ke bioscoop tot 1 december 1961 ten name van de N.V. Hollandfilm in het Bedrij f sregister stond ingeschreven; de N.V. Ufio tot het voortzetten van de permanente bio scoopexploitatie Luxor Theater te Haarlem, welke bio scoop tot dusver ten name van de Firma Luxor Theater in het Bedrijsregister stond ingeschreven; de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Roerende en Onroerende zaken „Madrid" tot het voortzetten van de permanente bioscoopexploitatie Centraal Bioscoop te Am sterdam, welke voorheen ten name van wijlen de heer W. C. v. d. Paverd in het Bedrij f sregister stond inge schreven de N.V. Amsterdamsche Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Fortuna" tot het voortzetten van de bioscoopexploitatie Parisien Cinema te Amster dam, welke voorheen ten name van wijlen de heer P. Klabou in het Bedrijfsregister stond ingeschreven; Voorts heeft het Hoofdbestuur besloten afwijzend te be schikken op een verzoek van Mevrouw W. S. C. Wöhler- Bruns te Middelburg om de permanente bioscoop-BBad- paviljoen te Domburg te haren name in te schrijven als bestaande seizoenzaak, waarin op tenminste 16 dagen per kalenderjaar bioscoopvoorstellingen worden gegeven, zulks op grond van het feit, dat de in artikel 3A b van het Algemeen Bedrij f sreglement neergelegde exceptie ten aan zien van bestaande seizoenzaken uitsluitend betrekking heeft op de theaters die op 8 januari 1958 reeds als zoda nig waren ingeschreven. In aanmerking nemende, dat ge noemde permanente bioscoop-B de laatste tijd niet meer voldeed aan de eis, dat daarin op tenminste 52 dagen per kalenderjaar bioscoopvoorstellingen dienen te worden ge geven, besloot het Hoofdbestuur tot uitschrijving van deze permanente bioscoop-B in het Bedrijfsregister. Het Hoofdbestuur heeft tevens besloten de inschrijving van de permanente bioscoop-B: Nova Theater te Boskoop ten name van de heer B. A. G. Heemskerk in het Bedrijfs register door te halen. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 18 oktober 1961 besloten de gevraagde toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bed rij f sreglement te verlenen, aan: de heer A. van Leeuwen te Dordrecht tot het gaan ex ploiteren van een filmverhuurkantoor voor de bedrijfs tak a (het verhuren aan bioscopen van films, daarbij be grepen per drie jaar tenminste zes nieuwe films (daar onder mede te verstaan re-issues) met een vertoningsduur van meer dan een uur en met uitzondering van journaal- films) de N.V. Pan Film i.o. te Amsterdam (waarvan direc teuren zijn de heren P. H. Frankfurther en J. M. L. van der Heijden) tot het gaan exploiteren van een filmpro ductiezaak voor de bedrijfstak a (de productie van speel films (met een minimum van één film per drie jaar met een vertoningsduur van meer dan één uur), zulks onder bepaalde voorwaarden, waarvan de inwerkingtreding van de beslissing afhankelijk is gesteld. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 18 oktober 1961 besloten de gevraagde toestemming als bedoeld in artikel 7 van genoemd reglement te weigeren aan: de heer A. L. Bonefang te Amstelveen tot het gaan ex ploiteren van een filmverhuurkantoor voor de bedrijfs tak a. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 2 oktober 1961 behandeld een door de heer H. S. Kijlstra te Drachten ingesteld hoger beroep tegen de be slissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij hem de toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in Gebouw De Lawei aldaar was geweigerd. De Beroepcommissie bevestigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken en weigerde mitsdien aan appelant eveneens de gevraagde toestemming. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 22 november behandeld een door de heer C. H. de Lange ingesteld hoger beroep tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de heer A. H. Weber toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement was verleend, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in het pand van het voormalige Victoria Theater te Alkmaar. De Beroepcommissie verklaarde het beroep van appellant ongegrond en bevestigde mitsdien de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken. Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond hebben zich aan gemeld de heer A. van Leeuwen te Dordrecht, die aldaar een filmverhuurkantoor voor de bedrijfstak a wil exploiteren; de N.V. Pan Film i.o., Comeniusstraat 749, te Amster dam, die een filmproductiezaak voor de bedrijfstak a wil gaan exploiteren. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslissing binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend: de heer W. J. van Kessel Sr., die te Vlijmen de exploi tatie van de permanente bioscoop-A: Lido Theater gaat voortzetten de (nieuwe) Firma Minerva Theater (firmanten: N. J. Boon en C. Snethlage), die de exploitatie van de perma nente bioscopen-A: Cinema Pallas en Minerva Theater te Apeldoorn voortzet; Mevrouw M. J. C. der Kinderen-Van den Hurk, die te Best de exploitatie van de permanente bioscoop-A: Bio- best voortzet; Mevrouw C. M. Baars-Renniers, die te Geertruidenberg de exploitatie van de permanente bioscoop-A: Centraal Theater voortzet; de heer D. C. Luykx, die te St. Willebrord de exploi tatie van de permanente bioscoop-A: Luma Theater voort zet; de (nieuwe) Firma Scala Theater (firmanten: Mevrouw J. C. Flapper-Manders en de heren D. F. M. Flapper; C. A. H. en H. H. Lamberigts), die te Weert de exploi tatie van de permanente bioscoop-A: Scala Theater voort zet; de heer S. Israël, die te Amsterdam de exploitatie van de permanente bioscoop-A: West End Theater gaat voort zetten de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Roerende en Onroerende Zaken „Madrid", waarvan directrice is Me vrouw J. H. P. Hughan-Desmet, die de exploitatie van de Centraal Bioscoop te Amsterdam voortzet; de N.V. Amsterdamsche Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Fortuna", waarvan directrice is Mevrouw J. H. P. Hughan-Desmet, die de exploitatie van de Cinema Parisien te Amsterdam voortzet; de heer J. W. A. Weber, exploitant van de permanente bioscopen Cinema en Rex Theater te Alkmaar; de heer A. H. Weber, exploitant van de permanente bioscoop Victoria Theater te Alkmaar. 188

Film | 1961 | | pagina 6