Door Burgemeester en Wethouders was aan de Raad een dienovereenkomstig voorstel ingediend. Hilversum Zoals in aflevering no. 181 van dit Orgaan werd medegedeeld, had de Raad van de gemeente Hilversum in zijn op Dinsdag 13 Juli 1954 gehou den vergadering, overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders, besloten het ver- makelijkheidsbelastingtarief voor filmvoorstellin gen van 35 te verlagen tot 25 onder hand having van een percentage van 20 voor films als bedoeld in artikel 1 lid 2, 2e der Bioscoopwet. In hun voorstel hadden Burgemeester en Wet houders zeer scherp gesteld, dat, in aanmerking genomen ,,dat het toenmalige gemeentebestuur nimmer eigener beweging tot een zo drastische en eenzij dige verhoging van de tarieven der vermakelijk- heidsbelasting zou zijn overgegaan, dat deze ver hoging welke in deze gemeente per slot van reke ning alleen is neergekomen op een belastingver zwaring voor het bioscoopbezoek, slechts op aan drang van de Regering is tot stand gekomen en dat de Regering nu zelfs concludeert dat de over wegingen, welke destijds hebben geleid tot het gemaakte onderscheid in de belasting, thans niet meer gelden, logisch geredeneerd en los van andere overwegingen slechts één gevolgtrekking past, namelijk deze dat de belasting tarieven voor de bioscopen thans tot het vroegere peil van 20% be horen te worden teruggebrach t." Burgemeester en Wethouders wezen er voorts op, dat de commissie voor de gemeentefinanciën met een belastingverlaging op dat moment tot 25 voor filmvoorstellingen kon instemmen, maar dat zij in beginsel niettemin eveneens aan een uniform tarief voor de vermakelijkheidsbelasting over de gehele linie de voorkeur zou schenken en daarom in overweging gaf deze aangelegenheid voor dit doel bij de behandeling der begroting voor 1955 opnieuw aan de orde te stellen, waar tegen het College verklaarde geen bezwaar te hebben. Deze principiële toezegging heeft het College prompt gestand gedaan. Op 29 November heeft het aan de Raad een voorstel gedaan tot vaststel ling van een uniform tarief van de vermakelijk heidsbelasting van 20 Dit voorstel is vooral opmerkelijk door de heldere en zakelijke motive ring, die het College over deze materie heeft ge geven en welke in een weldadige tegenstelling staat tot de vaak gewrongen redeneringen en sa- mengeraapte argumenten welke soms worden aan gevoerd om aan de fiscale discriminatie van film en filmbedrijf een schijn van rechtvaardigheid te geven (zie hoofdartikel). In zijn op Maandag 13 December j.1. gehouden vergadering heeft de Raad het voorstel van Bur gemeester en Wethouders aanvaard. Leiden Ingevolge bij Koninklijk Besluit dd. 13 Decem ber 1954 verkregen goedkeuring zal in de gemeen te Leiden met ingang van 7 Januari 1955 een nieuwe verordening op de vermakelijkhedenbelas- ting in werking treden, waarbij het tarief op film voorstellingen van 35 is verlaagd tot 25 Hoewel Burgemeester en Wethouders het voor stel hadden ingediend om het uitzonderingstarief van 20 voor artikel 1-films te laten vervallen en dit eveneens te brengen op 25 c/( heeft de Raad zich daartegen in zijn vergadering van Dinsdag 24 Augustus 1954 fel verzet. Het College heeft toen het initiatiefvoorstel van de Raad overgeno men, zodat het uitzonderingstarief voor artikel 1- films behouden is gebleven. Venlo Op Woensdag 1 December j.1. heeft de Raad van de gemeente Venlo besloten de vermakelijk heidsbelasting op filmvoorstellingen te verlagen tot 25 Het heffingspercentage op voorstellin gen, waarin uitsluitend worden vertoond jour naals, en/of korte tekenfilms, en/of andere korte films voor wat de laatst bedoelde betreft voor zover deze zijn gerangschikt onder categorie films bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet, is van 20 verlaagd tot 15. Door Burgemeester en Wethouders was een desbetreffend voorstel ingediend, waarmede ook de financiële commissie zich kon verenigen. Vlaardingen De Raad van de gemeente Vlaardingen heeft overeenkomstig een voorstel van Burgemeester en Wethouders in zijn op Donderdag 2 December j.1. gehouden vergadering besloten de belasting op vermakelijkheden op filmvoorstellingen van 35 te verlagen tot 25 Het tarief op voorstellingen met films als be doeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet is 20 indien de toegangsprijs niet meer dan 75 cent bedraagt. Wijchen Krachtens bij Koninklijk Besluit d.d. 16 Augus tus 1954 verkregen goedkeuring wordt met in gang van Dinsdag 17 Augutus 1954 in de ge meente Wijchen een tarief van slechts 20 ge heven voor alle voorstellingen, waarin naast an dere films Nederlands journaal en/of films, als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet, tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 meter, worden vertoond. Het desbetreffende raadsbesluit dateert van 9 J'uni 1954. 8

Officieel Orgaan | 1954 | | pagina 9