Tentoonstelling De Film In Beeld werd succes De tentoonstelling De Film In Beeld die in de zalen van gebouw De Coehoorn door het Nederlands Filminstituut samen met de Nederlandse Filmacademie was ingericht was speciaal bedoeld voor leerlingen van middelbare scholen. Gedurende de gehele week werden elke morgen en elke middag minstens twee groepen van ongeveer 100 leerlingen ontvangen die werden rondgeleid. Meer dan tweeduizend leerlingen kregen op deze manier een indruk van wat film in werkelijkheid is. Tweeendertig panelen waarop teksten, tekeningen en foto's, behandelen op eenvoudige instructieve wijze de principes van het medium film. Er was een toelichtende inleiding, en enkele instructieve filmpjes werden in een apart zaaltje gedraaid. Aansluitend op de ten toonstelling bezochten de leerlingen een kleine filmstudio opgebouwd en ingericht me! materiaal van de Nederlandse Filmacademie in Amsterdam. Enkele leerlingen van de academie gaven demonstraties met de aanwezige apparatuur. De inleidingen, filmvertoningen en rondleidingen werden verzorgd door oud- leerlingen die met dit werk al ervaring hebben opgedaan op scholen elders in het land. Op de foto wordt een demonstratie gegeven met een camera. u elders door onze filmredacteur ingelicht. Wat ik heb kunnen constateren is dat er deze week in Arnhem is ge discussieerd over de film en over allerlei levensbeschou welijke zaken die er al gauw bij kunnen worden betrokken met een hartstocht die dan wellicht niet over de hele linie een verhelderende uitwerking heeft gehad, maar die de geesten dan in ieder geval weer heeft (toe)gespitst. Hetgeen nuttig en plezierig is". „Aan het einde van geslaagde Filmweek Arnhem" luidt de kop van een artikel in de HAAGSCHE COURANT van redacteur Kees de Bruin. „Daarmee kwam er een waardig slot aan deze geslaagde manifestatie in Arnhem, die de directeur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, de heer J. G. J. Bosman, in het korte speechje waarmee hij de minister begroette terecht „een formidabel succes" noemde. Van dat succes bleek de minister, die alleen de openings- en sluitingsvoorstelling had kunnen bijwonen maar volgens zijn eigen woorden ook de overige dagen graag acte de présence had willen geven als hij er tijd voor had gehad, uitvoerig op de hoogte. Vooral het feit dat de Filmweek Arnhem naar hem uit de persreacties was gebleken, een boeiend en interessant overzicht had gegeven van de stand van zaken in de hedendaagse filmproduktie en bovendien de korte Neder landse film in de belangstelling had geplaatst had mr. Vrolijk zeer verheugd. Pierre H. Dubois schrijft in HET VADERLAND: „Zater dagavond en -nacht is een bijzonder geslaagde Internationale Filmweek Arnhem ten einde gekomen. Een week waarvoor groter belangstelling bestond dan ooit te voren en die door de organisatoren dan ook als een volslagen succes mocht worden bestempeld, waarvoor burgemeester Matser 426

Film | 1965 | | pagina 12