Pers, Radio en Televisie over Film week zo was hel in de reisbioscoop f MM De vele vertegenwoordigers van dag- en weekbladpers, televisie en radio hebben het in Arnhem niet gemakkelijk gehad. Het vol ledige programma met middag-, namiddag-, avond- en nachtfilms, bijeenkomsten, confe renties en ontvangsten viel voor hen nauwe lijks na te lopen. Een keuze was noodzake lijk om een goede gezondheid op peil te houden. Het verschil immers tussen alle andere filmweekbezoekers en de pers is dat de laatste groep na de voorstellingen 's ochtends en/of 's nachts met het eigenlijke werk kon beginnen: De verslaggeving. Een van de grootste complimenten die de filmweek mocht ontvangen is afkomstig van enige ervaren filmjournalisten, die Arnhem in alle opzichten vergelijkbaar achten met de internationale filmfestivals in Cannes, Berlijn en Venetië. Dit wat betreft sfeer, organisatie en films. Het blijft immers een sterk staaltje dat bijvoorbeeld „Alpha-ville" eerst na Arnhem op het Berlijnse festival is geprogrammeerd. En dat twee andere films zo kort na hun eerste vertoning in Cannes, al in Nederland konden worden uitgebracht is eveneens iets bijzonders. De filmpers heeft het niet gemakkelijk ge had. Er zijn treinen vertrokken met wei verzonden niet aanwezige treinpost en als wij ons niet vergissen, wordt er op dit mo ment op bepaalde spoorwegstations nog intensief gezocht naar verloren gegane kopij en foto's. Ook het nachtelijk en ochtendlijk telefoonverkeer met redactiebureaus alom in het land verspreid, zal op de Arnhemse P.T.T.-centrale zijn opgevallen. Het ver moeiendste van de persactiviteiten is echter nog niet vermeld. Dat is dat niettegenstaande de drukte velen toch gelegenheid wisten te vinden om 's nachts in de Haarhuisbar even een glas te drinken. En als je daar eenmaal was Naast de vele kolommen van de schrijfpers hebben ook radio en televisie volop aandacht besteed aan de week. Het N.T.S.-journaal bracht op de openingsavond een fris over zicht van tal van gebeurtenissen en activi teiten die Arnhem in een filmstad verander den. Vóór, tijdens en na de week werden in verschillende televisieprogramma's van meer dere omroepen films, regisseurs en belang rijke gebeurtenissen in en rond de week be sproken. Ook voor het buitenland werden opnamen gemaakt, die inmiddels op het scherm verschenen. De radio is uiterst actief geweest en ondermeer de wereldomroep heeft tal van reportages verzorgd, die naar vele landen werden uitgezonden. Wat het Polygoon-journaal heeft gedaan viel trou wens ook op. Het publiek van de sluitings avond was blij verrast met de kleurrijke beelden die van de openingsdag waren opgenomen en het was bepaald spectaculair bij de sluiting opnieuw (maar nu op het doek) de Grenadiers in gala-uniform te zien binnen marcheren.

Film | 1965 | | pagina 16