Liquidatie waarborgsommen America, Hoek van Holland; De Man, Oostvoorne en Limburgia, Siebengewald. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslissing binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend de heer A. J. Cosijn te Oegstgeest, exploitant van het Astra Theater te Wassenaar; Cineurope N.V. te Amsterdam, waarvan directeur is de heer A. H. Heiniken, exploitante van een filmproduktie- zaak de heer N. Kluft te Heemskerk, exploitant van het Mar- quette Theater aldaar de N.V. Novum te Bussum, waarvan directeur is de heer drs C. A. Voskuil, exploitante van het Novum Theater aldaar de Firma Erven Peters-Beckers, waarvan firmanten zijn Mevr. de Wed. A. C. Peters-Beckers en Mevr. M. E. Dor- tants-Peters, exploitante van het Grand Theater te Ubach over Worms. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten zijn van het lidmaatschap vervallen de Firma Gebrs C. A. J. G. Broekmeulen te Amster dam, voormalig exploitante van de Cinema Hollandia aldaar; de Firma Minerva Theater te Apeldoorn, voormalig exploitante van de bioscopen Minerva en Pallas aldaar; de heer C. A. Broekmeulen te Wassenaar, voormalig exploitant van het Astra Theater aldaar; de heer A. H. Heineken te Amsterdam, voormalige exploitant van de filmproductiezaak Cineurope; de Firma Gebrs Henneman te Heemskerk, voormalige exploitante van het Marquette Theater aldaar de Firma Erven A. de Hoop te Bussum, voormalige exploitante van het Theater Novum aldaar Mevr. de Wed. A. Dekker-Noorduyn te Umuiden, voor malige exploitante van het Rex Theater aldaar de Firma Victoria Bioscoop te Eibergen, voormalige exploitante van de gelijknamige bioscoop aldaar. In verband met de beëindiging van het lidmaatschap van de Firma Gebrs C. A. J. G. Broekmeulen te Amsterdam, de Firma Minerva Theater te Apeldoorn en de heer C. A. Broekmeulen te Wassenaar, de heer A. H. Heineken te Amsterdam, de Firma Gebrs Henneman te Heemskerk, de Firma Erven A. de Hoop te Bussum, Mevr. de Wed. A. Dekker-Noorduyn te Umuiden, wijlen de heer W. J. Peters te Ubach over Worms en de Firma Victoria Bioscoop te Eibergen, worden de leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en van de Nederland- sche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitge nodigd eventuele vorderingen binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bonds bureau in te dienen. Toelating donateurschap Als donatrice van de Bond is toegelaten in de plaats van de heer O. W. J. Schlencker de Comm. venn. onder de Firma Herman J. Reens te Amsterdam, waarvan beherende vennoten zijn de heer H. J. Reens en de CV. onder de Firma O. W. J. Schlencker. B W B BB B B B B hga* B-B B B B B De verlaging van de vermakelijkheidsbelasting in Deventer, die in het mei/juninummer van het Bondsorgaan werd aangekondigd, is enige tijd geleden door de Gemeente raad aanvaard. Met ingang van 1 oktober aanstaande zullen de tarieven als volgt luiden: voor gewone filmvoorstellingen twintig procent in plaats van vijfentwintig procent en voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet tien procent inplaats van twintig procent. Reeds voor het tot stand komen van de nieuwe verordening hebben de bioscoopexploitanten, die op 26 april het geven van voorstellingen voorlopig hadden stopgezet in verband met de hoge lasten, hun zaken heropend. Ook in Sneek zal waarschijnlijk binnenkort een aanvaard bare oplossing voor het lastenvraagstuk van het bioscoop bedrijf tot stand komen. De Gemeenteraad had op 13 mei in overeenstemming met het advies van het college van Burgemeester en Wethouders afwijzend beschikt op een verzoek van de plaatselijke bioscoopexploitant tot verlaging van de vermakelijkheidsbelasting. Op grond daarvan werden de filmvoorstellingen op 17 mei voorlopig stopgezet. Op 26 juli, nadat een nieuw request tot belastingverlaging bij de Raad was ingediend, heropende de bioscoopexploitant uit reverentie tegenover de Raad zijn theater. Bij de behandeling van dit tweede adres bleek de Raad niet meer afwijzend te staan tegenover het denkbeeld om de voor stellingen met culturele films vrij te stellen van vermake lijkheidsbelasting. Hoewel een beslissing in deze zaak nog niet is gevallen, is de verwachting gewettigd, dat eerlang een bevredigende oplossing zal worden bereikt. In Lemmer (gemeente Lemsterland) ligt de situatie be paald nog ongunstig. De bioscoopexploitant ter plaatse heeft het geven van voorstellingen op 13 mei beëindigd, omdat de Gemeenteraad zijn verzoek tot verlaging van de verma kelijkheidsbelasting had afgewezen. In zijn vergadering van 29 juli heeft de Raad van Lemsterland besloten de belasting niet te verlagen, zolang de bioscoopsluiting niet is op geheven. Ook deze keer zijn er voorts verschillende gemeenten te vermelden, waar de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen in enkele gevallen zelfs zeer aan zienlijk is verlaagd. De Raad van de gemeente Groote broek heeft in zijn vergadering van 25 juli zijn goedkeuring gehecht aan een wijziging van de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting, waardoor de beide bestaande tarieven vijfentwintig procent voor gewone voorstellingen en twintig procent voor voorstellingen met artikel 1-films werden vervangen door een uniform tarief van tien procent. In de gemeente Nederweert betekende het Raadsbesluit tot wijziging van de verordening op de heffing van ver makelijkheidsbelasting eveneens een behoorlijke lasten verlichting voor de bioscoop aldaar. Het algemene per centage werd verlaagd van twintig tot tien, terwijl het tarief voor voorstellingen met artikel 1-films, dat vijftien procent bedroeg, werd afgeschaft. De verordening heeft terugwer kende kracht tot 1 januari 1963; de Koninklijke goedkeu ring is inmiddels verkregen. In de gemeente Maasbree is het tarief van de vermake lijkheidsbelasting gehalveerd: van twintig procent tot tien 104

Film | 1963 | | pagina 6