nedrijfsreglement terzake van de druk naar buiten opengaan. Het publiek zal dan via de daarachter gelegen, behoorlijk verlichte, vluchtweg gemakkelijk zijn weg naar buiten moeten vinden. Het aantal nooduitgangen en de breedte daarvan hangt uiteraard nauw samen met de hoe veelheid beschikbare zitplaatsen in de zaal respec tievelijk op het balcon. Het behoort tot de belangrijkste taken van de bioscoopexploitant om te allen tijde te waken voor de veiligheid van zijn publiek. Nu het langzaam- brandende filmmateriaal op grote schaal zijn intrede in ons bedrijf heeft gedaan, kunnen in de toekomst wellicht op sommige punten verlichtingen in de thans geldende veiligheidseisen worden gebracht, maar zover is het thans nog niet. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap is toegelaten op voor waarde dat hiertegen geen gegronde bezwaren worden ingediend, binnen acht dagen na het ver schijnen van deze publicatie: de heer L. Duynhouwer te Werkendam, exploi tant van een perman.ente bioscoop-B in het Nuts- gebouw aldaar. filmvertoning Het verbod omschreven in ar tikel 1 van het Bedrijfsreglement ter zake van de Filmvertoning, volgens hetwelk het de leden niet is toegestaan om in eenzelf de vertoningsweek als bedoeld in artikel 3 van de .Algemene Voor waarden van Verhuur en Huur van Films" meer dan één hoofd film per theater te vertonen of aan te kondigen in gemeen ten waar meer dan twee bio3co- pen zijn gevestigd, levert voor sommige leden bezwaren op als gevolg van de toenemende behoefte om een tweede hoofdfilm in één week te vertonen. Het Dagelijks Bestuur verleende in een aantal gevallen overeenkomstig het bepaalde in artikel ID van het reglement dispensatie van dit verbod. Een algemene dispensatieregeling is echter wenselijk gebleken. Dientengevolge heeft het Hoofdbestuur na over leg met de Afdelingsraad zowel als met de Be drijfsafdeling Filmverhuurders besloten van be doeld verbod dispensatie te verlenen voor hoog stens twaalf vertoningsweken per kalenderjaar, zodat de betrokken leden gerechtigd zijn tot eind van dit jaar gedurende 12 weken twee hoofdfilms per week te vertonen, mits niet meer dan één hoofdfilm in eenzelfde voorstelling en per dag. Hieraan is de voorwaarde verbonden, dat de weken, waarin twee hoofdfilms worden vertoond, niet op elkaar aansluiten. Voor de goede orde zij er op gewezen, dat de dispensaties, voorzover deze nog lopende zijn, van kracht blijven, mits in mindering gebracht op vorenvermelde aantallen. Bij een eventueel surplus is de plaatselijke regeling van toepassing. Uiteraard kan alleen van de dispensatie ge bruik worden gemaakt met inachtneming van de contractuele verplichtingen. Deze algemene dispensatie ontheft niet van de in artikel 1 van het Bedrijfsbesluit Deviezenrege- ling omschreven verplichting om in 1953 gedurende ten minste twaalf weken hoofdfilms te vertonen, die niet zijn vervaardigd in de Verenigde Staten van Noord-Amerika en waarvoor geen dollars betaald worden respectievelijk geen dollarschuld ontstaat. 18 Hel bespelen van de harp eist een volkomen meesterschap. Uit: „SLAET OPTEN TROMMELE" van de N.V, Forum Filmproductie

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 19