Ie. zij moeten vervaardigd zijn gedurende de twaalf maanden, welke aan het festival voor afgaan; 2e. zij mogen nergens anders dan in het land van productie geëxploiteerd zijn; 3e. zij mogen tijdens geen enkele filmcompetitie vertoond zijn. Ieder land moet van zijn deelneming kennis geven vóór 1 December 1952 en vóór 15 Januari 1953 aan het Algemeen Secretariaat doen toekomen de lijst van zijn films en eveneens de namen en adressen van haar producenten. Artikel 3 De co-producties zullen worden vertoond onder de vlag van een der betrokken landen. Artikel 4 Het maximum aantal films, waaruit de deel neming van elk land bestaat, wordt als volgt vast gesteld naar verhouding van het aantal films, dat gedurende de aan het festival voorafgaande twaalf maanden in dat land is vervaardigd: Voor een productie van minder dan 40 hoofdfilms 1 fjim Voor een productie van meer dan 40 hoofdfilms3 füms Voor een productie van minder dan 40 korte films 1 fjlm Voor een productie van meer dan 40 korte films 3 fjlms Tot de categorie „korte films" worden toegelaten films welker projectie niet langer dan 50 minuten duurt. Artikel 5 Het Comité behoudt zich het recht voor om, boven het in arti kel 4 bepaalde aantal, films aan te vragen, welke om haar uitzon derlijke kwaliteiten een bijzon der belang vertegenwoordigen. Het behoudt zich evenzo het recht voor om de toelating te wei geren van een film, welke naar zijn oordeel kwetsend is voor een nationaal gevoel. Artikel 6 Gedurende het festival mag geen enkele toegelaten film te Cannes buiten de officiële zalen worden vertoond. Artikel 7 Alle films moeten in de oorspronkelijke versie worden vertoond en op de juiste wijze van voet- titels zijn voorzien. De films, welke, in afwijking hiervan, zouden worden toegelaten zonder Franse voettitels, moeten door middel van de microfoon worden toegelicht. Voor deze films moet een eensluidende vertaling van de dialoog in het Frans of voor documen taires van het commentaar in het Frans worden toegezonden aan het Algemeen Secretariaat vóór 1 Februari 1953. Artikel 8 Ieder deelnemend land wordt op het festival ver tegenwoordigd door een gedelegeerde, die door zijn regering is geaccrediteerd bij de voorzitter van het festival. Hij alleen heeft de bevoegdheid alle pro blemen te behandelen, welke betrekking hebben op de deelneming van zijn land. Hij kan ter zijde wor den gestaan door iemand, die hem wordt toege voegd en onder dezelfde omstandigheden is aan gewezen. Artikel 9 De jury voor hoofdfilms zal bestaan uit elf leden gekozen uit de best gequalificeerde Franse persoon lijkheden. Er zal evenwel een beroep kunnen worden ge daan op een of twee buitenlandse persoonlijkheden, die gekozen zullen moeten worden uit de belang rijke makers van films, welke tijdens vroegere festi vals hetzij de Grote Prijs van het Internationale Impressie van Marlen Toonders in Chinese stijl uitgevoerde leken- film in kleuren ..DE GOUDEN' V/S", die op Je Biënnale te Venetië en het festival te Edinburgh sterk de aandacht heeft getrokken.

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 14