INSCHRIJVING 1TV HET NAAMREGISTER bassy-product te zijner beschikking zouden staan, ofwel bij hem zouden zijn en zulks ook zijdens eiseres niet is aangetoond; dat ongeacht de vraag of gedaagde, die ten behoeve en op kosten van eiseres zijn onderhandelingen voerde door mede werking te verlenen aan de overdracht van de distributierechten aan Pantheon Films op welk motief ook, zonder ruggespraak te houden met eiseres, ten opzichte van deze niet in zijn plicht is te kort geschoten en in gebreke is gebleven, hij naar de Commissie is gebleken het product in kwestie op de door Pantheon Film gestelde condities reeds tweemaal aan eiseres heeft aangeboden, namelijk op 19 mei tijdens een vergadering van aandeelhouders van eiseres en op 21 mei bij schrijven van Mr J. van Schaik aan Mr J. R. Voute; dat immers de door Pantheon Films bij schrijven van 20 mei als vorenbedoeld gestelde condities waren een licentieverhou ding na aftrek van de bruto-opbrengst van alle kosten, een „sales control" van de zijde van Pantheon Films, waarbij gedaagde als haar gemachtigde zou optreden zulks in over eenstemming met de bijzondere bepalingen als vorenvermeld in de licentieovereenkomst Embassy/Pantheon hetgeen over eenkomt met het op 19 mei en 21 mei aan eiseres gedane bod, en zijdens eiseres niet is aangetoond, dat gedaagde haar op andere condities het onderhavige product zou kunnen aan bieden; dat de gestelde condities overigens op zichzelf niet onereus moeten worden geacht, gezien het feit dat een product van im portantie, zoals het onderhavige product door partijen toch wordt aangemerkt, zonder enige garantiebetaling kan worden verworven en de bijkomende conditie, een sales control, een van de zijde van de producent niet onbegrijpelijk verlangen is, gezien de onduidelijke situatie waarin eiseres momenteel in de ogen van buitenstaanders verkeert, doch door de aanwijzing van gedaagde als gemachtigde, deze bijkomende conditie op gronden die voortvloeien uit de interne omstandigheden van eiseres en de allengs toegespitste verhouding met gedaagde, voor eiseres onaanvaardbaar is, althans is geworden; dat derhalve blijkens het vorenstaande gedaagde aan eiseres tot tweemaal toe heeft aangeboden de distributierechten voor het vorenomschreven Embassy-product op die condities waartoe hij, zelf niet de rechthebbende daarop zijnde, gemachtigd was ze aan te bieden en dat eiseres dit bod tweemaal heeft ge weigerd; dat door de eiseres gevorderde aanbieding derhalve reeds tweemaal heeft plaats gevonden, de Commissie geen bevoegd heid heeft wijzigingen in de condities door een derde gesteld aan te brengen en eiseres zich hiertoe rechtstreeks zou moeten wenden tot de rechthebbende voor Nederland, Pantheon Films; dat hetgeen overigens door partijen te berde is gebracht niet terzake dienende moet worden geacht; dat op grond van het vorenstaande eiseresses vorderingen ongegrond moeten worden geacht en deze haar dienen te worden ontzegd en zij tevens veroordeeld dient te worden in de geschil- kosten, welke met het oog op de omvang van deze zaak zijn vastgesteld op 150, RECHTDOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID ONTZEGT eiseres haar vorderingen; VEROORDEELT eiseres in de geschilkosten bedragende 150,(honderdvijftig gulden). Aldus gewezen te Amsterdam op 29 juni 1964 Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop inschrijving verzocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht 10 februari 1964 11 12 13 17 19 21 Hij kan het niet laten Zulke dochters zul je hebben De laatste dagen van Rome Maciste tegen de koppensnellers S.S. sadisme - After mein Kampf Kinderroof Hier met de poet De haan van mijn schoonmoeder De zonde lokt Waarvoor mannen zich schamen Geweren, goud en mooie meisjes Zij die van de zonde leven The gunfight at Comanche Creek Te gunhawk De hel van de South Pacific Captain Newman Clandestien door Parijs Goud voor de heersers Naam houder exploitatie rechten Centra Datum waarop inschrijving verzocht is 22 februari 25 26 27 28 Royal Fox 3 maart 1964 5 City Centra 6 10 Filmtrust City Universal Int. Nederland 11 Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam houder exploitatie rechten Papa playboy De gouden pijl Willoze overgave Eddie gebruikt geweld De avonturen van Salavin Het masker van Scaramouche In het teken van de tijger Het geheim van de witte spin Eén teveel in bed Geef er de brui(d) aan Dr. Vreemdelust of hoe ik mijn twijfel en de bom leerde liefhebben De aanklacht is moord Het geheime wapen Amsterdam Zeven dagen in mei Oorlog en vrede Een vrouwtje aan de haak O, die Romeinse Romeo's! Geldwolven in Gunsight Pass Met de drie Stooges de wereld rond Jonge meisjes van goede familie Hinderlaag in het rotsgebergte De witte zuster Ten zuiden van Port Said Melior Amstel Lumina City Gofilex Filmex Fox Columbia Fox Warner H. v. d. Horst Paramount Universal Int. Columbia Warner Express Nederland 280

Film | 1964 | | pagina 30