Vertegenwoordiging van het Hoofdbestuur In memoriam De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 14 December 1960 besloten toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement te weigeren aan: de Firma Elverding Duiveman te Wageningen om toe slemming tot het gaan exploiteren van een nieuwe perma nente bioscoop-A in gebouw Junushoff te Wageningen. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zit tingen van 7 November en 12 December 1960 een tweetal beroepen behandeld, welke op grond van artikel 13 van het Algemeen Bedrijfsreglement werden ingesteld tegen beslissingen van de Commissie Nieuwe Zaken. De Beroepcommissie bevestigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de N.V. Neder lands Laboratorium voor Filmtechniek te Amsterdam toestemming was verleend tot het gaan exploiteren van de bedrijfstakken van een filmfabriek als bedoeld in artikel IA van het Algemeen Bedrijfsreglement onder a (het ontwikkelen en copiëren van 35 mm of breder film materiaal) en h (het optekenen van geluid op filmstro ken van 35 mm of breder formaat)tegen welke beslis sing beroep was aangetekend door het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten. De Beroepcommissie bevestigde voorts de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de Filmstich- ting Jeugdhuis 't Slag te Rotterdam toestemming was geweigerd tot het gaan exploiteren van een nieuwe per manente bioscoop-A in genoemd jeugdhuis aan het San- delingplein 20 te Rotterdam-Zuid, tegen welke beslissing aanvraagster beroep had aangetekend. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde dat hiertegen binnen acht dagen na het ver schijnen van deze publicatie geen gegronde bezwaren wor den ingediend: de Firma Bioscoopexploitatie J. C. Weber, Doelenstraat 25 te Alkmaar, exploitante van de bioscoDen Cinema en Kex aldaar; de Firma Corso, Noordschans 10b, Rotterdam, waarvan firmanten zijn de N.V. Chermoek's Theaters en de N.V. J-jgchem's Theaters, toekomstig exploitante van het in aan bouw zijnde Corso Theater te Rotterdam. Beëindiging lidmaatschap Van het lidmaatschap zijn wegens verlies der vereisten vervallen verklaard: Mevrouw T. Fopma-Van Zoonen, Van Borselenlaan 19 te Bergen (N-H), voormalig exploitante van het Victoria Theater te Alkmaar Mejuffrouw M. Weber. Langestraat 98, Alkmaar, voor malig exploitante van de bioscopen Cinema en Rex te Alkmaar. Liquidatie waarborgsom In verband met het beëindigen van het lidmaatschap van Mevrouw T. Fopma-Van Zoonen, voormalig ex ploitante van het Victoria Theater te Alkmaar en Me juffrouw M. Weber, voormalig exploitante van de bio scopen Cinema en Rex, eveneens te Alkmaar, worden de leden van de Bond en van de Nederlandsche Ver- eeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgeno digd, eventuele vorderingen op genoemde voormalige leden binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie hij het Bondsbureau in te dienen. Beëindiging donateurschap Op eigen verzoek is met ingang van 1 October 1960 als donatrice van de Bond geschrapt de N.V. Technisch Bureau Zonneveld, Noord Parallelweg 29 (vh. Hofkes- laan 2) te Velp. De heer P. N Brouwer, die werkzaam is bij de N.V. Gofilex te Driebergen, heeft op 20 December van het vorige jaar een receptie gehouden ter gelegenheid van het feit. dat hij veertig jaar in het filmbedrijf werkzaam was. Het Hoofdbestuur liet door middel van een bloem stuk van zijn belangstelling voor dit jubileum blijken. Drs. J. A. M. Bouts heeft namens het Hoofdbestuur op Dinsdag 3 Januari in Maastricht de openbare les bijge woond, die pater J. P. Dirkse S.J.C, heeft gehouden bij de aanvaarding van het ambt van lector in de filmkunde aan de Jan van Eyck-Academie. Op 6 Januari heeft de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bürmann, te IJmuiden het nieuwe City Theater van de heer F. A. van Opbergen, dat aldaar is gebouwd ter vervanging van het oude Thalia Theater, tijdens een spe ciale filmvoorstelling geopend. Namens het Hoofdbestuur werd tijdens deze plechtigheid het woord gevoerd door de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema. De heer D. J. van Leen heeft namens het Hoofdbestuur op Zaterdag 21 Januari in het Corso Theater te 's-Craven- hage een receptie bijgewoond, die was georganiseerd ter huldiging van de heer D. van Staveren, oud-Voorzitter van de Centrale Commissie voor de keuring van films en Vice-Voorzitter van het Nederlands Filminstituut, die op 16 Januari tachtig jaar was geworden. Op de verjaardag zelf had het Hoofdbestuur de heer Van Staveren reeds schriftelijk zijn gelukwensen doen toekomen. De bisschop van Roermond, monseigneur Van Moors, heeft in December te Venlo de pauselijke onderscheiding van Ridder in de Orde van de H. Sylvester uitgereikt aan twee Limburgse bioscoopexploitanten, de heren M. A. V. Vermin te Maastricht en Max van Bergen te Heerlen. De onderscheidingen waren toegekend voor het vele werk. dat deze hebben verricht voor de totstandkoming en de groei van het Nederlands Katholiek Bezinningscentrum voor Bioscoop- en Filmexploitanten, waarvan zij respec tievelijk Voorzitter en Secretaris zijn. Het Hoofdbestuur heeft de beide exploitanten telegra fisch .zijn gelukwensen aangeboden. In de ouderdom van 70 jaar overleed te Den Burg op Texel Mevrouw A. Pen-Nijk, exploitante van Texels Bio scooptheater aldaar. Deze zaak werd omstreeks 1933/'34 gesticht door wij len de heer K. Pen Sr., exploitant van Hotel De Oranje boom. In December 1948 overleed de heer Pen, waarna zijn weduwe de bioscoopexploitatie, geassisteerd door haar dochter, Mejuffrouw R. Pen, voortzette. De kennisgeving van haar heengaan bereikte het Bonds bureau op de dag van de begrafenis, namelijk Woensdag 28 December 1960. Daardoor was er geen gelegenheid om van Bondswege op enigerlei wijze acte de présence te geven en moest het Hoofdbestuur ermede volstaan de familie Pen schriftelijk van zijn deelneming te doen blij ken. Zij ruste in vrede. 10

Film | 1961 | | pagina 11