Zwitserland Festival hetzij de Bijzondere Prijs van de Jury heb ben verworven. De jury voor korte films zal bestaan uit vijf leden, gekozen uit de best gequalificeerde Franse persoon lijkheden. Er zal echter een beroep kunnen worden gedaan op een buitenlandse persoonlijkheid, die gekozen zal moeten worden uit de belangrijkste makers van films, welke tijdens vorige festivals hetzij de Grote Prijs hetzij de Bijzondere Prijs van de Jury hebben verworven. De leden van beide jury's worden bij inter ministerieel besluit benoemd. Degenen, die direct of indirect hebben deelgeno men aan de productie of exploitatie van een te ver tonen film, kunnen geen deel uitmaken van de jury's. De beide jury's zullen tien dagen voor de aan vangsdatum te Cannes bijeenkomen om over te gaan tot het selecteren. Zij zullen ten hoogste 14 hoofdfilms en 20 korte films kiezen, die zullen mededingen naar de in artikel 10 genoemde prijzen. Deze films zullen in avondvoorstellingen worden vertoond. De overige films zullen eveneens in de grote zaal van het Paleis van het Festival worden vertoond en zullen in aanmerking kunnen komen voor speciale, door de jury's toe te kennen, getuigschriften. Artikel 10 De jury voor de hoofdfilms kan toekennen: a. de Grote Prijs van het Internationaal Festival van de film 1953; b. zes andere prijzen, welker karakter zij bepaalt; c. de Bijzondere Prijs voor de beste nationale in zending. De jury voor de korte films kan toekennen: a. de Grote Prijs van het Internationale Festival van de Film 1953; b. twee andere prijzen, welker karakter zij bepaalt; c. de Bijzondere Prijs voor de beste nationale in zending. Artikel 11 De bekroonden verbinden zich in hun reclame slechts de benaming van de prijzen te voeren, welke op de lijst van prijswinaars zijn aangekondigd. Artikel 12 Een copie van iedere film moet vóór 15 Februari ter hand worden gesteld aan de door het Festival- comité aanbevolen expediteur. De aan de produ centen toegezonden inschrijvingsformulieren moe ten vóór 15 Januari aan het Algemeen Secretariaat worden geretourneerd. Een volledige documentatie van iedere film moet vóór 31 Januari 1953 aan het Algemeen Secreta riaat ter hand worden gesteld. Bovengenoemde termijnen worden als eis gesteld. Indien de copieën van de films niet op 15 Fe bruari zijn aangekomen, kan haar projectie noch gedurende de voorselectie, noch gedurende het festival worden gegarandeerd. Artikel 13 De kosten van transport en van verzekering der copieën heen en terug zijn voor rekening van de producenten. Het festival neemt uitsluitend het bewaarloon voor zijn rekening en de verzekerings kosten van de copieën van haar ontvangst af tot aan haar overdracht aan de expediteur, die door de producent is belast met de terugzending af Cannes. Ingeval van verlies of van beschadiging van een copie gaat de aansprakelijkheid van het festival de grens van de door de producent op de desbetref fende formulieren aangegeven waarde niet te boven. Artikel 14 De voorzitter van het Comité van het Internatio nale Festival van de Film wordt belast met de regeling van alle gevallen, waarin dit reglement niet voorziet. Artikel 15 Deelneming aan het festival impliceert de goed keuring van het hier omschreven reglement. Het adres van het Algemeen Secretariaat is: 25 Rue d'Astory Paris 8e Telefoon ANJou 09.64. Telegramadres: FESTINTERFILM. Filmbedrijf en televisie Ook Zwitserland heeft zijn Televisieraad en wel de „Grosze Kommission zur Begutachtung kulturel- ler Fragen des Fernsehens", welke bestaat uit 33 leden waaronder eenige vertegenwoordigers uit het filmbedrijf die op voordracht van diverse organisaties door de Bondsregering werden be noemd. Deze Commissie, die midden October 1952 geïnstalleerd werd door de Minister van Verkeer en Posterijen, heeft tot taak richtlijnen vast te stellen voor en toezicht te houden op de program mering. De concrete samenstelling van de televisie programma's is toevertrouwd aan een 12 leden tel lende Programmacommissie. Men hoopt in Juli 1953 een begin te maken met de uitzendingen, die voor de tijd van drie jaar een experimenteel karak ter zullen dragen. Tijdens de in Juli 1952 gehouden jaarvergade ring van de Schweizerischer Licht- spieltheate r-V e r b a n d S.L. V.is het be stuur dezer organisatie door de leden gemachtigd 14

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 15