20 Voorts worden een tweede en een derde prijs uit geloofd, respectievelijk ten bedrage van 100,- en 50,-. Daarenboven staan per wedstrijd in to taal zijn er dus 6 wedstrijden drie premies tei beschikking, bestaande uit een geldprijs van 25,- en twee technische boekwerken. Deze premies hebben geen invloed op de einduitslag. Bij de inzendingen zal de jury niet op taal- of schrijffouten letten. Zij zal slechts fiagaan hoeveel fouten zijn gevonden en hoe de inzender de fouten verbeterd heeft. De jury zal bestaan uit leden van de Technische Commissie. Haar beslissingen zijn bindend. Daar over kan niet worden gecorrespondeerd. Binnenkort ontvangen alle leden per circulaire deelnemersformulieren, waarmede de operateurs zich voor de wedstrijd kunnen aanmelden. Hieraan zijn geen kosten verbonden. Filmplakpers Bij het instellen van technische controles door de Technische Commissie is gebleken, dat nog niet alle leden-exploitanten zijn overgegaan tot het aanschaffen van een filmplakpers. De Commissie stelt zich te dezen opzichte op het standpunt, dat bij het lassen van het onbrandbare filmmateriaal dit hulpmiddel onmisbaar moet worden geacht, daar anders ondeugdelijke lassen kunnen worden gemaakt, die na verloop van tijd loslaten, afgezien van de mogelijkheid van beschadiging van de film- copie. Opdat deze filmplakpers geheel aan haar doel beantwoordt, zal zij moeten zijn voorzien van een schraper, zulks ter vermijding van beschadigingen van de onderlaag, die gemakkelijk kunnen optre den, indien de emulsielaag met een schaar, scheer mesje of ander voorwerp wordt bewerkt. Het spreekt verder van zelf, dat de pers na het lassen de film onder voldoende druk moet houden. Gezien de omstandigheid, dat bij het maken van ondeugdelijke lassen vooral de exploitanten wor den gedupeerd, die een op deze wijze gelaste film- copie nadraaien en mede in aanmerking genomen de schade die aan de filmverhuurder in kwestie kan worden toegebracht adviseert het Hoofd bestuur de leden-exploitanten dringend om, voor zover nog geen filmplakpers in hun cabine aan wezig is, er voor zorg te dragen, dat een dergelijk instrument, voorzien van schraper, zo spoedig mo gelijk wordt aangeschaft, hetgeen des te meer klemt, omdat thans in het bedrijf practisch uit sluitend onbrandbaar filmmateriaal wordt gebezigd. In dit verband zij nog onder de aandacht van de leden gebracht het door het Hoofdbestuur uitge vaardigde verbod tot het invoeren, verwerken en leveren van brandbaar filmmateriaal met ingang van 1 Juli 1954, zulks behoudens goedkeuring van de Ledenraad. UITSLAGEN OPERATEURSEXAMENS DIPLOMA B Naam: Theater: Plaats: J. v. d. Bruggen Alcazar Helmond W. Donker Hengelo-O. A. Happe Astoria Dordrecht J. L. Hazendonk Passage Den Haag Th. M. Klokgieters Plaza Eindhoven F. J. Luxembourg Bio-ond. Luxembourg Arnhem J. A. Simjouw Grand Breda A. G. B. Stempher Holland Film Amsterdam C. J. J. Tabak Rex Hilversum H. Toller Passage Amsterdam A. Veenstra Scala Utrecht S. Veenstra Rex Amsterdam A. J. J. ten Velde Asta Nijmegen D. B. Willemstein Seinpost Den Haag H. den Haan Harmonie Rotterdam P. E. v. d. Weyden (militair) Utrecht C. M. Holtackers Parisien Eindhoven DIPLOMA A M. G. Barnstijn Den Haag W. M. Blummel Luxor Den Bosch B. v. d. Bron Rex Rotterdam B. de Bruin Figi Zeist C. v. d. Ende Concertzaal Naaldwijk C. H. Guldemond Stadsgehoorzaal V^laardingen A. Hovenier Luxor Breda C. J. de Jager (militair) Den Haag J. Koeman Odeon Den Haag H. A. Kropman Camera Utrecht B. Doon Flora Den Haag W. N. van Rijssel Studio Den Haag J. F. Scheffer Centraal Rotterdam J. M. Sprengers Marquette Heemskerk D. J. H. Swart Centrum Nijmegen J. P. Uyens Alpha Goirle C. A. J. M. Verheyen Chicago Tilburg M. Vlieg Lido Haarlem C. Vlielander Den Bosch H. Vrieze Rembrandt Haarlem N. Westerneng Oostzaan PRACTIJKCERTIFICAAT Naam: Theater: Plaats: T. v. d. Akker City Hilversum M. J. A. Hartsink Nutsbio Driebergen G. J. M. Havens (militair) Amersfoort D. Hottentot Centrum Oostzaan M. G. H. J. van Iperen Rozenoord Vught F. Ph. v. d. Knaap Luxor Vlaardingen W. H. A. Koster Luxor Ulft J. A. Malgo (militair) Arnhem J. P. G. Roos Luxor Uithoorn A. C. v. d. Sanden Luxor Waalwijk H. Spek Harmonie Maarssen E. de Wolf Arti Oudenbosch L. H. H. Schepens Nova Budel J. M. Diepmaat (militair) Bilthoven J. Beumkes S.T.D. Utrecht A. M. Jogems E.B.O. Oldenzaal H. H. J. Haarhuis E.P.O. Oldenzaal R. Brinks Almelo

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 19