Mededelingen van het Hoofdbestuur De Firma Jos. Herberichs te Eygelshoven heropende op Vrijdag 2 December haar geheel gerestaureerde en ge moderniseerde Hollandia Theater. Het Hoofdbestuur heeft de Firma schriftelijk met deze gebeurtenis gelukgewenst. De Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, vertegen woordigde het Hoofdbestuur op Vrijdag 2 December in het Rembrandt TheaLer te Arnhem bij de première van de kleurenfilm ..De Koninklijke Reis", waarbij hij een kort woord richtte tot de talrijke genodigden, waaronder de Commissaris der Koningin voor de Provincie Gelder land. Jhr. Dr. C. G. C. Quarles van Ufford, en de Burge meester van Arnhem, de heer Ch. G. Matser. De familie Schouten opende op Donderdag o Decem ber het nieuw gebouwde City Theater Ie Joure, dat plaats biedt aan vierhonderd personen. De heer H. J. de Vries, Voorzitter van de Afdeling Het Noorden, vertegenwoordigde bij de openingsplechtig heid het Hoofdbestuur, dat tevens door een bloemstuk van zijn belangstelling heeft laten blijken. De Stichting Onderlinge Studcntensleun herdacht op Vrijdag 9 December het 10-jarig bestaan van het Kriterion Theater te Amsterdam met een feestelijke vertoning van „Pennywhistle Blues", waarbij het Hoofdbestuur verte genwoordigd was door de Bondsdirecteur. Op Woensdag 14 December opende de Firma J. en H. Hollemans het ruim vierhonderd plaatsen tellende nieuwe Lido Theater te Oude Pekela. De heer D. J. van Leen, lid van het Hoofdbestuur, ver tolkte de gelukwensen van dit College bij de openings voorstelling. De heer A. F. Wolff, Voorzitter van de Afdeling Het Centrum, heropende op Donderdag 15 December zijn ge heel verbouwde en vernieuwde Camera Theater te Utrecht. De heer R. Uges. Voorzitter van de Afdeling 's-Gra- venhage en lid van het Hoofdbestuur bracht de geluk wensen van het ColSege over bij de feestelijke openings voorstelling, welke ook door de heer J. G. J. Bosman. Directeur van de Bond werd bijgewoond. De door het Ministerie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen op Donderdag 22 December in het Alhambra Theater Ie Amsterdam georganiseerde eerste vertoning van Bert Haanstra's nieuwe kleurenfilm ..En de zee was niet meerwerd namens hel Hoofdbestuur bijgewoond door de heren B. J. Schimmel, lid van het College, en J. G. J. Bosman, Directeur van de Bond. Op Donderdag 22 December opende Mr. P. A. Meer burg aan de Marnixstraat te Amsterdam het nieuwe Calypso Theater, dat ruim zeshonderd zitplaatsen bevat. De feestelijke opening werd onder meer bijgewoond door de heren J. Weening, Vice-Voorzitter. L. Groen, W. K. G. van Royen, B. J. Schimmel en R. Uges Jr., leden van het Hoofdbestuur. De Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, wenste de heer Meerburg namens het Hoofdbestuur en de Afdeling Amsterdam geluk met deze nieuwe aanwinst. Het Hoofdbestuur heeft de heer A. Matton schriftelijk en door middel van een bloemstuk geluk gewenst met de opening van het nieuwe City Theater te Uitgeest, dat sedert Vrijdag 23 December de oude bioscoop .,De Ooievaar" heeft vervangen. De heren J. Weening, Vice-Voorzitter, en W. K. G. van Roven, Penningmeester van het Hoofdbestuur, alsmede de Bondsdirecteur, woonden op Vrijdag 23 December de speciale voorstelling bij, waarmede de heer Joh. Miedenia. Secretaris van het Hoofdbestuur, zijn geheel vernieuwd en gerestaureerd Amicitia Theater te Sneek heropende. Namens het College complimenteerde de heer eening de heer Miedema met deze welgeslaagde vernieuwing. De heer J. G. J. Bosman was op Donderdag 29 Decem ber namens het Hoofdbestuur aanwezig bij de huldiging van de heer L. J. Jordaan ter gelegenheid van diens zeven tigste verjaardag. Namens de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders werd de jubilaris een wire-recorder aangeboden en namens de Af deling Amsterdam de versierselen behorende bij de hem verleende Koninklijke onderscheiding. Hoewel de heer M. Desmet liet feit, dal hij op I I Januari j.l. zeventig jaar werd geheel onopgemerkt en zonder festiviteiten heeft herdacht, heeft hel Hoofdbestuur hem een telegrafische gelukwens gezonden en door een fraai bloemstuk blijk gegeven van zijn sympathie voor het oudste lid van zijn College. Op Maandag 16 Januari vierde de heer D. van Staveren, oud-Voorziller van de Centrale Commissie voor de Film keuring, thans Vice-Voorzitter van het Nederlands Film instituut onder zeer grote belangstelling zijn vijfenzeven tigste verjaardag. Het Hoofdbestuur heeft hij deze gelegenheid een harte lijk schrijven tot de jarige gericht, dat vergezeld was van een bloemenhulde. De heer W. J. Peters heropende op Donderdag 19 Januari j.l. te Ubach over Worms zijn geheel herbouwde Grand Theater. De openingsvoorstelling werd mede na mens het Hoofdbestuur bijgewoond door de heer A. H. W. Bouts, lid van het Bestuur van de Afdeling Het Zuiden. Op Donderdag 19 Januari woonden de heren J. Wee- uing. Vice-Voorzitter. B. J. Schimmel, lid van het Hoofd bestuur en J. G. J. Bosman. Directeur van de Bond, de feestelijke voorstelling bij. waarmede de heer A. F. Wolll zijn nieuwe en intieme ..Studio" te Utrecht opende. De heer Weening wenste de heer Wolff namens het College geluk met dit initiatief. Onder grote belangstelling opende de heer J. E. F. De Nijs op Vrijdag 3 Februari j.l. het nieuwe Rex Theater 1e Tilburg. Het Hoofdbestuur was bij deze plechtigheid ver tegenwoordigd door de heer M. Desmei, die tevens Voor zitter van de Afdeling Hel Zuiden is. Een geheel nieuw Ledel Theater heeft op Vrijdag 3 Fe bruari de door oorlogsgeweld verwoeste bioscoop van die naam van de heer P. F. Standaert te Oostburg vervangen. De Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, vertolkte de <rel uk wensen van het Hoofdbestuur.

Film | 1956 | | pagina 8