INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 40 dat eiser medegedeeld heeft, dat het wel mogelijk is, dat hij zich in het jaartal heeft vergist; dat de zaak al zo lang loopt, dat hij zich dit niet precies meer kan herinneren; dat de Voorzitter der Commissie hierna aan eiser gevraagd heeft om aan de door hem ingediende vordering ad alsnog formeel toe te voegen: ,,of zoveel minder als de Com missie billijk acht"; dat eiser geantwoord heeft hiertegen geen bezwaar te hebben; dat de Voorzitter der Commissie gevraagd heeft, of eiser niet bereid is op de hem toegezegde 20 logestoelen te wachten, totdat gedaagde nieuwe stoelen heeft aangeschaft; dat eiser geantwoord heeft, dat het in dat geval mogelijk is, dat hij nog 20 jaar moet wachten, omdat gedaagde zich kennelijk op het standpunt stelt, dat zij eerst tot het aanschaf fen van nieuwe stoelen zal overgaan op een tijdstip, dat haar conveniëert; dat de Voorzitter der Commissie hierna gevraagd heeft, of gedaagde, ten einde een schikking tot stand te kunnen bren gen, een termijn zou kunnen noemen waarbinnen zij tot de vervanging van de thans aanwezige logestoelen zal over gaan; dat mevrouw Snethlage namens gedaagde geantwoord heeft hiertoe niet bereid te zijn; dat eiser destijds bij de transactie over de andere stoelen ernstig tekort geschoten is; dat zij dit over haar kant heeft laten gaan; dat bij wijze van beloning hiervoor nu een geschil tegen haar aanhangig gemaakt wordt: dat zij onder deze omstandigheden niet tot tegemoetkoming bereid is; dat eiser in hoofdzaak verklaard heeft, dat de zaak anders ligt dan door gedaagde wordt voorgesteld, maar dat hij dit niet kan bewijzen; dat hij zich niet kan voorstellen, dat iemand zonder meer genoegen neemt met een betaling van minder dan werd overeengekomen; dat het Commissielid de heer Lioni opgemerkt heeft, dat in de correspondentie wordt verwezen naar brieven van 12 Juni 1946, 25 Juli en 1 Augustus 1947; dat deze brieven zich bij de stukken niet bevinden en dat hij gaarne zal vernemen wat daarvan de inhoud is; dat eiser in hoofdzaak verklaard heeft, dat hij deze brieven niet meer in zijn archief heeft en dat hij ook niet meer weet wat daar in stond; dat hij ook de onderhavige transactie uit zijn boeken niet meer heeft kunnen reconstrueren, omdat hij in de oorlog alles is kwijtgeraakt; dat hij wel weet, dat in 1942 opname-apparaten een hoop geld waard waren, omdat er op dit gebied niets te koop was; dat de Secretaris der Commissie gevraagd heeft, of ge daagde de onderhavige filmcamera heeft ontvangen, nadat het bedrag van was betaald of wel dat het geld en het toestel tegelijk zijn overhandigd; dat mevrouw Snethlage namens gedaagde in hoofdzaak heeft verklaard, dat zij het geld en het toestel tegelijk heeft ontvangen; dat zij zich thans de luxe van het aanschaffen van nieuwe logestoelen niet kan permitteren; dat de tijdsom standigheden op het ogenblik zeer moeilijk zijn, waarbij tevens bedacht dient te worden, dat nog niet zo lang geleden het gebouw De Veluwe geheel nieuw is ingericht; OVERWEGENDE: dat beide partijen lid zijn van de Nederlandsche Bioscoop- Bond en dat ingevolge artikel 32 der Statuten en artikel 1 van het Arbitrage-Bondsreglement van d'e Nederlandsche Bio scoop-Bond alle geschillen tussen leden onderling met uit sluiting van de burgelijke rechter zijn onderworpen aan de Bondsarbitrage, zoals die is geregeld in dat Arbitrage-Regle ment; dat dus de Commissie van Geschillen bevoegd is van het onderhavige geschil kennis te nemen en daarin uitspraak Cv cioen als arbitrage-college, welks beslissingen vatbaar zijn voor hoger beroep bij de Raad van Beroep van de Neder landsche Bioscoop-Bond; dat gedaagde beweerd heeft, dat zij bij het verkopen der stoelen aan eiser slechts heeft toegezegd hem twintig loge stoelen gratis te zullen leveren, echter niet eerder dan nadat zij zelve tot aanschaffing van nieuwe logestoelen zou over gaan; dat deze bewering echter niet steekhoudend kan worden geacht, aangezien gedaagde met haar brieven van 17 Juni 1946, 24 Juli 1947 en 5 Augustus 1947 aan eiser heeft mede gedeeld, dat zij hem de twintig logestoelen zal leveren, zodra zij nieuwe logestoelen geleverd kan krijgen; dat er geen twijfel aan bestaat, dat gedaagde reeds jaren geleden nieuwe logestoelen had kunnen kopen en dat zij dan ook met de nakoming van haar verplichtingen tegenover eiser in gebreke is gebleven, waarbij in aanmerking genomen moet worden, dat de koop van twintig logestoelen was inbegrepen bij de koop van de overige stoelen en dat slechts het tijdstip van levering der logestoelen was opgeschoven tot het tijdstip, waarop nieuwe logestoelen te koop zouden zijn; dat eisers vordering tot schadevergoeding derhalve gegrond moet worden geacht; dat de Commissie de waarde der niet geleverde logestoelen taxeert op en dat eisers vordering derhalve tot een bedrag van moet worden toegewezen; dat mitsdien gedaagde moet worden veroordeeld om tegen behoorlijk bewijs van kwijting aan eiser te betalen de som van met haar veroordeling in de geschilkosten, die met het oog op de omvang van het geschil zijn vastgesteld op 50.—; RECHTDOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID: VEROORDEELT gedaagde om tegen behoorlijk bewijs van kwijting aan eiser te betalen 300.(driehonderd gul den), alsmede in de geschilkosten, bedragende ƒ50. Aldus gewezen te Amsterdam op 5 November 1951. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschre ven. Deze titels werden reeds per circulaires nr. 273 d.d. 12 Dec. '51, nr. 6 d.d. 7 Jan. '52, nr. 19 d.d. 28 Jan. '52 en nr. 31 d.d. 16 Febr. '52 ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders. Hiertegen werden geen bezwaren ingediend. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop inschrijving verzocht is in Nederland worden uit houder der ex gebracht ploitatie-rechten 26 Juni 1951 Hoogverraad Eagle Lion 7 Aug. Dubbel spel Rio 2 Oct. Wien tanzt Filmex 6 Nov. Texas Rangers Paramount 7 De avonturen van Casa nova 1) Nederland 9 De zwarte monnik2) 10 De melkweg heeft geen wegenwacht Fox 13 Actie in de Stille Zuidzee Warner 13 Misdaad op bestelling 15 De rondedans Columbia 16 De bloem van het regiment Melior 16 Gangsters in de nacht 16 Geketende madonna 16 Hochzeit mit Erika 16 Liebe '47 16 De pastoor van Kirschfeld 16 Schuldig aan verraad 16 De straat der verloren meisjes

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 96