IN MEMORIAM de Firma Gebrs. Westland te Wageningen, voormalig exploitante van de bioscopen City en Luxor Theater, aldaar; de N.V. Monopole Film te Amsterdam, voor malig exploitante van het gelijknamige filmver huurkantoor aldaar; De N.V. Lumina Film en D.L.S. Film Holland N.V. worden ir verband met de toelating van de Firma Verenigde Filmverhuurkantoren (waarvan genoemde N.V.'s firmanten zijn), geacht te zijn stilgelegd en haar lidmaatschapsrechten niet uit te oefenen. LIQUIDATIE WAARBORGSOMMEN In verband met de beëindiging van het lidmaat- schap van de Firma Farkas Smith Filmproductie te 's-Gravenhage, de C.V. Hollandia, voormalig exploitante van het Hollandia Theater aan de Haarlemmerdijk te Amsterdam, de heer E. Alter, voormalig exploitant van het filmverhuurkantoor Spiendal Picture Co. te 's-Gravenhage, de heer B. C, G. Geysen, voormalig exploitant van bio scoop De Posthoorn te Monnikendam, Mevrouw G. G. Lansink, voormalig exploitante van het Luxor Theater te Zutphen en de heer C. J. J. Bertram, voormalig exploitant van het City Theater te Nieuwenhagen, worden de leden uit genodigd eventuele vorderingen op genoemde ondernemers binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bonds bureau in te dienen. AANMELDING DONATEURSCHAP EN IN SCHRIJVING ERKEND HANDELAAR Voor het donateurschap hebben zich aange meld: de firma A. A. Slootman Co., Adr. van Ostadelaan 12 te Utrecht (electrotechnisch en werktuigkundig handels- en -installatiebureau).; N.V. Electro-Technisch Installatie Bureau J. Janse, Nieuwe Uilenburgerstraat 40-46, Amster dam; Firma S. Lankhof-Engels, P. C. Hooftstraat 42, Amsterdam, Agentuur- en Commissiehandel. Eventuele bezwaren tegen de toelating gelieve U binnen acht dagen na de verschijning van de publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. TOELATING DONATEURSCHAP Tot het donateurschap is toegelaten: de heer B. Mens, Reclamebureau Suggestief, Keizersgracht 332, Amsterdam. Op 22 September overleed in de zeer jeugdige leeftijd van 32 jaar de heer E. J. Veenhuizen, fir mant van de firma Gebrs. Veenhuizen, die sedert medio 1946 de bioscoop Centraal te Haaksbergen exploiteert. Het Hoofdbestuur heeft de familie Veenhuizen zijn deelneming betuigd met dit zo smartelijk verlies. De crematie van de overledene vond te Velsen plaats op Woensdag 26 September. Op 16 October overleed onverwacht in de leef tijd van 54 jaar de heer J. Deutekom te Kampen. De heer Deutekom werd in 1939 lid van de Ne- derlandsche Bioscoop-Bond, toen hij het aldaar gebouwde nieuwe moderne City Theater ging ex ploiteren. De gemeente Kampen kr?eg hierdoor voor het eerst de beschikking over een bioscoop, die aan alle eisen des tijds beantwoordde. Na de oorlog vestigde hij een nieuwe zaak in Lutjebroek, waar hij een dorpszaal in een modern bioscoopje liet transformeren. Hoewel de heer Deutekom in het organisatie- leven niet op de voorgrond trad, is het heengaan van deze vooruitstrevende exploitant \oor de Bond dus een verlies, temeer daar hij algemeen werd geacht als mens en als zakenman. Het Hoofdbestuur heeft de familie Deutekom van zijn deelneming met het verscheiden van ge noemde heer doen blijken en werd bij de crematie van diens stoffelijk overschot op Woensdag 10 Oc tober te Velsen vertegenwoordigd door de voor zitter van de Afdeling Het Oosten, de heer C. M. Westland. De as werd bijgezet op de begraafplaats van Noord-Scharwoude, uit welke streek de heer Deutekom afkomstig was. In de ouderdom van 83 jaar is te Purmerend op 29 October overleden een der pioniers van het Ne derlandse bioscoopbedrijf, de heer N. H. Schinkel. Reeds in de kinderjaren van de Nederlandse Cinematografie exploiteerde hij een reisbioscoop en later de Cinema Schinkel te Purmerend, totdat hij op hoge leeftijd de zaak overdroeg aan zijn zoon. Het Hoofdbestuur heeft aan de familie zijn deel neming doen blijken. De ter aardebestelling vond plaats op Donderdag 1 November op de Algemene Begraafplaats te Purmerend.

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 8