Pag. Pag. Pag. Pag. Pag. Pag. Pag. Pag. Pag. Pag. Pag. Pag. 69: Pag. Pag. 56: Volendam. Naam Amvo Theater wijzi gen in Juliana Theater. 56: Voorschoten, Greenway Theater. Toevoegen: W. J. van der Ham. 56: Waalwijk, Musis Sacrum. Toevoegen tel.nr. 2274. Wassenaar, Astra Theater. Toevoegen: Mevr. A. E, v. Bentum- Versteeg, leidster. Amstelveen: Toevoegen: Royal Film, Ch. v. Montpensierlaan 6, tel. 4366, D. J. Werner. Amsterdam, Metro Goldwyn Mayer. Toevoegen tel.nr. 31439. Haarlem, Royal Film. Alles schrappen. 's-Gravenhage, L. C. Barnstijns Stan daardfilms. Schrappen: J. B. Donkers, directeur. Toevoegen: J. A. L. Kemps, directeur. 65, 66 en 67: Haarlem, Multifilm. Toevoegen: J. C. Mol, directeur. 66: s-Gravenhage, Ideaal Film. Toevoegen: A. P. Koole. leider procura tiehouder. 68: Amsterdam. Toevoegen: J. Janse N.V., Electrotechnisch Installa tiebureau, Nieuwe Uilenburgerstraat 40—46, tel. 48664 en 40562, J. Janse en J. Poll, directeuren. Tevens toevoegen: Schenker Co.'s Intern. Expeditie N.V., Herengracht 506, tel. 42142 (5 lijnen), (H. N. Lacoste, exp.-chef afd. Import), J. Oosten, J. Wenink en H. Pouderoyen, directeuren. 68: Amsterdam. Schrappen: N.V. Siermetaal etc. 69: Toevoegen: Geldermalsen. K 3455 (district Utrecht). Nederlandse Meubelfabriek „De Ster", Geldersestraat 19, tel. 450, A. Bockweg en J. H. Zondag, vennoten. 's-Gravenhage, Regeneto Film. Adres en tel.nr. als volgt wijzigen: Lange Voorhout 64, tel. 111627. Toevoegen: Jhr. J. J. v. Raab v. Canstijn leider. 69: Groningen. Schrappen: H. Rinket etc. 74: Rotterdam, Samson. Telefoonnummer luidt: 50300. 29 Pag. 57: Pag. 64 6-1 65: 65 TOEPASSING VAN ARTIKEL 15 DER STATUTEN Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft, na verhoor op 30 October 1951 van de firma E. M Weisman en Zoon, gevestigd te 's-Gravenhage ter zake van een klacht over levering van films aan de heer J. G. L. Uitenbroek te Rotterdam, die geen lid is van de Bond en ook niet geplaatst is op de Lijst van Geen Bezwaar, besloten aan genoemde firma op grond van artikel 15 der Statuten de straf van boete ten bedrage van 5.000.op te leggen, zulks op grond van de overweging: dat de firma E. M. Weisman en Zoon op of omstreeks 13 October 1951 haar gehele voorraad 16 mm. copieën van de films, welke zij in exploitatie had, heeft verkocht aan de heer J. G. L. Uitenbroek te Rotterdam, die geen lid is van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en die ook niet is geplaatst op de Lijst van Geen Bezwaar; dat de firma E. M. Weisman en Zoon ter zake op 30 October 1951 door het Hoofdbestuur is gehoord en bij monde van haar gemachtigde, de heer W. Weisman, heeft erkend, dat de klacht gegrond is en een afschrift van de onderhandse acte gedateerd 13 October 1951 aan het Hoofd bestuur heeft overgelegd; dat de firma Weisman verklaard heeft, dat zij eerst ge tracht heeft haar voorraad 16 mm. copieën aan een lid van de Bond te verkopen en toen dat niet mogelijk bleek met de heer Uitenbroek in contact is getreden; dat de firma Weisman zich niet tot het Hoofdbestuur heeft gewend met een verzoek om de heer Uitenbroek op de Lijst van Geen Bezwaar te plaatsen; dat in artikel 2A van het Gewijzigd Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar is bepaald, dat het de leden verboden is films te leveren aan of ten behoeve van niet- leden. tenzij zulks is toegestaan blijkens de Lijst van Geen Bezwaar; dat deze bepaling in combinatie met artikel 4 van voor meld reglement behelzende het verbod aan de leden om films te betrekken van niet-leden, behoudens plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar van vitaal belang is voor het gehele Nederlandse film- en bioscoopbedrijf en de ver houdingen tussen de leden onderling, zoals die zijn vast gelegd in de Statuten en Reglementen van de Bond; dat de firma Weisman door haar transactie met de heer Uitenbroek op de grofste wijze deze reglementsbepalingen heeft overtreden en in strijd met de algemene belangen van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf heeft gehandeld; dat deze overtreding de firma Weisman des te ernstiger moet worden aangerekend, omdat deze firma herhaaldelijk geprofiteerd heeft van bijzondere faciliteiten, die het Hoofd bestuur haar op haar verzoek heeft verleend en thans, zonder enig overleg te plegen omtrent de liquidatie van haar onder neming, nu haar firmanten naar Canada zijn geëmigreerd, juist datgene doet, waarmede de Bond en zijn leden groot nadeel wordt toegebracht; dat de overtreding door de firma Weisman van artikel 2 van het Gewijzigd Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar en haar handeling in strijd met het algemeen be drijfsbelang een zo ernstig karakter heeft, dat aan genoemde firma de maximum boete, die in artikel 15 der Statuten als straf is bepaald, moet worden opgelegd. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft op grond van artikel 15 der Statuten voor zijn ver gadering van Dinsdag 13 November 1951 opgeroepen de heer C. M. van der Linden, exploiterende de Palace Cinema te Hoensbroek ter zake van de klacht: dat hij gehandeld heeft in strijd met de artikelen 8 en 9 van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films, artikel 3D van het Reglement Recette- Controle, alsmede artikel 3 van het Contributiebesluit; a. door onjuiste afrekening aan de N.V. Paramount Films van de auteursprijs over de recettes op 9 Sep tember 1951 met de film „Road to Rio" behaald in een kindermatinee; b. door onjuiste afrekening aan het Bondsbureau van

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 85