Diploma-uitreiking Filmacademie De extra prijs van een week gratis vertoning in een middelgroot theater die namens de Nederlandsche Vereeni- ging van Bioscoopreclame-Exploitanten wordt aangeboden, werd toegekend aan de film „Zo zijn onze dagen" (North State)." Jhr. Van Andringa de Kempenaer reikte vervolgens de medailles uit verbonden aan de reclamefilmprijzen. Deze werden in ontvangst genomen door de heren P. Dekker van de British American Tobacco Company, W. Geesink van de N.V. Starfilm, J. J. Osché van Simca Nederland N.V., M. C. J. van Wamelen van AV-Publiciteit en P. W. A. de Man van Oscar Film N.V. Het was opvallend, dat blijkens de hoeveelheid applaus de deelnemers aan de Filmdag op dezelfde wijze over de waarde van de bekroonde films oordeelden als de jury. Hierna vond de vertoning plaats van 46 andere Neder landse reclame- en televisiefilms, die niet aan de jury waren ingezonden. De ochtend werd besloten met de vertoning van de documentaire film „Holland of Guard" van Carillon Films N.V., die groot succes oogstte. De koffietafel werd gebruikt in de entreehal van het Flora Theater en in de nieuwe overdekte foyer, die als onderdeel van het geheel gerestaureerde Flora Theater bij de deelnemers van de Filmdag veel bewondering vond. Na de pauze werd nog een groot aantal in België, Duitsland, Denemarken, Engeland en Frankrijk gepro duceerde reclamefilms geprojecteerd. Bijzonder interessant was hierna de kennismaking met de reclamefilms, welke op het Filmreclame Festival van Cannes in 1963 waren bekroond. Bij het einde van de Filmdag sprak het Bestuur van het Genootschap woorden van grote lof voor de directie van het Flora Theater voor de verzorging van de Filmdag en kreeg het cabinepersoneel een speciale pluim voor de feilloze projectie van een zo groot aantal onderling qua formaat en vertoningsduur sterk verschillende films. De jaarlijkse uitreiking van diploma's aan afgestudeerde leerlingen van de Nederlandse Filmacademie vond ditmaal plaats op 17 juli in de filmzaal van het Stedelijk Museum te Amsterdam. De voorzitter van het Curatorium, de heer E. J. Ver- schueren, heette in zijn openingswoord de vertegenwoor digers van het Ministerie van O., K. W., Buitenlandse Zaken, het filmbedrijf, pers, radio, televisie en de talrijke andere belangstellenden welkom en schetste vervolgens in het kort het wel en wee van de Academie in de afgelopen zes jaren, alsmede de plannen die men voor de toekomst heeft. Voorts bracht hij onder de aandacht, dat dit jaar 19 candidaten voor het eindexamen zijn geslaagd en dat van de 78 gediplomeerden, die in de voorafgaande vijf jaren de school hebben verlaten, circa 40 procent in het filmbedrijf werkzaam is, circa 20 procent bij de televisie, circa 15 procent in de reclame of de critiek, terwijl van de res terende 25 procent sommigen in militaire dienst ver blijven of verder zijn gaan studeren en van de anderen niet of althans niet nauwkeurig bekend is welke richting zij na de schooltijd hebben gekozen. Dr. J. L. M. Peters, directeur van de Academie, gaf hierna een overzicht van de gang van zaken in het af gelopen schooljaar. In september 1963 waren er 51 leer lingen, namelijk 28 eerstejaars en 23 tweedejaars. Per het einde van het jaar deden 25 leerlingen overgangsexamen en 23 eindexamen. Zestien candidaten slaagden voor het over gangsexamen, 8 leerlingen kregen een herexamen en/of taak en één leerling werd afgewezen. Van de eindexamen- candidaten hadden er 11 de A-richting (scenario, draai boek) gekozen en 12 de B-richting (camera, montage). In beide groepen zijn twee candidaten afgewezen, terwijl één A-candidaat en drie B-candidaten eerst na een herexamen slaagden. Het totaal aantal afgestudeerden bedraagt dit jaar dus 19. Voor het komende leerjaar hebben niet minder dan 53 De korte film „Aan melding", die Rob Hou wer op de Berlinale een Zilveren Beer heeft op geleverd, belicht een be paalde zijde van het bejaardenprobleem, te weten de consequenties wat betreft de persoon lijke vrijheid van de vestiging in een bejaar dencentrum. Op min of meer symbolische wijze wordt de tegenstelling met de onafhankelijk heid van de mens in de kracht van zijn leven ge accentueerd. ~~-™™«:~,:™ 259

Film | 1964 | | pagina 9