Uges en namens de Afdeling Het Centrum de heer J. Nijland Jr. een woord van afscheid. Verder werd het woord gevoerd door verschei dene personen uit het film- en bioscoopbedrijf, als mede uit het particuliere verenigingsleven. Aan de familie Prager werd door het Hoofdbe stuur tevens zijn oprechte deelneming met haar verlies tot uiting gebracht. Nauwelijks drie maanden, nadat de bestuurs leden van de Afdeling Amsterdam en vele andere collega's uit het film- en bioscoopbedrijf tijdens een receptie afscheid namen van de heer Henri Albers als directeur van Huize De Liefde te Am sterdam, stonden zij voor diens afscheid van het leven op 7 December. De heer Albers bereikte de leeftijd van 67 jaar Hij was bijna drie en twintig jaar directeur van Huize de Liefde, waarin op zijn initiatief een per manente bioscoop-exploitatie werd gesticht. De heer Albers was een beminnelijk en bescheiden man, die door de bedrijfsgenoten algemeen werd geacht. Hij stelde zich nimmer op de voorgrond, maar behoorde evenmin tot hen die geen belang stelling voor de organisatorische zaken hebben; integendeel, hij bezocht geregeld de ledenvergade ringen van de Bond en zijn afdelingen. Zijn heengaan wordt dan ook oprecht betreurd. Het Bestuur van de Afdeling Amsterdam heeft de familie Albers zijn deelneming betuigd met haar verlies. De teraardebestelling vond plaats op Maandag 13 December op het R.K. Kerkhof De Buiten- veldert, onder grote belangstelling, ook van de zijde van het film- en bioscoopbedrijf. Onder de aanwezigen bevonden zich enige vertegenwoordi gers van het Hoofdbestuur en de Afdeling Amster dam van de Bond, resp. de heren D. J. v. Leen, W. K. G. v. Roven en J. v. d. Horst. Op Vrijdag 26 November overleed te Amster dam in de leeftijd van vier en vijftig jaar Mr. Jan Reinders, algemeen secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Lïtrecht. Mr. Reinders was sedert 1947 plaatsvervangend Voorzitter van de Commissie Nieuwe Zaken van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, in welke func tie hij enkele malen de permanente voorzitter op voortreffelijke wijze verving. Het was een voorrecht met deze charmante en vlotte persoonlijkheid, die als het erop aankwam ook zeer scherp kon zijn, samen te werken. Hoe wel hij betrekkelijk vreemd stond tegenover het film- en bioscoopbedrijf, gaf hij blijk van een juiste feeling voor de eigen aard van ons vak, hetgeen door de leden der Commissie hogelijk werd ge waardeerd. Zijn onverwacht heengaan wordt oprecht be treurd en betekent ook voor ons een verlies. Aan de familie van de overledene werd namens de Commissie Nieuwe Zaken schriftelijk deelne ming betuigd. Bij het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons de droeve tijding dat in de vroege ochtend van 22 December op 74-jarige leeftijd is overleden de heer P. Vermeer Sr., exploitant van het Cen traal Theater en het Rex Theater te Rotterdam. Hiermede heeft het bedrijf een man verloren, die tot de zeer oude garde behoorde en over een all round ervaring beschikte als filmverhuurder en bioscoopondernemer. Hij heeft grote verdiensten gehad voor het bedrijf en voor de organisatie. Vóór de oorlog was hij jarenlang lid van het Hoofdbestuur van de Bond en penningmeester van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. Ook was hij bestuurslid van de Afdeling Rotterdam en lid van de Afdelingsraad. Laatstgenoemde twee functies heeft hij gedwongen door een ernstige ziekte het vorige jaar moeten neerleggen. De heer P. Vermeer heeft zich doen kennen als een rechtschapen zakenman, die door geen tegen slag klein te krijgen was. In 1940 werd hij getrof fen door het verlies van zijn Centraal Theater in het centrum van Rotterdam. Onmiddellijk na de oorlog wist hij beslag te leggen op een ander pand, waarin hij een nieuwe zaak onder de naam Rex Theater opende. Onvermoeid bleef hij doorwerken aan het verwezenlijken van zijn plan tot herbouw van het Centraal Theater. Toen hij zover was, dat de eerste paal kon worden geslagen, was zijn ge zondheid ernstig aangetast door een slopende kwaal. Desondanks zette hij door en smaakte hij in October 1953 de voldoening het Centraal Thea ter als eerste van de grond af herbouwde modern ste zaak in Rotterdam te kunnen openen en er was geen bedrijfsgenoot, die niet met bewondering op zag tegen de energie van de zieke 73-jarige. Pieter Vermeer Sr, zal voor ons allen een lich tend voorbeeld blijven. Wij herdenken zijn nagedachtenis met grote eerbied. 15

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 15