INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER dat de inhoud van gedaagdes brief aan eiser dd. 3 November 1953 niet anders beschouwd kan worden dan als een verplichting van gedaagde om de film „Ciske de Rat" aan eiser te leveren, indien partijen het over de condities, waarop de film zou worden geleverd, eens zouden worden; dat deze condities alleen betrekking konden hebben op de film „Ciske de Rat" en niet op andere films, zoals gedaagde ook niet bestreden heeft, waarbij in aanmerking moet worden genomen artikel 3 van het Bedrijfsbesluit in zake de Uitvoering der Deviezenregeling van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, luidende: „In afwijking van het bepaalde in artikel 8 van het Bedrijfs- reglement ter zake ener Aanvulling van de Algemene Voor waarden van Verhuur en Huur van Films dd. 8 Januari 1946, zal elke hoofdfilm voor elke bioscoop afzonderlijk worden verhuurd met dien verstande, dat het al dan niet aangaan van een vertoningsovereenkomst voor een hoofdfilm niet afhankelijk is van het aangaan van een of meer vertoningsovereenkomsten voor andere films" dat het feit, dat gedaagde de film „Ciske de Rat" aan een andere bioscooponderneming te Hoorn heeft verhuurd op dezelfde condities als van eiser verlangd, zij het in combinatie met, een afsluiting voor zes andere films, aantoont, dat alleen eisers weigering om deze zes films te huren voor gedaagde het struikelblok heeft gevormd om de film „Ciske de Rat" aan eiser te leveren dat zulks echter niet in overeenstemming is met de tussen partijen aangegane overeenkomst dd. 3 November 1953, aan welker voor waarden eiser geacht moet worden te hebben voldaan dat derhalve on 23 Februari 1955 tussen partijen geacht moet worden wilsovereenstemming te zijn bereikt ter zake van de ver huur en huur van de film „Ciske de Rat", hierop neerkomende dat eiser een filmhuur zal betalen van der netto-recette met een minimum garantie van zijnde het aan eiser overge laten te bepalen, hoelang hij de film in zijn bioscoop zal vertonen: dat eisers vordering derhalve moet worden toegewezen, zij het dat het tijdstip van levering niet bepaald kan worden op vijf weken na de Nederlandse première, maar tussen partijen naar gelang van de omstandigheden nader zal worden vastgesteld, zoals eiser als zijnde redelijk heeft erkend; dat gedaagde moet worden veroordeeld in de geschilkosten, bedragende 50. RECHTDOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJK HEID: VERSTAAT dat gedaagde verplicht is de film „Ciske de Rat" aan eiser ter vertoning in het Victoria Theater te Hoorn te leveren, waarvoor eiser als filmhuur verschuldigd zal zijn der op brengst (in de zin van artikel 10 van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden) met een minimumgarantie (als bedoeld in de tweede alinea van artikel 9 der Bondsvoorwaarden) van met de bepaling, dat eiser zal uitmaken, hoelang hij de film in zijn bioscoop zal vertonen en dat partijen naar gelang der omstandig heden het tijdstip van levering zullen vaststellen VEROORDEELT gedaagde in de geschilkosten, bedragende ƒ50.(vijftig gulden). Aldus gewezen te Amsterdam, op 17 October 1955. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders. Hiertegen werden geen bezwaren ingediend. Datum waarop Naam houder inschrijving- verzocht is: 1 itels waaronder de films in Nederl. worden uitgebracht: exploitatie rechten 6 Sept. 1955 Drei von der Tankstelle Filmex 7 De pastoor van Kirchfeld Centrafilm 15 Oct. Vrouwenmoordenaar 1) Fox 24 Borneo, de parel van het Oosten Houten koppen Stad op stelten Express 25 Geen tijd om te blozen Foi 26 Kiss me deadly Nova 28 Les diaboligues Nederland 3 Nov. De lokkende diepte 2) Fox Datum waarop inschrijving verzocht is) Titels waaronder de films in Nederl. worden uitgebracht: Naam houder exploitatie rechten 3 Nov. 1955 De rijzige rivalen Het zwaard en het kruis 4 The dam busters Frou-frou Nova 4 Semiramis, courtisane van Babyion Een meisje in slecht Corona gezelschap Onrust in Marseille :i) Meteor De voddenrapers van Nederland Emmaiis 7 Het naakte leven Ligafilms 8 De vlinder Filmtrust 10 johannes Hus De vorstmannetjes A ctueel 11 Herrie om Harry Paramount 12 Als de kat van huis is... Rank 16 De drift tot wraak De sheriff van Wichita Shotgun Speelduivel en metgezel RKO Zwei blaue Augen Rank Centiemen marry brunettes Nora De glorie van het leven Johnny knapt het op Het liefdeleven van Lola Montes Trapeze 17 De biecht van een moor denaar City Zijn grote beproeving De helden zijn vermoeid Het rode aap mysterie Vruchten van de zomer 22 Botsende jeugd Warner Raffa Raffa Gofilex De tuchtelozen 4) Metro 23 Ik wil mijn kind terug 5) Filmex 24 De duvelstoejager Rank Het huis der verdoemden RKO 28 Jack Slade, de wreker Avonturen in Afrika 5 Dec. Het geweten Meteor Graaf van Bragelonne de Standaard vechtjas De misdaad van kapitein Paramount Stuart 6 Het meisje op de fluwelen schommel Fox Het meisje van Place Pigalle Universal 7 Een gulden eeuw Ligafilms De schat van Pancho Villa RKO Tussenlanding in Parijs Nederland 8 Artistenbloed Min of meer In de onderwereld van Parijs Het woord De drie Rinaldos Hiep hiep hoera voor 't garnizoen Marcelino, brood en wijn Duel aan de bloedrivier De bestorming van de Alamo Vrouwen om Richard Wagner De hel van Silverrock De eeuwige zee De koning der cowboys De overval op de woud-express Centrafilm 10 Karavaan der verdoemden 13 Alibi Filmex Puberteit Hafbo Blond gevaar Rank Geef de dokter de ruimte Mijn man, de Jet-piloot Warner Leve de Jantjes De voddenrapers van Ahbé Pierre7) Nederland 3 1

Film | 1956 | | pagina 35