BELASTING vermakelijhked en te eigenen. Ook zijn de nieuwe voorstellen niet in gegeven door critiek op de Commissies Nieuwe Zaken. Het voorstel van het Hoofdbestuur is er alleen op gericht het algemeen beleid van de Ne- derlandsche Bioscoop-Bond veilig te stellen, omdat de Commissies Nieuwe Zaken nu eenmaal bij het nemen van haar beslissingen aan nauwkeurig om schreven normen gebonden is en daarvan niet kan afwijken, zelfs al zou het algemeen beleid daar door in het gedrang komen. Er kunnen zich namelijk altijd bijzondere om standigheden voordoen waarin het reglement niet voorziet. Er ontstaan dan botsingen tussen de be langen van de aanvrager en het algemeen bedrijfs belang. Overigens heeft het Hoofdbestuur er naar gestreefd het reglement zodanig te wijzigen, dat de positie der Commissie Nieuwe Zaken zo sterk mo gelijk wordt gemaakt. Het vestigingsbeleid blijft geheel in handen van deze Commissie. Slechts wan. neer andere beleidsvraagstukken bij een aanvrage betrokken zijn, wordt het werk van de Commissie te moeilijk en worden haar beslissingen aanvecht baar. Men denke vooral aan de bijzondere moei lijkheden, die zich voor kunnen doen bij verplaat singen van bioscopen, bij plaatselijke kwesties enz. Andere leden maakten er bezwaar tegen, dat er in het voorstel geen nadere omschrijving voorkomt van de buitengewone omstandigheden waarin het Hoofdbestuur kan bepalen, dat een aanvrage niet door de Commissie Nieuwe Zaken, maar door het Hoofdbestuur zal worden behandeld. Zij waren van mening, dat het probleem, dat het Hoofdbe stuur aan de orde heeft gesteld, ook kon worden ondervangen door de normen waaraan de Com missie Nieuwe Zaken de aanvrage moet toetsen uit te breiden. Een belangrijke stap in die richting is reeds gedaan door de normen genoemd in arti kel HA f en g van het concept voor een nieuw Algemeen Bedrijfsreglement. Deze normen hebben betrekking in de eerste plaats op abnormale om standigheden van plaatselijke aard, die de gezonde ontwikkeling van het nieuwe bedrijf zouden kun nen belemmeren en in de tweede plaats op het geval, dat het abnormaal karakter van het object, waarop de aanvrage betrekking heeft, de gezonde ontwikkeling van de bestaande bedrijven in gevaar kan brengen. Na nog een uitvoerige discussie, waarbij ener zijds werd voorgesteld de beslissing uit te stellen en anderzijds naar tussenoplossingen werd gezocht zonder dat overeenstemming werd bereikt, werd het voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van de artikelen 9A en 11 van het Algemeen Be drijfsreglement in stemming gebracht. Negen leden stemden voor en acht leden stem den tegen het voorstel van het Hoofdbestuur. De vereiste tweederde meerderheid was dus niet ver kregen, waarmede het voorstel was verworpen. Na rondvraag, waaraan werd deelgenomen door de heren Alter, Meyer, Schimmel, Van Willigen, alsmede door de Voorzitter en de Secretaris, werd de vergadering gesloten. Volledigheidshalve zij hierbij vermeld, dat aan de vergadering werd deelgenomen door de heren M. P. M. Vermin, Voorzitter, E. S. Alter, S. Barnstijn, J. van Bentum, C. J. Blad, H. S. Boek man, H. P. H. Juten, L. W. R. Meyer, G. J. Milius, J. E. F. de Nijs, J. L. Paerl, B. J. Schim mel, C. M. Westland, J. de Wilde, C. van Willi gen, A. F. Wolff, K. F. J. Wijsmuller, leden en J. G. J. Bosman, Secretaris. Afwezig was de heer J. Weening, Vice-Voor zitter. OP Sedert het verschijnen van de vorige afleve. ring van het Officieel Orgaan hebben de raden van onderstaande gemeenten besloten tot wij ziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getre den krachtens reeds eerder genomen besluiten. Amersfoort» Overeenkomstig een voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van Amersfoort in zijn op Vrijdag 17 December j.1. gehouden verga dering besloten de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen te verlagen van 35 tot 25 Bij de gedachtenwisseling in de Raad werd door onderscheiden raadsleden gepleit voor een uni form tarief van 20 Burgemeester en Wethou ders hebben zich ten slotte bereid verklaard deze kwestie nader te bezien. Beek en Donk Ingevolge bij Koninklijk besluit dd. 23 Novem ber 1954 verkregen goedkeuring is in de gemeente Beek en Donk met ingang van 7 December j.1. een nieuwe verordening op de vermakelijkheidsbelas ting in werking getreden, waarbij het tarief voor filmvoorstellingen is verlaagd tot 20 Het desbetreffende besluit van de Raad was genomen op 19 Augustus 1954. Denekamp De Raad van de gemeente Denekamp heeft in zijn op Vrijdag 26 November j.1. gehouden verga dering zonder hoofdelijke stemming, besloten de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen van 25 te verlagen tot 20

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 8