Buitenlanders in Arnhem De bijeenkomstenreeks „Filmfa- cetten" heeft veel bijgedragen tot het succes van de gehele week, evenals beide tentoonstellingen. Bovenaan een foto van enige congresgangers en links een op name van prof. dr. J. H. Iden- burg, die de tentoonstelling „De film in beeld" van het Neder lands Film Instituut opende. Arnhem heeft ook buitenlandse belangstelling ge trokken. Op uitnodiging van het Stichtingsbestuur heeft een aantal prominenten uit het film- en bio scoopbedrijf enige dagen van de filmweek mee gemaakt. Onder de buitenlanders bevonden zich: Mr. E. Zeltner, president van de Union Internationale de l'Exploitation Cinématographique; de voorzitter van het Zentralverband der Deutschen Filmtheater de heer H. Woeller; de vertegenwoordiger van de Scandinavische organisaties de heer E. A. Petterson uit Stockholm; de directeur van Unifrance Film R. Cravenne; de heer R. Dumont du Voitel, hoofd pers- en informatiedienst der E.E.G.; regisseuse Ma: Zetterling met echtgenoot David Hughes; acteur Gunnar Björnstrand; regisseur Jerzy Skolimowski; acteur Jack Gimberg; de heer P. G. Linden, export manager van de filmproduktiemaatschappij Sandrews; de Belgische regisseur Kummel; Hans Eckelkamp uit Duisburg; vertegenwoordigers van Agfa-Gevaert N.V. uit Antwerpen en Mare Turfkruier. Op de slotreceptie zag men hoofdzakelijk stralende ge zichten. Het bestuur van de Stichting Filmweek kon bij de ingang van de grote zaal vele gelukwensen in ont vangst nemen. Links op de foto de heer G. J. van der Molen, in het midden de lieer J. Vet, directeur V.V.V -Arnhem en daar naast de heer J. G. J. Bosman. 436

Film | 1965 | | pagina 21