De complexvorm heeft ook voor de bioscoop grote voordelen: bij een dubbel programma kan het publiek in de grote hall wachten tot de zaal geheel is leegge stroomd. Er doen zich dus geen opstoppingen voor. De opzet, zoals die uiteindelijk uit een reeks van ver bouwingen is geresulteerd, en die leidde tot een dubbele exploitatie, gaf aanleiding tot het ontstaan van enkele technische problemen. Zo was het noodzakelijk het zij toneel geluiddicht af te sluiten van het grote toneel, waar op de luidsprekers zijn geplaatst, die ten behoeve van de filmvoorstellingen worden gebruikt. Daartoe moest een opening van vier bij vijf meter worden afgesloten, echter op een zodanige wijze, dat de opening gemakkelijk kon worden vrijgemaakt. Hier is een oplossing gevonden door de constructie van een speciale schuifdeur, die bestaat uit twee rubberplaten op een houten frame. Deze deur kan verticaal worden weggeschoven door middel van een stel contragewichten. Het geheel is opgesloten in een stalen frame, waardoor het mogelijk is de deur in gesloten toe stand luchtdicht af te sluiten. Deze constructie heeft in de praktijk geheel aan de verwachtingen voldaan. In de afgelopen zomermaanden is tenslotte het sluitstuk in de reconstructie van het Odeon-complex tot stand ge komen. Wederom werd een ruimte gerestaureerd en bij het complex gevoegd. In deze zaal kunnen 220 personen worden geplaatst. Ook de keuken werd uitgebreid, aange zien het gebruik van de ruimten als congresgebouw hogere eisen aan de outillage stelt dan oorspronkelijk was voor zien. Hoewel aanvankelijk de verwachtingen bij de gemeente lijke autoriteiten te Zwolle met betrekking tot de mogelijk heden van gecombineerd gebruik van het Odeon-complex niet erg hoog waren gespannen, heeft de praktijk wel uitgewezen, dat de opzet gezond is. Het publiek legt grote waardering voor de Odeonzaal als bioscoopzaal aan de dag en de exploitatie is boven ieders verwachting bevre digend. Het is gebleken, dat de ideeën van de heer J. H. Kroon, die aan de verschillende reconstructieplannen ten grondslag lagen, juist zijn geweest. De foto's geven een indruk van het Odeon-complex. Opgemerkt kan nog worden, dat veel gebruik werd ge maakt van teakhout in de plafonds en vocavyn op de muren. Een aantal muren werd in chromolith uitgevoerd. De vloeren in het gehele complex bestaan uit tropisch hardhout wensé. De grote hall met op de achtergrond één van de foyers. 192

Film | 1961 | | pagina 9