Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verle nen als bedoeld in het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsregle- ment aan de Firma Astoria te Winterswijk tot inschrijving te haren name in het bedrij f sregister van de permanente bioscoop-A: Astoria aldaar, welke voorheen werd ge ëxploiteerd door de heer J. B. Beskers; de Firma Eerste Deventer Bioscooptheater te Deventer, tot inschrijving te haren name in het bedrijfsregister van de permanente bioscoop-A: Eerste Deventer Bioscoop theater, aldaar, welke voorheen werd geëxploiteerd door de heer J. Bijlsma; de lieer I. van Frank te Haarlem, tot inschrijving te zijnen name in het bedrijfsregister van de permanente bioscoop-A: Studio Theater, aldaar, welke voorheen werd geëxploiteerd door de heer G. H. Riepma; de Firma Erven W. den Hertog Azn. te Alphen aan den Rijn, tot inschrijving te haren name in het bedrijfsregister van de permanente bioscoop-A: Luxor Theater, aldaar, welke voorheen werd geëxploiteerd door wijlen Mevrouw D. den Hertog-De Vries; de heer A. Heinsbergen te Donk (Gemeente Beek en Donk), tot verplaatsing van de permanente bioscoopA: De Harmonie van de Brouwerstraat 24 naar een nieuw gebouwd pand aan de Brouwerstraat 26, aldaar, en in schrijving van deze zaak te zijnen name in het bedrijfsre gister met schrapping van het oude bedrijf; de heer C. Geerts te Breda tot inschrijving te zijnen name in het bedrijfsregister van de reisbioscoop van de heer A. de Laat te Tilburg; de N.V. Miedema's Bioscoop en Exploitatie Maat schappij te Deventer, tot inschrijving te haren name in het bedrijfsregister van een nieuwe permanente bioscoop-B in zaal Stroud te Putten (Gld.) de heer A. Matton te Uitgeest, tot inschrijving te zijnen name in het bedrijfsregister van de permanente bio scoop-A: City Theater aan de Verzetstraat 2 te Uitgeest inplaats van bioscoop De Ooievaar aan de Meidijk 2 aldaar; Chermoeks Theaters N.V. tot het overnemen van het prioriteitsrecht, hetwelk de Theater Maatschappij Dog- terom N.V. op grond van het besluit Richtlijnen Herbouw Rotterdam bezat tot het vestigen van een nieuwe bioscoop te Rotterdam ter vervanging van het verwoeste en te haren name in het bedrijfsregister ingeschreven Ooster Theater te Rotterdam; Chermoeks Theaters N.V. tot het inbrengen van dit recht in de maatschap, welke zij is aangegaan met de stichting „Rotterdamse Kunststichting" de Maatschap tot Exploitatie van het Luxor Theater i.o. tot inschrijving te haren name in het bedrijfsregister van de permanente bioscoop-A: Luxor Theater te Rotterdam, welke bioscoop thans door Chermoeks Theaters N.V. wordt geëxploiteerd en die zal dienen ter vervanging van het verwoeste Ooster Theater, zulks ingaande 1 Januari 1957; de heer H. S. Kijlstra te Drachten, tot inschrijving te zijnen name in het bedrijfsregister van de permanente bioscoop-A: Cinema Modern aldaar, welke voorheen werd geëxploiteerd door de Firma E. G. Kijlstra. Het Hoofdbestuur heeft besloten afwijzend te beschik ken op het verzoek van de heer J. F. A. van de Kamp te Gennep tot herziening van zijn beslissing dd. 19 October 1954, waarbij hem de gevraagde inschrijving in het be drijfsregister van een nieuwe permanente bioscoop-B te Bergen (L) werd geweigerd. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 30 November afwijzend beschikt op de aanvrage, inge diend door: de heer J. C. H. Arendse te Laren (N.H.), om toestem ming tot het gaan exploiteren van een permanente bio scoop-A in gebouw Irene te Enschede. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar op 18 October 1955 gehouden zitting behandeld de hierna volgende beroepen, ingediend door: de N.V. Noorderlicht i.o. te Tilburg tegen de beslis singen van de Commissie Nieuwe Zaken dd. 15 Juni. waarbij aan haar de toestemming tot het gaan exploiteren van een nieuw te bouwen bioscoop aan de Veldhoven- straat in Tilburg werd geweigerd en aan de heer J. E. F, de Nijs te Breda werd verleend tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop in het daartoe te verbouwen pand West End Theater aan de Poirterstraat in Tilburg. De Beroepcommissie verklaarde het beroep tegen eerst- bedoelde beslissing ongegrond. Het beroep tegen laatstge noemde beslissing verklaarde zij niet-ontvankelijk. In dezelfde zitting weigerde de Beroepcommissie te vol- dsen aan een verzoek van de heer L. J. Lievenboom (Bio scoopbedrijf Serlie) te Enschede om de termijn waarbin nen door hem met de bouw en exploitatie van een nieuwe bioscoop te Hengelo (O) een aanvang behoorde te wor den gemaakt, ten tweeden male te verlengen, weshalve de aan genoemde heer verleende toestemming voor de exploi tatie van een nieuwe bioscoop aldaar verviel. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar op 2 Februari 1956 gehouden zitting behandeld de hierna volgende beroepzaken: een beroep van het Bestuur der Bedrijfsafdeling Film fabrikanten en Filmproducenten tegen de beslissing dei- Commissie Nieuwe Zaken dd. 27 October 1955, waarbij aan de heer G. A. D. Damhof te 's-Gravenhage toestem ming werd verleend tot het gaan exploiteren van een film fabriek voor de bedrijfstak k (het verrichten op het ge bied der filmfabricalie van andere werkzaamheden dan die vallende onder a-j). De Beroepcommissie verklaarde het beroep van appel lant ongegrond. Een beroep van de heer J. C. H. Arendse te Laren (N.H.) tegen de beslissing der Commissie Nieuwe Zaken dd. 14 December 1955. waarbij hem de toeslemming lot hel gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in gebouw Irene te Enschede werd geweigerd. De Beroepcommissie verklaarde het beroep van appel lant ongegrond. Toelating lidmaatschap Tot het lidaatschap van de Bond zijn toegelaten: de heer Mr. P. A. Meerburg te Amsterdam, exploitant van de permanente bioscoop-A Calypso Theater, Marnix- straat 400a-402, aldaar; de heer E. G. Kijlstra, exploitant van de Cinema Modern te Drachten; 12

Film | 1956 | | pagina 13