mm zal zich daarover nader beraden, maar het is best moge lijk, dat zij de voorkeur gaat geven aan iets anders om de belangstelling voor de techniek van de bioscoop te vergroten. De tijd zal het leren!" De heer W. F. Dubbeldeman, Voorzitter van de Stich ting voor operateursopleiding heeft hieraan toegevoegd, dat de taak van het Opleidingsinstituut feitelijk ten einde is nadat de operateurs, die aan een der cursussen hebben deelgenomen, voor het examen zijn geslaagd en het diplo ma hebben behaald. Dit neemt echter niet weg, dat het Bestuur van de Stichting steeds grote belangstelling blijft koesteren voor de verrichtingen van de gediplomeerde operateurs in de practijk. De onderhavige wedstrijd had dan ook de volle belang stelling van dit Bestuur en het heeft zich erover verheugd, dat zovele operateurs daaraan hebben deelgenomen. Dat veel operateurs een levendige belangstelling voor hun vak bezitten is onlangs bovendien duidelijk geble ken toen de Stichting overging tot het uitgeven van een publicatie over de verschillende nieuwe projectie- en ge luidssystemen. Dit boekje, dat verscheen onder de titel Grootbeeldprojectie, werd namelijk' door honderden ope rateurs besteld en het zal ongetwijfeld bij de uitwerking van de laatste opgave goed van pas zijn gekomen. Spreker feliciteerde tenslotte op zijn beurt de prijs winnaars van de operateurswedstrijd met het bereikte resultaat. Er werden tijdens en na de prijsuitreiking enige foto's gemaakt, welke hierbij zijn afgedrukt. De leden van de Technische Commissie onderhielden zich vervolgens nog enige tijd op ongedwongen wijze met de prijswinnaars en daarbij kwam tot uitdrukking, dat de wedstrijd, hoewel hij in menig geval nogal wat pro blemen heeft opgeleverd, zeer in de smaak is gevallen. Dit was overigens reeds gebleken uit talrijke naschriften bij de uitwerking van de zesde opgave. Ter illustratie laten wij hiervan enige citaten volgen: In ieder geval is deze wedstrijd best naar mijn zin geweest en ik houd mij aanbevolen voor de vol gende keer. Met mijn dank Ik heb steeds meegedaan aan de uitwerking van Uw opgaven op de vorige na. Ik was toen in het ziekenhuis opgenomen en hoewel ik lag te popelen om de opgave uit te werken, werd het mij verboden. Ik hoop, dat in de toekomst nog eens iets dergelijks tot stand mag komen U allen dankend voor het vele extra werk, dat deze prijsvraag ongetwijfeld meegebracht heeft en ho pende, dat bij een eventuele tweede prijsvraag niet zoveel uitvallers zijn Hopende dat dit vaker zal gebeuren dank ik nogmaals alle organisatoren en medewerkenden voor dit prachtige werk, dat zeer ten goede komt aan iedere operateur Ik heb een massa dingen uit deze wedstrijd geleerd en hoop. dat er nog eens een herhaling komt Ik ben wel geen uitblinker geweest, maar heb er toch hier en daar weer iets van opgestoken. Zou er in de toekomst weer eens zoiets aangeboden worden, dan doe ik weer mee Het is overigens wel interessant hier nog te vermelden dat tijdens het gesprek naar voren kwam, dat de winnaar van de hoofdprijs, de heer Bekkers, zoveel belangstelling voor het operateursvak heeft, dat hij in zijn vrije tijd daarvoor geïnteresseerde operateurs uit zijn woonplaat- in de vorm van een cursusmiddag behulpzaam is bij de bestudering van de schriftelijke operateurscursus. Het is te wensen dat dit voorbeeld navolging zal vinden, daar dergelijke bijeenkomsten de kennis van het operateursvak slechts ten goede kunnen komen. \S ij willen dit verslag over het eindresultaat van de operateurswedstrijd niet besluiten zonder nog enige deel nemers te noemen, die, hoewel zij niet voor een der hoofd prijzen in aanmerking kwamen, een zeer goed figuur heb ben geslagen. Uiteraard moet ergens een grens worden getrokken en het gaat dus om degenen, die 150 of meer punten wisten te behalen. Dit zijn de heren: E. Gerekink, werkzaam in De Liefde Amsterdam 152 punten W. J. Haring, werkzaam in Rex Den Haag 152 punten J. H. Lefeber, werkzaam in Palace Haarlem 152 pnt. C. Schinkel, werkzaam in Flora Amsterdam 152 pnt. W. J. Wolfs. werkzaam in Cinetone Amsterdam 152 punten G. Bloemsma, werkzaam in Cinetone Amsterdam 150 punten B. Faber, werkzaam in Flora Amsterdam 150 punten. Hieraan zij nog toegevoegd, dat 19 andere candidaten tussen 140 en 150 punten verwierven. Uit het vorenstaande volgt zeker, dat er door velen zeer serieus is gewerkt en dat er werkelijk sprake is ge weest van een krachtmeting tussen de operateurs op het gebied van hun practische kennis en ervaring. Uitreiking van de eerste prijs door de Voorzitter van de Technische Commissie de heer D. J. van Leen. De Voorzitter tan de Technische Commissie overhandigt de gecom bineerde tweede en derde prijs van de operateurswedstrijd 1955 S^J^K

Film | 1956 | | pagina 20