I\ n emonam Het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf is op 9 December een persoonlijkheid ontvallen, aan wier nagedachtenis in de gehele pers hartelijke en vrien delijke woorden zijn gewijd, en wier naam in allé geledingen van het bioscoopbedrijf bekend is: A. P. du Mée, directeur van het Rialto Theater te Amsterdam, Oud-Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, Vice-Voorzitter van het Bestuur der Afdeling Amsterdam, lid van de Afdelingsraad en Bestuurslid van de Stichting Bio-Vacantieoord Dit blad kan bij het herdenken van de overleden bedrij f sgenoten door zijn periodiek verschijnen niet actueel zijn; het heeft derhalve weinig zin hier opnieuw een schets te geven van de kwaliteiten van de heer Du Mée als mens en zakenman. Deze zijn voldoende belicht. Er ontbrak in alle beschouwingen over zijn werk en zijn leven evenwel één punt, dat ons niet kon ontgaan, namelijk de betekenis die de heer Du Mée heeft gehad voor het film- en bioscoopbedrijf als zodanig. Door de goodwill, welke deze bioscoop ondernemer voor het gehele bedrijf heeft gekweekt met zijn activiteiten, zijn relaties met alle rangen en standen, zijn belangstelling voor sociale aangele genheden, in het bijzonder die op charitatief ter rein waarbij steeds het Rialto Theater werd inge schakeld, is de naam Du Mée een begrip gewor den, dat met het begrip bioscoop in gunstige zin onafscheidelijk is verbonden. Niet in de laatste plaats hebben hiertoe ook bijgedragen de kindervoorstellingen, welke jaren lang in het Rialto Theater met speciale jeugdfilms werden gegeven en vele ouders deden besluiten hun kinderen met een gerust hart naar de bioscoop te laten gaan in een tijd, toen nog tal van voor oordelen tegen de bioscoop te overwinnen waren. In de heer Du Mée heeft het film- en bioscoop bedrijf een zijner beste pleitbezorgers verloren, Daarom was de belangstelling van de kant der bedrijfsgenoten bij de teraardebestelling, welke d.d. 12 December 1952 op Zorgvlied te Amsterdam plaats vond, groot en bevonden zich behalve vele autoriteiten, bondsfunctionnarissen en Amsterdam se collega's aan de groeve vele exploitanten uit de provincie, niet op grond van een officiële plicht, maar wegens persoonlijke belangstelling voor de man, wiens naam onverbrekelijk verbonden zal blijven met de Nederlandse bioscopie. Moge deze wetenschap zijn nabestaanden tot troost strekken en hen sterken in de voortzetting van zijn taak. Van deze plaats zij ten slotte een laatste saluut gebracht aan een flink en verdienstelijk bedrijfs- genoot. Op 8 December 1952 overleed in de leeftijd van 73 jaar te Nijmegen, de heer A. R. B. Maas, mede directeur van de N.V. Utrechtse Mij. tot Exploi tatie van Bioscooptheaters. Hiermede heeft het bioscoopbedrijf wederom een figuur verloren, die algemeen gerespecteerd werd. In de organisatie trad hij vooral de laatste jaren zelden op de voorgrond, zulks geheel in overeen stemming met zijn bescheiden en rustige natuur. Toch wordt zijn verscheiden door de vele bedrijfs genoten, die hem kenden, diep betreurd, daar met hem een beminlijk mens is heengegaan. Het Hoofdbestuur heeft aan de familie van de overledene zijn deelneming doen blijken. Het stoffelijk overschot werd op 11 December 1952, onder zeer grote belangstelling, ook van orga nisatorische zijde, na een plechtige rouwdienst in de Parochiekerk van St. Franciscus te Nijmegen, op het Jonkerbos Kerkhof aldaar begraven. Hij ruste in vrede!

Officieel Orgaan | 1952 | | pagina 7