Afdeling Amsterdam Afdeling 's-Gravenhage Afdeling Rotterdam Afdeling Het Noorden Afdeling Het Oosten Aan de beurt van aftreden waren de lieren E. J. Ver- schueren, Secretaris, en W. Mullens, lid, van liet Afde lingsbestuur, die bij enkele candidaalslelling werden her kozen. Uitvoerig werd door de vergadering van gedachten ge wisseld over onderwerpen als de speelfilmproductie, de productie een vertoning van korte films in de bioscopen, een regeling met Buma in zake vergoedingen van muziek- auleursrechten en collectieve verzekeringen tegen risico's bij de productie en bewerking van films. De Afdeling Amsterdam hield haar jaarlijkse leden vergadering op Vrijdag 24 Februari op het Bondsbureau te Amsterdam onder leiding" van de Voorzitter, de heer W. K. G. van Royen, directeur van de NV. Holland Film. De gebruikelijke jaarslukken, namelijk het verslag over 1955, uitgebracht door de Secretaris, de heer J. van der Horst, directeur van de N.V. Het Van Swinden Theater, alsmede de Bekening en Verantwoording van de Pen ningmeester, de heer C. J. Blad, directeur van de N.V. Cineac en Damrak Theater NV., werden onder dankzeg ging aan de betrokken functionarissen goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd de door het Bestuur opge stelde Begroting van Ontvangsten en Uitgaven in hel jaar 19.56. De periodiek aftredende Bestuursleden, de heren J. van der Horst, C. J. Blad en W. Hulshoff Pol, directeur van de N.V. Mij voor Cinegestie, lid, werden in hun respec tieve Bestuursfuncties herbenoemd, zulks nadat een stem ming had plaatsgevonden over de candidatuur van de demissionnaire bestuurders en die van Mr. H. Wilton, directeur van de N.V. Mij tot Exploitatie van het City Theater te 's-Gravenhage. Eaatstgenoemde verkreeg echter geen meerderheid. Het periodiek aftredend lid van de Ledenraad, de heer C. J. Blad werd eveneens herbenoemd. De rondvraag was gewijd aan de bespreking van enige bedrijfsaangelegcnheden van plaatselijke aard. Na de ledenvergadering heeft het Bestuur overeenkom stig het bepaalde in artikel 27 van het Uniform Reglement ter voorziening in de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van de heer W. Hulshoff Pol als lid van de Af- delingsraad, genoemde heer herbenoemd. De jaarvergadering van de Afdeling 's-Gravenhage werd op Vrijdag 17 Februari j.1. onder leiding van haar Voorzitter, de heer R. Uges .Ir., gehouden. Het jaarverslag van de Secretaris, de heer J. J. H. H. Tapke Lokenberg, de Rekening en Verantwoording van het Fiancieel Beheer over 1955 van de Penningmeester, de heer A. J. A. Huyser, alsmede de Begroting voor 1956 werden zonder commentaar goedgekeurd. De periodiek aftredende Bestuursleden, de heren R. Uges Jr., W. F. Dubbeldeman en J. J. H. H. Tapke Loken- berg werden bij enkele candidaatstelling in hun respec tieve functies herkozen, zodat de samenstelling van het Bestuur ongewijzigd bleef. De heer S. Barnstijn werd met algemene stemmen her benoemd als vertegenwoordiger van de Afdeling in de Afdelingsraad. Het Advertentiebesluit werd met ingang van 1 Mei 1956 wederom voor een jaar verlengd. Bij de rondvraag werd met grote voldoening gewag gemaakt van het succes van de speciale kindervoorstel lingen, welke onder auspiciën van de H.AJ.A. om de veertien dagen in verschillende bioscopen georganiseerd worden. Onder Voorzitterschap van de heer C. van Willigen werd op Donderdag 9 Februari j.1. in het Arena Theater te Rotterdam de jaarlijkse algemene ledenvergadering dezer Afdeling" gehouden. Het door de Secretaris, de heer W. F. Dubbeldeman, over de activiteiten der Afdeling in 1955 uitgebrachte verslag werd door de vergadering aanvaard, terwijl ook de overige jaarstukken werden goedgekeurd. De periodiek aftredende Bestuursleden, de heren C. van Willigen, Voorzitter, en J. Doglerom, Penningmeester, werden in functie herkozen. Met algemene stemmen werd de heer C. van Willigen herbenoemd tot lid van de Ledenraad en de heer E. J. Weier tot lid van de Afdelingsraad. Door een der Bestuursleden werd verslag uitgebracht van de besprekingen, welke met de gemeentelijke Over heid hebben plaats gevonden over het organiseren van speciale kindervoorstellingen, zulks in verband met het overleg, dat er in deze Afdeling plaats vindt, ten eind;' te geraken tot het gemeenschappelijk organiseren van zulke voorstellingen naar het voorbeeld van de exploitan ten in Den Haag en Utrecht. In verband met een gedwongen rustperiode van de Voorzitter, de heer H. J. de Vries, berustte de leiding van de op Donderdag" 9 Februari in Grand Hotel ..Frigge" te Groningen gehouden jaarlijkse ledenvergadering van de Afdeling Het Noorden bij de Vice-Voorzitter, de heer J. J. Abeln. Onder dankzegging aan de Secretaris, de heer G. Sche pel, werd diens verslag over 1955 goedgekeurd. De Pen ningmeester, de heer H. Zondervan Jr., werd gedechar geerd voor zijn beleid gedurende 1955. De door het Afde lingsbestuur ingediende Begroting van Ontvangsten en Uitgaven voor 1956 werd aanvaard. De periodiek aftredende Bestuursleden, de heren J. j. Abeln, Vice-Voorzitter en Joh. Miedema werden herkozen. De heer Abeln werd herbenoemd tot Vice-Voorzitter. De heer Miedema werd tevens herkozen tot lid van de Afdelingsraad. Uitvoerig werd door de vergadering van gedachten gewisseld over onderscheiden onderwerpen, als onder meer de recente wijzigingen van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden, het Bed rijfsreglement ter zake van Reclame voor Bioscoopvoorstellingen, het stemrecht der leden en entreeprijsverhoging bij cinemascopefilms. De Afdeling Het Oosten hield haar jaarvergadering in Musis Sacrum te Arnhem op Zaterdag 3 Maart j.1. De leiding der vergadering berustte bij de heer C. M. West land, Voorzitter van het Afdelingsbestuur. Het jaarverslag' van de Secretaris, de heer A. Jansen, werd goedgekeurd, terwijl de Penningmeester, de heer K. W. Elverding, décharge werd verleend voor zijn Reke- 10

Film | 1956 | | pagina 11