Na een kortstondige ziekte is op Woensdag 15 December op 61-jarige leeftijd in het St. Hippoly- tus-ziekenhuis te Delft overleden de heer F. H. Janssen, exploitant van de bioscopen Delfia en Roxy te Delft, bestuurslid van de Afdeling Het Westen van de Bond, alsmede van de Stichting Bio-Vacantieoord. Het Hoofdbestuur heeft in een uitvoerig schrij ven aan de familie van zijn diepe achting getuigd voor de persoon en de verdiensten van de over ledene, in het bijzonder voor hetgeen hij in de ver vulling van zijn organisatorische functies in het algemeen belang heeft verricht. Bij de ter aarde bestelling, welke op 18 Decem ber op de R.K.-begraafplaats te Delft onder grote belangstelling plaats vond, waren onder andere aanwezig de Bondsdirecteur, de heer R. Uges Jr. als lid van het Hoofdbestuur en van het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord en het voltal lige Bestuur van de Afdeling Het Westen. Hoezeer de overledene algemeen achting genoot, moge blijken uit een herdenkingsartikel in de Delftse Courant van 16 December, hetwelk wij met hartelijke instemming te zijner gedachtenis hier ter plaatse overnemen. Ongeveer veertig jaren geleden begon de heer Janssen zijn loopbaan als compagnon van wijlen de heer J. Dekker, eigenaar van het Delfia-Theater. Enige tijd daarna kochten zij ,,Luxor" van de heer Visser. Na het een aantal jaren gesloten te hebben gehouden heropenden zij dit theater onder de naam „Roxy". De heer Janssen was bestuurslid van de stichting Bio-Vacantieoord" en van de Afdeling ,,Het Westen" van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, in welke functie hij de laatste jaren actief de be langen van de bioscoophouders heeft behartigd. Met de heer F. H. Janssen ging een bioscoop directeur van allure heen. Ofschoon zakenman in hart en nieren, had hij een hoge opvatting van zijn culturele taak. Tal van voortreffelijke films heeft hij naar Delft gebracht, ook als hij wist, dat het hem zakelijk een strop zou opleveren. Geducht kon de heer Janssen mopperen op de hoge vermakelijkheidsbelasting, die hem het ne men van artistieke risico's onmogelijk dreigde te maken. Maar als het er op aan kwam en er een opmerkelijke film was, waarvan de heer Janssen meende, dat die in Delft vertoond móést worden, nam hij dat risico tóch maar. Levendig herinne ren wij ons onder andere de vertoning van ,,Liebe '47", waarbij Ds. J. T. Wiersma, op uitnodiging van de heer Janssen, een principieel woord vooraf sprak. Ook dat tekent de ruimdenkende mens, die de heer Janssen was. Zelf een overtuigd rooms- katholiek gaf hij gaarne een protestantse predikant de gelegenheid zijn mening aan het bioscooppu bliek voor te leggen. Hetzelfde geschiedde bij de vertoning van de film ,,Nachtwache". De heer Janssen, Limburger van geboorte, werd door vrienden en relaties wel ,,de beste gastheer van Delft" genoemd. Hij genoot een hoog aanzien era een grote populariteit in kringen van de Neder landsche Bioscoop-Bond. Zijn verhouding tot de pers kon iedere bioscoop-exploitant ten voorbeeld strekken. W^e mogen dit in memoriam niet besluiten zon der de trots van de heer Janssen te releveren: het feit dat hij bestuurslid was van de Stichting ,,Bïo- Vacantie-Oord". Kindervriend als hij was, ging deze Stichting hem zeer ter harte." Op Maandag 29 November, overleed op 54- jarige leeftijd te Haarlem de heer Emil Prager, directeur van de N.V. Bioscoopexploitatie Maat schappij Frans Hals, exploitante van de gelijkna mige bioscoop, aldaar. Bijna twintig jaar geleden zette hij de eerste schreden op het pad der bioscopie als directeur van het Frans Hals Theater. Na de oorlog was hij enige tijd bestuurslid van de Afdeling Het Cen trum van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. De heer Prager was een bekende figuur in de bioscoopwereld, die door velen werd gewaardeerd en onder de bedrijfsgenoten, alsmede in andere kringen vele vrienden telde. Dit bleek wel over duidelijk uit de grote belangstelling bij de uitvaart op Vrijdag 26 November op de begraafplaats Westerveld te Velsen, waar tal van mensen hem de laatste eer bewezen. Namens het Hoofdbestuur sprak de heer R. 14 L n emonam

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 14