NIEUWS UIT HET BUITENLAND U.S.A. 23 DE Internationale Unie van Bioscoopexploi tanten (Union Internationale de 1'Exploi- tation Cinématographique), waarbij de Nederlandsche Bioscoop-Bond is aange sloten, heeft van 22 tot 24 April te Parijs een algemene ledenvergadering gehouden, waar aan onder meer werd deelgenomen door bedrijfs organisaties uit België, Frankrijk, Groot-Brittan- nië, Italië, West-Duitsland en Zweden. De Neder landsche Bioscoop-Bond was op deze vergadering vertegenwoordigd door zijn Voorzitter, de heer M. P. M. Vermin, en de heer J. G. Bosman, Directeur van de Bond. Nadat het verslag over de werkzaamheden ge durende de afgelopen periode, uitgebracht door de secretaris, de heer Trichet (Frankrijk), was aanvaard werd de penningmeester, de heer Xardel (Frankrijk), décharge verleend voor zijn financieel beleid gedurende 1953. De begroting voor 1954 werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard, terwijl het Bestuur voor 1954 werd samengesteld als volgt: De heer Dutillieu (België), voorzitter; de heren Gemini (Italië) en Fuller (Gr.-Brittannië)vice-voorzitters; de heer Trichet (Frankrijk) secretaris; de heer Xardel (Frankrijk) penningmeester; de heren Bosman (Nederland), Shapiro (Israël) en Incisa di Came- rana (Italië), leden. De ledenvergadering van de U.I.E.C. heeft ver volgens de heer Orain, voorzitter van de Com- mission Supérieure Technique du Cinéma (Franse Technische Commissie) gehoord die, terzijde ge staan door de heren Alla en Yvonnet, een uiteen zetting gaf over de plannen tot ^standaardisering van projectieformaten en pseudo-stereofonisch ge luid, waarover elders in dit Orgaan een uitvoerig verslag wordt uitgebracht. De door genoemde commissie gegeven aanwijzingen werden door de Nederlandse afgevaardigden volledig onder steund, die bovendien de aandacht vestigden op de betitelingsproblemen welke zich bij wide sereen- projectie voordoen. Dat deze voorstellen van de Franse Technische Commissie over het algemeen in overeenstemming waren met de Britse opvattingen op dit punt, bleek bij de behandeling van een door het hoofdbestuur van onze Britse zusterorganisatie, de Cinemato- graph Exhibitors' Association, ingediend rapport over CinemaScope en de invoering van stereofo- nisch geluid. Aangezien onze leden met het inzicht en de adviezen van genoemde organisatie ver trouwd zijn uit de publicaties in de afleveringen nos. 174, 176 en 177 van dit Orgaan, kunnen wij volstaan met de vaststelling, dat dit rapport volko men aansloot op de vorige verslagen. De vergadering heeft zich voorts beraden over de vraagstukken, welke samenhangen met de jeugdfilm, over welke vraagstukken tijdens het aanstaande festival te Locarno een conferentie zal worden gehouden. Zij beklemtoonde het belang van het organiseren van filmvoorstellingen voor de jeugd door het professionele bedrijf zoveel moge lijk in contact met de bevoegde paedagogische autoriteiten, de noodzakelijkheid van een aanzien lijk fiscale ontlasting van de jeugdfilm en van de opheffing van de invoerbeperkingen en van alle belemmeringen die een internationale uitwisseling in de weg staan. Ook de televisie had de aandacht van de verga dering, die kennis nam van de rapporten welke ter zake door de vertegenwoordigde bedrijfsorganisa ties waren voorgelegd, onder meer door de Ita liaanse zusterorganisatie, de Associazione Genera le Italiana dello Spettacolo. Vermakelijkheidsbelasting gehalveerd en zelfs gedeeltelijk afgeschaft Her Amerikaanse filmbedrijf had alle reden om de vlag uit te steken toen President Eisenhower in de eerste week van April een wet ondertekende, waarbij het tarief van de federale vermakelijk heidsbelasting op filmvoorstellingen werd gehal veerd van 20% tot 10% en alle entreeprijzen tot 50 dollarcent 1,90) geheel van de heffing wer den vrijgesteld. Sedert het vorige jaar, toen het Huis van Afge vaardigden en de Senaat unaniem stemden voor algehele afschaffing van de vermakelijkheidsbe lasting op filmvoorstellingen, maar President. Eisenhower zijn veto uitsprak met de belofte de heffing in de loop van dit jaar te zullen herzien, waren de verwachtingen van het bedrijf hoog ge spannen. De Council of Motion Picture Organiza- tions Ine, (COMPO) welke in 1950 was opge richt onder meer met het doel alle takken van het filmbedrijf te organiseren in het verzet tegen dis criminatie, excessieve belastingen, beperkingen enz. is ook na vorenvermelde teleurstelling een onafgebroken actie voor verlaging blijven voeren. Op Woensdag 10 Maart j.1. aanvaardde het Huis van Afgevaardigden een wet tot verlaging van een aantal indirecte belastingen ter stimule-

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 22