons bedrijf'gebruikte afreken staten al dan niet zegelplichtig zijn. De Ontvanger van het Zegel te Amsterdam nam na een ingesteld onderzoek in deze kwestie een bevestigend standpunt in en stelde zowel de Bond als enige leden in gebreke voor alle gevallen waarin het gespecificeerde bedrag de somma van ƒ20.— (vóór 1951 ƒ10.— overschreed. Naar'aanleiding hiervan heeft het Hoofdbestuur bij het Ministerie van Financiën de nodige stap pen ondernomen, aangezien dit College de toe passelijkheid van de Zegelwet ter zake ontkent op grond van de overweging, dat de afrekenstaten niet anders zijn dan schriftelijke specificaties van contant betaalde filmhuur- en contributiebedragen. Namens de Minister van Financiën heeft de Directeur-Generaal der Belastingen thans beslist, dat een afrekenstaat niet zegelplichtig is indien daarop naar waarheid vermeld wordt, dat het in de staat gespecificeerde bedrag is betaald. Voorts heeft de Directeur-Generaal termen aanwezig ge acht om in het verleden te berusten, mits in de toekomst ofwel deze verklaring op de afreken staten zal worden aangebracht, ofwel de staten zullen worden gezegeld. Dezerzijds wordt er voor zorg gedragen, dat op nieuw te drukken en op de nog voorradige staten de bewuste zinsnede wordt aangebracht. Uiteraard zijn echter bij de filmverhuurders nog staten aanwezig, waarop de toevoeging niet meer op eenvoudige wijze kan geschieden. Wij brengen daarom onder de aandacht van de leden-exploitanten, dat zij er voor dienen zorg te dragen, dat voortaan: Ie. op alle door hen aan filmverhuurders èn Bondsbureau in te sturen afrekenstaten aan de onderzijde (boven de datum) de zinsnede voorkomt: ,5welk bedrag per postgiro/bank is betaald; 2e. de bedoelde zinsnede inderdaad juist is, met andere woorden de betaling van filmhuren, journaalhuren en contributie steeds gelijk tijdig met het versturen der afrekenstaten plaatsvindt Indien aan een der beide voorwaarden niet wordt voldaan, is zegelplicht aanwezig ingeval het filmve-rhuurbedrag c.q. het contributiebedrag 20,overschrijdt. Mede met het oog op het reeds hierboven ver melde feit, dat de Directeur-Generaal besloten heeft, in het verleden te berusten, mits in de toe komst op de voorgeschreven wijze zal worden ge handeld, zodat te zijner tijd zeker steekproeven zullen worden genomen in de administraties van filmverhuurders en Bond, dringen wij ernstig bij U er op aan, cm overtreding van de Zegelwet te voorkomen door aan het vorenstaande nauwgezet de hand te houden. DANKBETUIGING De collecte welke in de week van 1218 October 1951 ten bate van het Nederland- sche Roode Kruis in de bioscopen werd ge houden, heeft 63.427,76 opgebracht. Het Nederlandsche Roode Kruis wijst er in een schrijven aan het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond op, dat de hulp en de steun, welke steeds van alle theaterdirecties ondervonden wordt, voor deze instelling van bijzonder grote betekenis is, omdat deze medewerking zowel de ideële als de materiële zijde van het Rode Kruis werk ten goede komt. Ideëel doordat pro paganda voor het Roode Kruis mag worden gemaakt en materieel door een hoogst wel kome versterking der financiële middelen. Het Nederlandsche Roode Kruis betuigt zijn dank aan de leden van de Bond voor hun zeer gewaardeerde medewerking, waar door het opnieuw in staat werd gesteld in toenemende mate tegemoet te komen aan zijn doelstelling, namelijk hulp te verlenen aan hen die deze hulp zozeer behoeven. 23

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 79