BELASTING erma 'd eaen A in de bestaande noodexploitatie Saskia Theater aldaar, zodra het verwoeste Rembrandt Theater is herbouwd en heropend; de Firma Triofilm te Amsterdam tot het gaan exploiteren van een filmverhuurkantoor voor de bedrijfstak b (het verhuren aan bioscopen van ai of niet zelf vervaardigde documentaire films en films van zogenaamde losse actualiteiten). OP Sedert het verschijnen van de vorige afleve ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wij ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten. Aalsmeer Ingevolge bij Koninklijk Besluit verkregen goed keuring is met ingang van 23 April 1954 in de gemeente Aalsmeer het tarief van de vermakelijk- heidsbelasting op filmvoorstellingen van 25% ver laagd tot 20%. Het tarief voor culturele films is van 15% verlaagd tot 10%. Het desbetreffende besluit was door de Gemeen teraad in zijn op 11 Januari gehouden vergadering genomen. Brielle In zijn op 28 April 1954 gehouden vergadering heeft de Raad van de gemeente Brielle besloten om overeenkomstig een voorstel van Burgemeester en Wethouders de heffing op filmvoorstellingen te verlagen van 25% tot 20%. Voorstellingen, waarin uitsluitend films worden vertoond als bedoeld in artikel 1 lid 2 sub 2 der Bioscoopwet zijn van vermakelijkheidsbelasting vrijgesteld. Hillegom Op 1 Mei 1954 is in Hillegom krachtens een op 11 Maart 1954 door de Raad dezer gemeente ge nomen besluit een gewijzigde verordening op de heffing der vermakelijkhedenbelasting in werking getreden. De tarieven zijn thans vastgesteld als volgt: 30% indien toegang wordt verleend tot bioscoopvoorstellingen, welke een overwegend sensationeel karakter hebben, een en ander ter be oordeling van Burgemeester en Wethouders, 20% indien toegang wordt verleend tot bioscoopvoorstellingen waarin naast andere films Nederlands journaal en/of films als bedoeld in arti kel 1 lid 2 sub 2 der Bioscoopwet worden ver toond tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 meter, 10% indien toegang wordt verleend tot bioscoopvoorstellingen, waarin uitsluitend Neder lands journaal en/of films als bedoeld in artikel 1 lid 2 sub 2 der Bioscoopwet worden vertoond. Lochem Ingevolge bij Koninklijk Besluit van 3 April 1954 verkregen goedkeuring is in de gemeente Lochem de belastingheffing op filmvoorstellingen van 35% verlaagd tot 25%. Middelharnis Overeenkomstig een voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Middelharnis in zijn op Donderdag 6 Mei j.1. ge houden vergadering besloten de heffing op film voorstellingen van 35% te verlagen tot 25%. Oudenbosch Bij besluit van de Raad van de gemeente Ouden bosch dd. 22 Maart 1954 is de vermakelijkheids belasting op filmvoorstellingen van 30% verlaagd tot 25%). Deze verlaging treedt in werking op de eerste dag van de maand, volgende op die, waarop het bericht van de Koninklijke goedkeuring ter ge meentesecretarie is ontvangen. Tiel Op Woensdag 15 April 1954 nam de Raad van de gemeente Tiel zonder hoofdelijke stemming een voorstel van het College van Burgemeester en Wethouders aan tot verlaging van het tarief op filmvoorstellingen van 35% tot 25%. Het tarief voor voorstellingen, waarin voor ten minste gedeelte van de duur cultureel gekeurde films worden vertoond bleef gehandhaafd op 10%. De gewijzigde verordening treedt in werking na ontvangst der Koninklijk goedkeuring. lllruin (Zoutkamp) Volgens besluit van de Raad van de gemeente Ulrum dd. 23 Maart 1954 is de vermakelijkheids- belastingheffing op filmvoorstellingen van 35% verlaagd tot 25%. Deze verlaging zal na ontvangst van de Konink lijke goedkeuring in werking treden. V,

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 6