Pers en bioscoop Algemeen Bedrijfsreglem ent Beslising Nieuwe Ledenconimissie Bioscoopreclame-exploitanten A.N.W.B.-prijzen 1964 De Volkskrant schrijft „Er valt een parallel te trekken tussen de behande ling die de dagbladpers van de regering krijgt en het over heidsbeleid dat het bioscoopbedrijf ten deel valt. Beide kranten en filmtheaters zuchten al jaren onder een onredelijke belastingdruk en onder knellende prijsvoor- schriften. Beide vieren volgend jaar het kwalijke twintig jarige jubileum van hun even uitputtende als weinig succes volle strijd tegen de lasten der overheid die op hen drukken. Kranten zowel als bioscopen worden bij gelegenheid verguld met schone woorden en klinkende loftuitingen. Aan het harde feit van onredelijke belasting verandert echter niets. De kranten worden de weg van concentratie op gestuurd, terwijl hiermee geen geestelijk belang gediend wordt. De bioscopen blijven zuchten niet alleen onder de omzetbelasting maar ook nog onder een verouderde ge meentelijke vermakelijkheidsbelasting, met de opbrengst waarvan de gemeenten goede sier maken, zoals de bouw van dure schouwburgen. Daarbij komt dan nog dat de gemeenten hun lasten wel lichter zouden willen maken, ware het niet dat de regering onduidelijk blijft in haar toezeg gingen aan de gemeenten om een eventueel verlies aan inkomsten uit de vermakelijkheidsbelasting te compenseren. Niemand bij de landsoverheid tornt aan het belang van een goed-verscheiden dagbladpers. Het schijnt echter te veel gevraagd om de lof, vooral nu beide in nood verkeren, in daden om te zetten. De vraag is op zijn plaats: „wat hebben zij misdaan?" Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: Bioscooponderneming A. F. Wolff N.V.i.o., Oude Gracht 156 te Utrecht, tot inschrijving te haren name in het Bedrijfsregister van de permanente bioscopen-A Camera Theater, City Theater en Studio Theater te Utrecht, alsmede Camera Theater en Studio Theater te Groningen, welke bioscopen tot dan toe ten name van de heer A. F. Wolff in genoemd register stonden ingeschreven; de heer A. W. A. Steenbakkers Hoofdstraat 145 te Schijndel, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrijfs register van de permanente bioscoop-A City Theater te Schijndel, welke bioscoop tot dan toe in dat register stond ingeschreven ten name van de heer L. H. Steenbakkers, zulks onder de voorwaarde dat nog niet afgewerkte film vertoningscontracten door eerstgenoemde worden overge nomen, dan wel te dien aanzien een regeling wordt ge troffen. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten onder andere op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslis sing binnen acht dagen na de verschijning van deze publi catie geen gegronde bezwaren zijn ingediend: Bioscooponderneming A. F. Wolff N.V.i.o., waarvan directeuren zijn de heren A. F. Wolff en J. Ph. Wolff, exploitante van de bioscopen Camera Theater, City Theater en Studio Theater te Utrecht, alsmede Camera Theater en Studio Theater te Groningen; de heer A. W. A. Steenbakkers te Schijndel tot het voortzetten van de exploitatie City Theater te Schijndel. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies van de vereisten is het lidmaatschap ge ëindigd van de heer L. H. Steenbakkers, voormalig exploi tant van het City Theater te Schijndel. Liquidatie waarborgsom In verband met de beëindiging van het lidmaatschap van het hierna vermelde lid worden de leden van de Neder- landsche Bioscoop-Bond en van de Nederlandsche Vereeni- ging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgenodigd even tuele vorderingen binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen: de heer L. H. Steenbakkers, voormalig exploitant van de bioscoop-A City Theater te Schijndel. De Nieuwe Ledencommissie van de Nederlandsche Ver- eeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten heeft besloten aan Advertentiebureau Jac. Duits N.V. te Dordrecht toe stemming te verlenen tot het gaan exploiteren van het bioscoopreclamebedrijf van de heer Jac. Duits en deze N.V., waarvan genoemde heer directeur is, tot het lidmaatschap der Vereeniging toe te laten, op voorwaarde, dat het lid maatschap van de heer Jac. Duits persoonlijk eindigt met ingang van de datum, waarop het lidmaatschap der nieuwe N.V. aanvangt. Op 28 mei vond in Hotel „Wittebrug" te 's-Gravenhage de uitreiking plaats van de jaarlijkse A.N.W.B.-prijzen voor bijzondere prestaties op toeristisch gebied. „Uit de Nederlandse filmproductie over het jaar 1963 werd de korte film „Zeilen" van Hattum Hoving gekozen als in aanmerking komend voor een onderscheiding. Een toeristische onderscheiding voor een artistieke creatie", aldus het begin van het juryrapport, dat besluit met de overweging: „Omdat Hattum Hoving een toeristische ervaring vanuit zijn kunstzinnige „bevlogenheid" op filmische wijze expressie heeft weten te geven, is zijn film „Zeilen" een ideale gelegenheid om in deze sector der publicistiek een A.N.W.B.-prijs haar beoogde bestemming te geven". De overige prijzen vielen ten deel aan Alfred Kossman en Leonard Huizinga voor literair werk en aan Cas Oorthuys voor zijn fotowerk in het boek Amsterdam, onze Hoofdstad. Het was voor de eerste maal, dat aldus ook de fotografie in de A.N.W.B.-prijzen werd betrokken. 254

Film | 1964 | | pagina 4