De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar op 12 Juli gehouden zitting behandeld het hoger beroep, ingesteld door de N.V. Peterson te 's-Gravenhage tegen de beslissing van de Com missie Nieuwe Zaken d.d. 23 Mei j.1., waarbij haar het onbeperkt exploiteren van de bedrijfs takken c, e en f van een filmfabriek werd gewei gerd. De Beroepcommissie vernietigde de beslis sing en besloot aan genoemde N.V. toestemming te verlenen tot volledige exploitatie van een film fabriek en wel voor de bedrijfstakken: c. het vervaardigen van titels, tekstverklaringen en dergelijke; f. het verrichten op het gebied der filmfabricage van andere werkzaamheden dan die vallende onder a (het vervaardigen van speelfilms), b (het vervaardigen van journaalfilms)c, d (het vervaardigen van teken- en/of poppen- films) of e (het vervaardigen van films van zogenaamde losse actualiteiten). Aangezien de heer A. B. M. van Royen te Am sterdam niet heeft voldaan aan de voorwaarde, waaronder hem toestemming werd veileend tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in Theater De la Mar aldaar, n.l. het aanvangen dezer exploitatie vóór de [verlengings]datum van 1 September IL, is de hem door de Commissie Be roep Nieuwe Zaken op 23 October 1950 verleende toestemming vervallen. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap zijn toegelaten: de heer R. Oorlog te Doesburg, exploitant van de Concertzaal Bioscoop aldaar; de heer G. L. P. E. Koppen te Oirschot, exploi terende de bioscoop De Zwaan aldaar; de Firma Verenigde Filmverhuurkantoren Lu- mina-Monopole-D.L.S. te Amsterdam, waarvan firmanten zijn de N.V. Lumina Film en de D.L.S.- Film Holland NV., exploiterende een filmver huurkantoor aldaar; Mevrouw de Wed. P. C. Wijnen-Nagelkerken te Steenbergen, exploitante van het Centraal Theater te Ravenstein; de Firma P. H. Bertram Zn. te Nieuwen- hagen, exploiterende het City Theater aldaar; de Firma Luxor Theater te Zutphen, waarvan firmanten zijn Mevr. G. G. Lansink en de heer A. A. Zieren, exploiterende het Luxor Theater aldaar; de Maatschap A. G. Kanis en Mevr. H. L. C. Kanis-Helms te Haarlem, exploiterende het Spaar- ne Sound Theater aldaar; de heer A. W. Smith te 's-Gravenhage, exploi terende de filmproductiezaak Farkas Smith Film productie aldaar; de Firma L. J. H. en M. van Bergen te Heerlen, exploiterende het Royal Theater te Weert; de heer M. H. van Bergen te Roermond, exploi terende het Royal Theater aldaar; de heer Max van Bergen te Heerlen, exploite rende de bioscopen Royal en Scala Theater aldaar; de heer C. M. Westland te Wageningen, exploi terende de bioscopen City en Luxor Theater aldaar; de CV. Amvo te Volendam, waarvan de heer N. Veerman beherend vennoot is, exploiterende het Amvo Theater aldaar. AANMELDING LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap hebben zich aangemeld: de heer F. M. Olde Agterhuis te Dinxperlo voor het exploiteren van de bioscoop 't Wapen van Oldenburg aldaar; Mevrouw M. Slootmans te Monnikendam voor het exploiteren van de bioscoop De Posthoorn aldaar; de N.V. Splendal Picture te 's-Gravenhage. voor het exploiteren van het gelijknamige filmverhuur kantoor aldaar. Eventuele bezwaren tegen de toelating gelieve U binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk en gemotiveerd aan het Bondsbureau in te zenden. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Wegens verlies van de vereisten zijn van het lidmaatschap vervallen: de CV. Hollandia te Amsterdam, voormalig exploitante van het Hollandia Theater, Haarlem merdijk aldaar; de heer E. Alter te 's-Gravenhage, voormalig exploitant van het filmverhuurkantoor Spiendal Picture Co. aldaar; de Firma Farkas Smith Filmproductie te 's-Gra venhage, voormalig exploitante van de gelijkna mige filmproductiezaak aldaar; Mevrouw G. G. Lansink te Zutphen, voormalig exploitante van het Luxor Theater aldaar; de heer B. C. G. Geysen te Monnikendam, voormalig exploitant van bioscoop De Posthoorn aldaar; de heer A. G. Kanis te Haarlem, voormalig ex ploitant van het Spaarne Sound Theater aldaar; de heer L. J. H. van Bergen te Heerlen, voor malig exploitant van het Royal Theater te Weert; de Firma Gebr. Van Bergen te Heerlen, voor malig exploitante van het Royal Theater te Roer mond en de bioscopen Royal en Scala Theater te Heerlen;

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 7