LEDENRAADSVERGADERING Op 3 September jl. is op het Bondsbureau een vergadering van de Ledenraad gehouden, welk college was samengesteld uit de heren M. P. M. Vermin en J. S. Croeze, respectievelijk voorzitter en vice-voorzitter van het Hoofdbestuur, E. Alter, H. S. Boekman, D. J. van Leen, R. A. van Mou- rik, J. L. Paerl, B. J. Schimmel, F. L. D. Strengholt en J. Weening, gedelegeerden van de Bedrijfsaf deling Filmverhuurders, alsmede de heren S. Barnstijn, gedelegeerde van de Afdeling Den Haag, J. van Bentum van de Afdeling Het Wes ten, C. J. Blad van de Afdeling Amsterdam, G. J. Milius van de Afdeling Het Noorden, J. E. F. de Nijs van de Afdeling Het Zuiden, C. M. West land van de Afdeling Het Oosten, C. van Willi gen van de Afdeling Rotterdam en A. F. Wolff van de Afdeling Het Centrum. De Ledenraad heeft op voorstel van het Hoofd bestuur besloten in artikel 2 van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films, eerste alinea, het woord geregistreerd" te schrappen. Daarmede is dus opgeheven het reeds enige tijd geleden buiten werking gestelde voor schrift om de filmhuurcontracten te doen registre ren. Vroeger gebeurde dat registreren gratis, maar ingevolge een wijziging van artikel 61 der Registratiewet is het registreren onder andere van auteursrechtcontracten en daartoe behoren de filmhuurcontracten thans belast met een recht van 0,50 per acte. Het registreren van filmhuur contracten wordt niet van zoveel belang geacht, dat daarvoor extra kosten kunnen worden ge maakt. De behandeling van het voorstel om artikel 11 van het Algemeen Bedrijfsreglement te schrappen is op verzoek van het Hoofdbestuur uitgesteld, zulks in afwachting van een nader juridisch ad vies omtrent de draagwijdte van de nieuwe Huur wet. De Ledenraad heeft ongegrond verklaard het hoger beroep ingesteld door de heer A. Boer te Ermelo tegen een beslissing van het Hoofdbe stuur, waarbij aan genoemde heer de toelating tot het lidmaatschap is geweigerd en afwijzend is beschikt op zijn verzoek om de exploitatie van een permanente bioscoop-B in gebouw Stroud te Putten op zijn naam in het Bedrijfsregister in te schrijven. Voorts heeft de Raad zich onbevoegd verklaard om kennis te nemen van het door de Maatschappij tot Exploitatie van het City Theater te 's-Gra- venhage NV. aanhangig gemaakt hoger beroep tegen een weigering van het Hoofdbestuur om een derde scheidsman als bedoeld in artikel 11 van het Algemeen Bedrijfsreglement te benoemen ter verkrijging van een in dat artikel omschreven arbitrale uitspraak in zake het Luxor Theater te Rotterdam. De Ledenraad overwoog, dat noch in het Algemeen Bedrijfsreglement noch in de Sta tuten aan belanghebbenden het recht van hoger beroep tegen een door het Hoofdbestuur genomen beslissing ten aanzien van de benoeming van arbi ters als vermeld in artikel 11 van dat reglement is toegekend. De boycotbeslissingen vermeld in de circulaire aan de leden no. 174 van 20 Juli 1951 onder b en c waren reeds voor de vergadering van de Ledenraad ingetrokken evenals de daartegen in gestelde hoger beroepen. Eveneens waren ingetrokken de beide hoger beroepen vermeld in de circulaire aan de leden no. 185 van 3 Augustus 1951. INHOUDSOPGAVE OFFICIEEL ORGAAN Door het Bondsbureau is een inhoudsopgave samengesteld van de in de jaren 1949 en 1950 ver schenen Bondsorganen. Deze inhoudsopgave is bij dit nummer ingesloten. Voor de leden, die nauw bij het organisatorisch werk van de Bond zijn betrokken en die zich steeds volledig moeten kunnen oriënteren omtrent de onderwerpen, die rechtstreeks of zijdelings op het film- en bioscoopbedrijf betrekking hebben, vormen de Bondsorganen een naslagwerk van betekenis. Een inhoudsopgave, vooral wanneer het betreft de onderwerpen, die enige jaren ge leden zijn behandeld, is hierbij niet te ontberen. De leden worden geadviseerd om de Bonds organen over de jaren 1949 en 1950 tezamen met de inhoudsopgave in één band te laten inbinden. 8

Officieel Orgaan | 1951 | | pagina 9