Afdelingsraad Uit de Afdelingen Bedrijfsafdeling Filmverhuurders Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmprodueenten op een redelijke sliding scale. Onder sliding scale wordt verstaan een berekening van de te betalen l'ilmhuurpercentages oplopende met de vermeerdering van de opbrengst met een mini mum van 22'/>en een maximum van 40 b. 15 c/c van de door elke verhuurder in een lijd vak van één jaar (waarvan bet eerste tijdvak begint op 1 Juli 1956 en eindigt op 30 Juni 1957- uil ie brengen nieuwe hoofdfilms met een minimum van twee per jaar; c. Nederlandse hoofdfilms. V. Artikel 13 vervalt. De artikelen 1 1 en 15 worden genummerd 13 en 14. De artikelen 16 en 17 vervallen. De artikelen 18, 19 en 20 worden genummerd 15. 16 en 17. VI. Het aldus gewijzigd Bedrij fsreglement treedt in wer king op 1 Mei 1956. Ten slotte zij nog vermeld, dat de Ledenraad verwor pen heeft het beroep ingesteld door de firma Gebr. Moo- nen Ie Hoensbroek legen de beslissing van hel Hoofd bestuur, waarbij aan deze firma op grond van arlikel 15 der Statuten de straf van boete ten bedrage van 1.000, is opgelegd. De Afdelingsraad heeft op Dinsdag 6 Maarl 1956 op het Bondsbureau te Amsterdam zijn jaarlijkse ledenver gadering gehouden onder voorzitterschap van de heer C. van Wil Iiaën uit Wassenaar. Goedgekeurd werd hel jaarverslag van de Secretaris, de heer W. F. Dubbeldeman. te Amsterdam. De Voor zitter betuigde de Secretaris mede namens de leden zijn waardering voor de wijze waarop dit jaaroverzicht was samengesteld. Voorts werd mei een woord van dank aan de Penning meester, de heer J. van Bentum te \1 assenaar, goedge keurd de rekening en verantwoording over het financieel beheer in het jaar 1955. Eveneens werd aangenomen de begroling van uitgaven en ontvangsten voor het jaar 1956. De periodiek aftredende leden van hel dagelijks be stuur, de heer C. van Willigen. Voorzitter, en de heer M. J. W. Peters uit Venlo, Vice-Voorzitter, werden in hun respectieve functies herkozen. De heer A. F. Wolf! te Utrecht, gaf een bondig ver slag van de laatstelijk gehouden Ledenraadsvergadering. iu het bijzonder met belrekking tot de behandeling van het voorstel tol wijziging der filmhuurcondilies. Over deze aangelegenheid werd uitvoerig van gedachten ge wisseld. Eveneens werd langdurig gedebatteerd over de candi- daatstelling Ier voorziening in de tussentijdse vacature van de heer Joh. Miedema als lid van het Hoofdbestuur. Met de candidaatstelling van de periodiek aftredende Hoofdbesluursleden. de heren W. K. G. van Roven, J. Weening en L. Groen, kon de Afdelingsraad zich vereni gen. Voorls werden behandeld de agenda en financiële jaar stukken voor de jaarlijkse ledenvergadering van de Bond. Ten aanzien van de rekening en verantwoording over 1955. alsmede de balans per 31 December 1955 en de begroling voor het nieuwe jaar werden verschillende vra gen gesteld, welke door de Bondspenningmeester, de heer W. K. G. van Roven uit Amstelveen, werden beantwoord. Het voorstel van het Hoofdbestuur lot vorming van een fonds ter bevordering van de productie van "Neder landse films ontmoette geen bezwaren. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering, welke om 11.00 uur was aangevangen, des middags om 5.00 uur door de Voorzitter gesloten. O]) Maandag 20 Februari 1956 vond in Amsterdam de jaarlijkse ledenvergadering der Bedrijfsafdeling Filmver huurders plaats. Het jaarverslag over 1955 van de Administrateur, de beer H. W. Hagenberg. werd ongewijzigd goedgekeurd. Dit geschiedde eveneens met de Rekening en Verantwoor ding van de Penningmeester, de heer L. Groen. Ook de Begroting van 1956 ontmoette bij de leden geen bezwaren. De aftredende Bestuursleden de heren J. Weening, J. L. Pearl en I). J. van Leen werden bij enkele candidaat stelling herkozen waarna de genoemde Bestuursleden bij acclamatie werden herbenoemd in de functies van Voor zitter, Vice-Voorzitter en Secretaris. Voorls vond nog de verkiezing plaats van leden-film- verhuurders voor de Ledenraad. De periodiek aftredende raadsleden, de heren H. P. H. Juten. J. L. Pearl en J. P. M. A. Smulders werden bij enkele candidaatstelling her kozen. In de plaats van de heer K. F. J. Wijsmuller, die niet bereid was een herbenoeming te aanvaarden, werd de heer D. Raphel lot lid van de Ledenraad benoemd, eveneens bij enkele candidaatstelling. De rondvraag leverde tenslotte een geanimeerde discus sie op over verscheidene actuele bedrijfsaangelegenheden. Maandag 27 Februari j.1. hield de Bedrijfsafdeling" Filmfabrikanten en Filmproducenten een druk bezochte jaarlijkse algemene ledenvergadering op het Bondsbureau te Amsterdam. De Voorzitter, de heer G. S. Roem. herinnerde er in zijn openingsrede aan, dat de Afdeling bij haar oprichting in 1952 zes filmproducliezaken en tien fabrieken telde en in vier jaar l ij cl s tot negen en twintig filmproducliezaken en elf laboratoria is gegroeid. Spreker meende, dal men hier uit de conclusie mag trekken, dat de Nederlandse filmers overtuigd zijn van de betekenis van een organisatorisch centrum van de Nederlandse filmindustrie. Het jaarverslag over 1955 werd. onder dankzegging aan de Secretaris, de heer E. J. Verschueren. die wegens ziekte verhinderd was de vergadering bij Ie wonen, goedgekeurd. Aan de Penningmeester, de heer M. de Haas, werd dcharge verleend voor de Rekening en Verantwoording over het Financieel Beheer in 1955. terwijl de Begroting van Ontvangsten en Uitgaven voor 1956 overeenkomstig het voorstel van het Afdelingsbestuur werd vastgesteld.

Film | 1956 | | pagina 10