Kleuren geren. Deze wanden zijn samengesteld uit geperforeerde aluminium stroken. De geperforeerde wanden laten het geluid vrij door. Het is mogelijk achter deze wanden corrigerend op te treden voor de acoustiek. Voor in de zaal zijn de harde wanden van het oude gebouw gehandhaafd. In het midden zijn ze met zachtboard bekleed, achterin met steenwol. Ook de achterwand op het balcon is met steenwol bekleed, afge dekt met open latten. Na al deze voorzieningen bleek de acoustiek voortreffelijk te zijn. Door het verlaagde plafond en de toelopende wanden, alsmede door de kleuren, heeft de zaal een bevredigende vorm gekregen. Het vrije zicht is bepalend geweest voor de helling van de vloer in de zaal en op het balcon. Ge rekend is met twaalf centimeter ooghoogte verschil per rij. In het voorafgaande zijn reeds enige kleuren genoemd. omdat het ons inziens niet juist is over vormen te spreken zonder de kleuren te noemen. Men kan immers een ruimte met kleur overzien. Zo is de zaal verlaagd met een mooi warmrood plafond. Het vloeroppervlak is ver groot met diep blauw van het stoelenplan, voortgezet in de wanden van de gangpaden tot 'n hoogte van 2,16 meter, waarboven de toelopende geperforeerde aluminiumwan- den in gebroken wit. Het gebroken wit komt even terug in het balcon. Het gebogen balcon heeft een interessante plastische vorm ge kregen door de zwarte trechtervormige opening, waar achterin de cabinevensters zijn opgenomen. Het toneel gordijn werd door ons ontworpen in een gordijn van 24 effen banen Gildestof in drie kleuren, afwisselend blauw, geel en groen. Het helblauwe plafond van de lage hal werkt uitermate verruimend. De bestaande verwarming, gedeeltelijk luchtverwarming en gedeeltelijk radiatoren, is aangevuld en verbeterd. Om het open trapgat in de foyer op de bovenverdieping is een zogenaamde ziekenhuisradiator als balustrade geplaatst. Deze oplossing wekt het enthousiasme van de bezoekers op en voldoet functioneel uitstekend. Door het inblazen van warme lucht in de zaal ontstaat een geringe overdruk, waardoor de rook uit de foyers niet kan binnendringen. Om een snelle uitvoering van de bouwopdracht te be vorderen is het balcon in staalconstructie uitgevoerd. Dit maakt vooral in een bestaand gebouw de montage een voudig. Daar de cabine in het balcon ligt, is een beton- vloertje onafhankelijk van de staalconstructie gefundeerd, waardoor de projectoren trillingsvrij zijn opgesteld. Hier door is een muurvast beeld verkregen. Al met al is een moeilijke opdracht tot een goed einde gebracht en gezien de reacties van het publiek kunnen alle partijen met deze fraaie bioscoop in het Bezuidenhout tevreden zijn. Ook aan de foyer be neden is grote zorg besteed.

Film | 1961 | | pagina 9